DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 579856-2,20%
İstanbul
13°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

1000 TL Ödeme alacaklar belli oldu

1000 TL Ödeme alacaklar belli oldu

ABONE OL
10 Nisan 2020 12:37
1000 TL Ödeme alacaklar belli oldu
1

BEĞENDİM

ABONE OL

1000 TL Sosyal Yardım ödemesinden kimler faydalacak? 1000 TL Ödeme nereden sorgulama nasıl yapılır? Sosyal Yardım ödemeleri başladı mı ve ne zaman ödeme alacağım sorularınızın cwvapları için tıklayınız.

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik açıdan etkilenen ailere yönelik yapılacak olan 1000 TL (bin lira) ödemeden yararlanacak aileler belli oldu! Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye’de koronavirüs salgınından etkilenen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik 100 TL ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Bu ödemeyi kimlerin alabileceği ve nereden öğrenilebileceği ise merak konusuydu.

1000 TL ÖDEME İÇİN E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULAMA YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1000 TL ödeme için E-devlet üzerinden (ww.turkiye.gov.tr) sorgulama yapılabileceği belirtildi. 1000 TL ödeme alacaklar kapsamında olup olmadığınızı E-Devlet üzerinde “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” ekranından öğrenebilirsiniz.

1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANACAK?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Düzenli merkezi sosyal yardım alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır.” denildi.

Aşağıdaki yardımları alan kişiler 100 TL’lik Sosyal Yardımdan ödemesinden otomatik olarak faydalanacaklar:

*Yaşlı Aylığı

*Engelli Aylığı

*Engelli Yakını Aylığı

*Silikozis Aylığı

*Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım

*Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım

*Öksüz Yetim Yardımı

*Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı

*Şartlı Eğitim Yardımı

*Şartlı Sağlık Yardımı

*Çoklu Doğum Yardımı

*Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı

1000 TL ÖDEMELERİ BAŞLADI

Ailelere 1000 TL Sosyal Yardım ödemeleri başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, konuyla ilgili Anadolu Ajansına bazı açıklamalarda bulundu. İşte O Açıklamalar:

“Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile PTT Şubelerine Gitmeyin” Uyarısı

Bakan Selçuk, “Sosyal yardım alan 2 milyon 111 bin haneye 1000’er lira destek ödemelerinin artık ikametlerde yapılacağı açıklandı. Bu uygulamanın kapsamı genişleyecek mi?” sorusu üzerine, PTT’nin Türkiye çapında çok geniş bir ağı olduğunu ve sosyal yardımların da hep PTT üzerinden yapıldığını anımsattı.

Koronavirüs salgınının etkilerini ve bulaş riskini göze alarak bu dağılımları bir süredir günlere yayarak yaptıklarını aktaran Selçuk, bu süreçte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve PTT şubelerinde yoğun bir talep oluştuğunu dile getirdi.

Selçuk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile PTT şubelerine gitmeye gerek olmadığının altını çizerek, “Tekrar vurgulamak isterim; biz zaten vatandaşlarımıza ulaşabiliyoruz. Biz irtibat sağlayacağız bütün vatandaşlarımızla.” diye konuştu.

İşsizlik Ödeneği de İkametlerde Ödenecek

Selçuk, 2 milyon 111 bin haneye 1.000’er lira destek ödemeleriyle ilgili sadece birkaç ilde yoğunluk sıkıntısı yaşandığını ve koronavirüsle ilgili bulaş riskini önlemek adına hemen İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile istişarelerde bulunduklarını anlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na da teşekkür eden Selçuk, şunları kaydetti:

“Süreç, bundan sonra evden ödeme şeklinde gerçekleşecek. Gelecek hafta 5 Nisan’da işsizlik ödeneği ödemelerimiz var. Onun da yine kolluk kuvvetlerimiz, bekçilerimiz, jandarma ve PTT görevlilerimiz aracılığıyla evlerde ödenmesini sağlayacağız.”

Bakan Selçuk, PTT aracılığıyla ödenen sosyal yardımların tümünün koronavirüs riski geçene kadar ikametlerde tesliminin yapılacağını vurguladı.

1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEME TARİHLERİ

İhityaç sahibi ailelere yapılacak 1000 TL ödeme tarihleri şu şekilde:

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,

1 ve 6 olanlar 2’sinde

2 ve 7 olanlar 3’ünde

3 ve 8 olanlar 4’ünde

4 ve 9 olanlar 5’inde

1000 TL SOSYAL YARDIM ÖDENEĞİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP