DOLAR %
EURO %
ALTIN 514,381,23%
BITCOIN 3408883,82%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
27 Ağustos 2020 00:47
Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI MERKEZ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI (MERKEZ) İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9’uncu maddesinde; “(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;
a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;
1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,
2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate,
kadar ek ders görevi verilebilir.
b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;
1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,
2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,
kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.” hükmü yer almaktadır.
Bu çerçevede;
1- Anılan Kararın 9’uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirileceklerde sırasıyla:
a) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından;
1) Görevlendirileceği alanda lisans mezunu olanlara,
2) Görevlendirileceği alan dışındaki alanlarda lisans mezunu olanlardan yan alanı görevlendirileceği alana uygun olanlara,
3) Görevlendirileceği alana yakınlığı gözetilmek suretiyle görevlendirileceği alan dışındaki alanlarda lisans mezunu olanlara,
4) Görevlendirileceği alan dışındaki alanlarda lisans mezunu olanlara,
b) Diğer yükseköğretim programı mezunlarından;
5) Lisans mezunu olanlara,
6) Ön lisans mezunu olanlara,
öncelik verilecektir.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1 Görevlendirmeler,müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirtikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayları görevlendirmesi yapılması halinde alınan onay sonrası SGK girişi yapılarak okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı yada görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde adayın kendisinden kaynaklamayan
sebeplerle görevi sona erenlerin, talep etmesi halinde başka kurumlarda kendi branşında ihtiyaca göre öncelik tanınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğünün en az üç (3) iş günü öncesinde yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha görev verilmeyecektir.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır.
2-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
3-Görev alacak olan öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
4-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup, ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
5-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerinin yerine ihtiyaca göre daha sonra değerlendirme yapılacaktır.

Başvurular 17/08/2020 ile 31/08/2020 tarihleri arasında e Devlet üzerinden yapılacaktır.

NOT: 1- 2020 Yılı KPSS Puanları geç açıklanacağından görevlendirmeler öncelikle 2019 Yılı KPSS Puan üstünlüğüne göre, 2020 KPSS açıklandıktan sonra ihtiyaç durumuna göre yeni görevlendirmeler yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacak olup görevlendirme yapılması durumda aşağıdaki belgeler istenecektir.

1- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2- Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3- Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi
5- Adli Sicil Kaydı
6- Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP