DOLAR 8,15500.27%
EURO 9,7089-0.14%
ALTIN 457,21-0,42%
BITCOIN 4919703,02%
İstanbul
11°

PARÇALI AZ BULUTLU

19:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

1 Mayıs’la birlikte 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı geldi

1 Mayıs’la birlikte 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı geldi

ABONE OL
27 Nisan 2020 19:38
1 Mayıs’la birlikte 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında telekonferans sistemiyle toplandı. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Cuma günü ve bağlandığı hafta sonu 2-3 Mayıs dahil bu hafta 3 günlük sokağa çıkma yasağı olacağını açıkladı.

BU HAFTA SONU 3 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1 Mayıs münasebetiyle, 1 Mayıs ve hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı getiriyoruz” ifadelerini kullandı. Buna göre 1-2-3 Mayıs’a denk gelen Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 31 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasak 1 mayıs gece 00.00’dan başlayıp 3 Mayıs’a kadar devam edecek.

31 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAYRAM SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “30 Büyükşehirimizde ve Zonguldak’ta hafta sonları sokağa çıkma yasağını bayram sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Ramazan sonunda çifte bayram yapmayı düşünüyoruz.” dedi.

40 BİNE YAKIN VATANDAŞIMIZI ÜLKEMİZE GETİRDİK

“Somut neticeler aldığımız bir döneme girdik. Hasta ve ölüm sayımız günden güne azalıyor. Salgını çok rahatlıkla göğüsleyebilen sağlık sistemimiz diğer sistemlerde de faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir. Dünyanın her yerindeki kardeşlerimize sahip çıktık. 40 bine yakın vatandaşımızı ülkemize getirdik. Önce karantinaya aldık ve sağlıklarından emin olduktan sonra evlerine yolcu ettik. Şimdi 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz. Aynı şekilde yurt dışında yaşayıp ağır hastalık geçiren ve bulundukları yerde tedavileri yapılmayan vatandaşlarımızı da yalnız bırakmadık. Dün sabah İsveç’e gönderdiğimiz ambulans uçağımız hasta vatandaşımızı alıp ülkemize getirdik. İnşallah bu kardeşimizi sağlıklı bir şekilde evine göndereceğiz.”

2023 HEDEFLERİNİN ÖTESİNE GEÇEBİLİRİZ

“Türkiye’de hiçbir vatandaşımız hastane kapısından geri çevrilmemiş, tedavileri ihmal edilmemiştir. Gerek mevcut hastanelerimizde gerekse yeni açtığımız hastanelerimizde tüm vatandaşlarımıza birinci sınıf hizmet veriyoruz. Ülkemizin alt yapısını ve üretim kapasitesini test etme imkanı bulduk. Bu zorlu süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin çaresiz kaldığı konularda biz dostlarımıza destek verecek konuma ulaştık. Yarın tıbbi malzeme taşıyacak olan uçakların yarın ABD’ye hareket ediyor. Kriz sonrası yeninden yapılanacak dünyada ülkemizin 2023 hedefleri ötesinde bir konuma ulaşacağına yürekten inanıyorum. Geçtiğimiz hafta 4 günlük uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlama için gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi bu hastalık insandan insana bulaşarak yayılıyor.”

ÇİFTÇİLERİN KREDİLERİ ÖTELENİYOR

“Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran aylarında Ziraat ve Tarım kooperatiflerine ödemesi gereken kredileri 6 ay öteliyoruz. Attığımız her adımı sağlıkla önceliklerimizden taviz vermeden hayata geçireceğiz. Tüm bakanlıklarımız kendi sorumluluklarını ve hazırlıklarını sürdürüyor. Ekonomik istikrar kalkanı toplam kapsamında 200 milyar lirayı buldu. Böylece sıkıntılı dönemlerinde milletimizin yanına olduğunu gösterdik. Esnaflarımıza yaklaşık 8,4 milyar liralık finansman tahsisi yapıldı. İşten çıkarmayı 3 ay süreyle kısıtlandırarak istihdamı korumaya aldık. Ücretsiz izne çıkartılan veya sözleşmesi feshedilen çalışanlara bin 177 lira destek sağlamaya başladık. Toplam 4 milyon 400 haneye biner lira destek verdik. İhtiyaç sahibi olan herkese biner lira destek sağlayacağımız 3. bir destek paketi devreye aldık.”

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE’M KAMPANYASI

“Kampanyamızda şuana kadar 1 milyar 850 milyon TL toplanmıştır. Hayırseverlerimizi kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum. Avrupa’daki toplam yoğun bakım kapasitesine tek başımıza sahip olmamış olsaydık salgını bu derece soğuk kanlılıkla karşılayamazdık. 1 milyona yakın sağlık çalışanımızın desteği olmasaydı, bakım evlerinde diğer yerlerde Avrupa’daki gibi acı görüntüler görebilirdik.”

ZEKATIMIZI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BAĞIŞLAYALIM

“Her hayırseverimiz sokağından başlayarak tüm ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmalıdır.”

1 MAYIS’TA MARKET 9-14 ARASI AÇIK OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1 Mayıs Cuma günü marketler 09.00 – 14.00 saatleri arasında açık olacak.”

DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN SÖYLEDİKLERİ DOĞRUDUR

“Bu zihniyetin bir başka yansımasını da Diyanet İşleri Başkanımızın İslam’a ve Kuran’a yaptığı değerlendirmelere gösterilen tepkilerde görmek mümkündür. Diyanet İşleri Başkanlığı, devletin bir kurumudur. Ve başkanımız bir açıklama yaptı. Bu açıklamasıyla sadece inancının, ilminin, yürüttüğü görevin yerine getirmiştir. Söyledikleri de sonuna kadar doğrudur. Kendini bu sıfatlarla tanımayanlar için söz konusu ifadeler sadece bir görüşten ibarettir. Burada şu gerçeği çok net görmemiz lazım. Ülkemizde eğer İslam adına konuşması gereken biri varsa Diyanet işleri Başkanlığıdır. Ve Diyanet İşleri Başkanımız da herhangi bir konu dini noktada olduğunda çıkar hutbelerinde, nasihatlarinde gerekse kendilerini ziyarete gelenlere anlatma yetkilidir. Kalkıp bu Ankara Barosu’nun yetkisinde olan bir konu değildir. Herkes yerini haddini bilecek. Zira Diyanet İşleri Başkanımıza yapılan saldırı devletimize yapılan bir saldırıdır. Diyanet İşleri Başkanımıza ve açıklamalarına yapılan her kavram karşımızdaki zihniyetin ilkelliğin ve içindeki bataklığın yansımasıdır.

Artık tünelin ucu Allah’ın izniyle görüldü. İnanıyorum ki Ramazan Bayramı’nı iki bayram olarak Rabbim bize nasip etsin.” dedi

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP