DOLAR 32,9796 -0.2%
EURO 35,9332 -0.04%
ALTIN 2.542,90-0,30
BITCOIN 22296420,90%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Adana Yumurtalık Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Adana Yumurtalık Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
28 Ağustos 2020 02:26
Adana Yumurtalık Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA YUMURTALIK Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Yumurtalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

ADANA – YUMURTALIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Ücretli öğretmen başvuruları e devlet üzerinden https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ alınacaktır.

-Başvurular sadece E-devlet üzerinden alınacaktır.

-Mezun durumda olmayan (Üniversite Son Sınıf Öğrencileri) adaylar başvuru yapamaz.

-Başvurular E- devlet üzerinden alınmaya başlanmış olup, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak ilk aşamada yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-İlk aşama başvurularının listeleri 18 Eylül Cuma günü saat 14:00’a kadar başvuru yapanlar arasından alınacaktır.

-E- devlet üzerinden 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı için yapılan başvurular geçerli sayılacak olup önceki yıllar için yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-KPSS’ ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir; ancak başvuru yapan adaylar içerisinde öncelik E-devlet sistemi üzerinden seçilip kaydedilen KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler; ancak Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi (Formasyonlu) mezunlar öncelikli değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına öğrenim durumuna göre bilgiler sisteme eksiksiz girilecektir.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibari ile görevlendirilen adaylar Telefon ile bilgilendirilecektir. Belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacaktır.

İstenilen Evraklar

-Diploma Aslı ve Fotokpisi

-Varsa Formasyon Aslı ve Fotokopisi

-Kimlik Fotokopisi

-Adli Sicil Kaydı

-Askerlik Durum Belgesi

-İkametgah İlmuhaberi

-2 Adet Fotoğraf

-Sağlık Raporu

İstenilen Tahlil ve Tetkikler

-Açlık Kan Şekeri

-Üre

-Kreatinin

-Hemogram

-Akciğer Grafiği (Cd Ortamında)

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur.

-Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olunan programa uygun branşların tercih edilmesi gerekir.

-MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 21/09/2016 tarih ve 10011785 sayılı yazısı gereği Özel Eğitim Branşında görev almak isteyen öğretmenlerin Özel Eğitim Sertifikası olmak zorundadır. Sertifikası olmayan adaylar kesinlikle görevlendirilmeyecektir.

ADANA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP