DOLAR 17,9271 0.07%
EURO 18,2932 0.16%
ALTIN 1.022,31-0,05
BITCOIN 4183121,39%
İstanbul
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

19 Mayıs’ta Ek Ders Ücreti Ödenir Mi?

ABONE OL
3 Eylül 2020 05:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

19 Mayıs 2017 Cuma gününün Resmi Tatil olması sebebiyle Okullar kapalı olacak. Ücretli Öğretmenlerin bu resmi tatil gününde Ek Ders Ücreti kesilecek mi? Ücretli Öğretmenlere 19 Mayıs’ta Ek Ders Ücreti Ödenir mi? Bu soruların cevabını öğrenmek için okumaya devam edin…

Ücretli Öğretmenlere 19 Mayıs günü için Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

Ücretli öğretmenler girdiği ders başına para almaktadırlar. Bundan dolayı 19 Mayıs günü için Ücretli Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti kesilecektir! Yani bugün için ücret alamayacaklardır.

Ücretlli Öğretmenler Egzersiz çalışmasına katılmış olsalar bile Ek Ders Ücreti alamazlar. Sebebi ise Ücretli Öğretmenlerin girdikleri ders saati başına ücret almalarıdır. Bu yüzden bir Ücretli Öğretmen Egzersiz Çalışmalarına dahi katılsa, yıllık planda 19 Mayıs Resmi Tatil günü olarak planlandığından dolayı Ek Ders Ücreti alamaz. 19 Mayıs için maaş tahakkuk etmez.

Ayrıca şunu da belirtmek lazım; Ücretli Öğretmene egzersiz çalışması yine de verilirse ücretini okul bir şekilde karşılamak durumunda kalabilir, bu durum sıkıntı oluşturur.

19 Mayıs’ta Kadrolu Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Kesilir Mi?

Kadrolu Öğretmenler içinse durum daha farklıdır. Aşağıdaki Kanun maddesine göre Resmi Tatil günlerinde de ek ders ücretlerinde kesinti yaşamazlar.

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP