DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19780941,92%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

03:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı Doğubayazıt Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Ağrı Doğubayazıt Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
13 Ağustos 2021 00:14
Ağrı Doğubayazıt Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI DOĞUBAYAZIT Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI – DOĞUBAYAZIT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 05/08/2021-20/08/2021 tarihleri arasında ekteki başvuru dilekçesi ile özel eğitim sertifikası ve yabancı dil sertifikası olanlar bu belgeleri elden teslim etmek kaydı ile diğer evrakları da görevlendirilme yapıldıktan sonra teslim etmek üzere e-devlet sistemi üzerinde 2021-2022 yılı ücretli öğretmenlik linkinde elektronik başvuruda bulunulması gerekmektedir. E-devlet sistemi üzerinde başvuru yapmayanlar yukarıda belirtilen evrakları müdürlüğümüze teslim etmiş olsalar bile başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İSTENECEK EVRAKLAR

1-BAŞVURU DİLEKÇESİ (indirmek için tıklayınız.)
2-DİPLOMA FOTOKOPİSİ VEYA E DEVLET MEZUN BELGESİ
3-YURT DIŞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MEZUNLARINDAN DENKLİK BELGESİ
4-FORMASYON BELGESİ(VARSA)
5-NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
6-ADLİ SİCİL KAYDI( E DEVLETTEN)
7-ASKERLİK DURUM BELGESİ (ERKEK ADAYLAR)
8- 2020 KPSS PUANI
9-(VARSA) YABANCI DİL SERTİFİKASI(Başvuru esnasında müdürlüğümüze teslim edilecek)
10-(VARSA) ÖZEL EĞİTİM SERTİFİKASI(Başvuru esnasında müdürlüğümüze teslim edilecek)

GENEL AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesinde;

Öğretmen sayısının yetersiz olması halinde;

a)Lisans mezunu veya 2 yıllık çocuk gelişimi mezunu olmak koşulu ile;
a.1)Bu karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,
a.2)Resmi görevi bulunmayanlar ve emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

Bu çerçevede;

1-Alınan kararın 9. Maddesinin birinci fıkrasının a) bendinin a.2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecek adaylarda sırası ile;

a) Mezuniyeti, görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana yakın olanlara,
c)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,
ç) Mezuniyet görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yükseköğretim programı mezunlarına öncelik verilecektir.

2-Birinci madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde, Talim Terbiye Kurulunun ”Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ek ders Okutma Esaslarına İlişkin Kurul Kararında” belirtilen öncelik durumları dikkate alınacaktır.

3-Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler e devlet üzerinde başvurusunu yapıp başvuru formu müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Birimine teslim edenler arasından belirlenecektir.

4-Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvurusu olması halinde sırayla;

a)Kamu Personel Seçme Sınavı Puanı yüksek olan,
b)Diploma Notu yüksek olan
c)Eşitliğin bozulmaması halinde görevlendirilecek adaylar kura ile belirlenecektir.
5-Emekliler yaş haddini aşmamış olmaları kaydı ile ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilebileceklerdir.
6-Görevlendirme tebliği başvurusu, başvuru sahibinin cep telefonuna yapılacağından telefon numarasının güncel olması gerekmektedir.
7-Başvurular 05/08/2021 ile 20/08/2021 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.
8-Geçerli bir mazereti olmaksızın, eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilgili eğitim öğretim yılında ve gelecek yıl görevlendirme yapılmayabilir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
-Kamu Haklarından mahrum bulunmamak
-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı, bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu dizenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet suçlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı, değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak, (Askerliğini yapmış olmak, askerlikten muaf veya askerliğini tecil etmiş olmak), ve bir önceki yıl inceleme ve soruşturmadan dolayı görevine son verilmemiş olmak.

 

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP