DOLAR 32,9454 -0.3%
EURO 35,8904 -0.16%
ALTIN 2.534,60-0,62
BITCOIN 22111900,23%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Afyonkarahisar Dazkırı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Afyonkarahisar Dazkırı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
9 Eylül 2020 21:39
Afyonkarahisar Dazkırı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AFYONKARAHİSAR DAZKIRI Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Dazkırı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen Başvuru duyurusu…

AFYONKARAHİSAR DAZKIRI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

İlgi :a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.
b) Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar.
c) Talim ve Terbiye Kurulunun 9 Nolu Kararı

İlgi (a) Kanunun 89. Maddesi, ilgi (b) Kararın 9. Maddesinin 2. bendi, Talim ve Terbiye Kurulunun ilgi (c) Kararı doğrultusunda; 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 1. döneminde Merkeze bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, aylıksız izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Ders ücreti karşılığında yapılacak öğretmen görevlendirmeleri için başvurular; “https://www.turkiye.gov.tr” internet adresinden “Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” başlığı altında elektronik ortamda alınacaktır.

BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

1- Dazkırı ilçesi için başvuru yapan adaylar, 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönemi sonuna kadar Dazkırı merkez ve merkeze bağlı eğitim kurumlarında ihtiyaç bulunan eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.
2- Başvurular tüm branşlarda alınacak, Müdürlüğümüzün var olan veya oluşacak ihtiyaçları doğrultusunda yıl içerisinde başvuran adaylar kendi aralarında branşları bazında sıralanacak, e Devlet sistemi üzerinden başvuru yapan adaylardan karşılanacak olup, e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılmayacaktır.
3- Başvuru yapan adaylardan ihtiyaç bulunan okullara 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 1. dönem süresince https://www.turkiye.gov.tr internet adresinden başvuru yapan adaylardan sıralamaya göre görevlendirme yapılacaktır.
4- Başvuru yapanlar başvuru esnasında herhangi bir evrak teslim etmeyecek, başvurusu kabul edilen ve görevlendirmesi uygun olanlar elektronik başvuruda belirttikleri telefonlarına veya e-postalarına ulaşıldığında aşağıda belirtilen evraklarla Müdürlüğümüz atama bürosuna şahsen müracaat edeceklerdir. Beyan ettiği bilgilerde eksik ve hata olan adayın görevlendirilmesi yapılmayacaktır.
5- Duyurulan adaylardan kendisine ulaşılamayan veya çağrıldığı halde başvuru evraklarını getirmeyenlerin yerine sıradaki kişi görevlendirilecektir. Bu nedenle mağduriyet yaşanmaması için başvuru yapanların iletişim bilgilerinin (telefon bilgilerinin) güncel/aktif olması gerekmektedir.
6- Göreve başlatılan adaylardan Milli Eğitim Müdürlüğünün kabul ettiği bir mazereti olmadan görevden ayrılanların aynı yıl içinde ve bir sonraki yılda başvuruları kabul edilmeyecektir.
7- Göreve başlatılan adaylardan geçerli mazereti olanların ise görevden ayrılmadan 30 gün önce Müdürlüğümüze bilgi vermesi gerekmektedir.
8- Görevlendirmeler ihtiyaç olan branşlara göre aşağıdaki öncelik sırası dikkate alınarak KPSS puan sıralaması / Diploma Notlarına göre yapılacaktır.
9- KPSS puan sıralamasında Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türü, Almanca, Arapça ve Fransızca alanlarına KPSSP120 puan türü, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türü esas alınacaktır.
10. Önceki yıllarda ücretli öğretmenlik yapıp başarısız oldukları değerlendirilenlere görev verilmeyecektir.

Sıralamada Kullanılacak Öncelik:

(1) KPSS P121 – (Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanlarındaki adayların kullanacağı 2018 veya 2019 KPSS Puan Türü)
(2) KPSS P120 – (Almanca, Arapça ve Fransızca alanlarındaki adayların kullanacağı 2018 veya 2019 KPSS Puan Türü)
(3) KPSS P10 – (2018 veya 2019 KPSS Sınavına giren alan sınavına girmeyen veya alan sınavı yapılmayan branşlardaki adayların kullanacağı 2018 veya 2019 KPSS Puan Türü)
(4) KPSS P3 – (2018 veya 2019 KPSS Sınavına Giren Diğer Fakülte Mezunlarının Kullanacağı Puan Türü)
(5) EMEKLİ ÖĞRETMENLER – (Puan Türü ve Puan Kısmını Boş Bırakacak)

EĞİTİM DURUMU

A) Okul Öncesi Öğretmenliği için;
1- Talim Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans üstü belgesi/diploması olanlar, (KPSS Puan Üstünlüğü)
2- Talim Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dahil) ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar, (KPSS Puan Üstünlüğü)
3- Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları, (KPSS Puan Üstünlüğü)
4- Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü önlisans mezunları,
B) Diğer Alanlardaki Ders Ücreti Karşılığı Öğretmen Görevlendirme İçin;
1- Eğitim Fakültesi Mezunları veya Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Pedagojik Formasyon Almış Olanlar)
2- Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Pedagojik Formasyonu Olmayanlar)
3- Diğer Fakülte Mezunları
4- Emekli Öğretmenler

GÖREV VERİLMESİ HALİNDE İSTENECEK BELGELER

1- Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslıyla beraber fotokopisi.
2- Diploma Notu için Transkrip
3- Nüfus Cüzdanının aslıyla beraber fotokopisi.
4- Fotoğraf (1 Adet)
5- Varsa kurs belgesi aslıyla beraber fotokopisi
6- Adli Sicil Kaydı (E-Devlet sistemi üzerinden alınanlarda geçerli sayılacaktır)
7- Sağlık Raporu (Sağlık ocağından veya aile hekiminden alınan rapor yeterli olacaktır.)
8- KPSS Sonuç Belgesi

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

AFYONKARAHİSAR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP