DOLAR 32,2992 -0.04%
EURO 35,1024 0.4%
ALTIN 2.400,45-0,60
BITCOIN 2193282-0,16%
İstanbul
28°

AÇIK

17:08

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Afyonkarahisar Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Afyonkarahisar Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 16:06
Afyonkarahisar Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AFYONKARAHİSAR MERKEZ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen Başvuru duyurusu…

AFYONKARAHİSAR (MERKEZ) İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ilimizdeki resmi eğitim kurumlarında oluşacak öğretmen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, 17 Agustos 2021 ile 3 1 Ağustos 2021 tarihleri arasında ücretli öğretmenlik başvuruları alınacaktır.

-Başvurular E-Devlet iizerinde bulunan “Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” linkinden yapılacağından dolayı Müdürlüğümüze ayrıca başvuru evrağı getirilmeyecektir.

Belirtilen tarihler arasında yapılan başvurular dikkate alınacaktır.

-Görevlendirmeler KPSS puam öncelikli yapılacağı için, adaylar 2020-2021 yılı KPSS sonuçları ile başvuru yapılabilecektir.
-Eğitim fakültesi mezunları formasyon sorgusunu (Var) olarak işaretleyeceklerdir.
-Sertifikası olan adaylar (Özel Eğitim, ingilizce) belgelerini elden teslim edeceklerdir.
-2021 yılı KPSS sonuçları açılandıktan sonra isteyenler yeni sonuç belgesini elden teslim edeceklerdir.
-Yeterli sayıda branş başvurusu olduğundan dolayı adaylar mezun oldulu branş ile sertifikası bulunduğu branşlara başvuru yapacaklardır.
-Sıralamalar öncelikle KPSS puanına göre yapılacaktır. KPSS puanı olmayan adayların sıralaması ise Diploma notuna göre yapılacaktır.
-KPSS puam olmayan adaylar Diploma fotokopilerini elden teslim edecektir. (E-Devlet’ten alınan barkotlu mezuniyet belgesi de geçerli olacaktır.)
-istenilen evraklar 01 Eylül 2021 tarihine kadar elden teslim edilecektir.

Konu ile ilgili duyuru metni için tıklayın…

 

AFYONKARAHİSAR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP