DOLAR 32,9859 -0.18%
EURO 35,9168 -0.08%
ALTIN 2.542,38-0,32
BITCOIN 22285940,86%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Afyonkarahisar Hocalar Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Afyonkarahisar Hocalar Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
26 Ağustos 2020 20:33
Afyonkarahisar Hocalar Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AFYONKARAHİSAR HOCALAR Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Hocalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen Başvuru duyurusu…

AFYONKARAHİSAR HOCALAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ilçemizdeki resmi eğitim kurumlarında oluşacak öğretmen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, 28 Ağustos 2020 tarihine kadar ücretli öğretmenlik başvuruları alınacaktır.

Başvurular e-devlet sistemi üzerinde bulunan Ücretli Öğretmenlik başvurusu linkinden yapılacaktır.

Başvuru anında müdürlüğümüze herhangi bir evrak getirilmeyecektir. Ancak görev verilmesi durumunda aşağıdaki evraklar istenecektir.

Başvuru İşlemleri e-devlet sistemi üzerinden bakanlığımızca belirlenen 28 Ağustos 2020 tarihine kadar yapılacaktır.

KPSS zorunlu olmamakla birlikte sıralamalar alan bazında KPSS öncelikli yapılacağı için adaylar 2019 yılı ya da 2020 yılı KPSS sonuçları ile başvuru yapabileceklerdir. KPPS puanını güncellemeleri gerekmektedir.

Eğitim fakültesi mezunları formasyon sorgusunu (Var) olarak işaretleyeceklerdir.

Sertifikası olan adaylar (Özel Eğitim – İngilizce vb.) belgelerini elden teslim edeceklerdir.

Ön Lisans mezunu olanlar, varsa KPSS puanını sisteme işleyecek, KPSS’ye girmemiş olanlar (transkript) belgesini elden teslim edeceklerdir.

GÖREV VERİLMESİ DURUMUNDA İSTENECEK BELGELER

1- Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı gösterilerek fotokopisi kurumumuzca onaylanacak. Formasyon Belgesi ve sertifikası olanlar belgelerini ekleyeceklerdir.

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3- Vesikalık Fotoğraf (1 adet)

4- Sağlık Raporu (Tek Hekim)

5- Adli Sicil Kaydı

NOT: Yukarıda belirtilen evraklar görev verilmek üzere adayların aranması halinde Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Bölümüne teslim edilecektir.

AFYONKARAHİSAR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP