DOLAR 32,3039 -0.02%
EURO 35,1495 0.57%
ALTIN 2.404,95-0,41
BITCOIN 2179807-0,14%
İstanbul
28°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 15:40
Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI MERKEZ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI (MERKEZ) İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

İlimiz Merkez İlçeye bağlı okul/kurumlara ihtiyaç dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi doğrultusunda ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin E-devlet sistemi üzerinden 17/08/2021 tarih itibarı ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurusu yaparak, 17/08/2021-25/08/2021 tarihleri arasında ekteki başvuru formunu (Ek-1) İl Milli Eğitim Müdürlüğü atama birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Anılan tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Görevlendirilmeler 2019/2020 KPSS Puan üstünlüğüne göre yapılacak olup;

Görevlendirme Öncelliği;

1. Öncelik; Eğitim Fakültesi Mezunları/Fen Edebiyat Fakültesi ve Lisans Mezunlar (Formasyon Eğitimi Alanlar)
2. Öncelik; Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Formasyon Eğitimi Almayanlar)
3. Öncelik; Lisans Mezunu olup, yan alanı ve sertifikası olanlar (İngilizce, Özel Eğitim ve Bilgisayar v.b.)
4. Öncelik; Lisans mezunları (4 ve daha üstü)
5. Öncelik: Emekli Öğretmenler
6. Öncelik: Önlisans (Okul Öncesi /Çocuk Gelişimi)

Görev verilenlerden göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve bu yıl içerisinde tekrar görev almak üzere talepte bulanamayacaktır. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

NOT: Görevlendirmeler 2019-2020 Yılı KPSS Puan üstünlüğüne göre, 2021 KPSS açıklandıktan sonra ihtiyaç durumuna göre yeni görevlendirmeler yapılacaktır.

GÖREVLENDİRME YAPILDIKTAN SONRA İSTENİLECEK BELGELER:

Görevlendirme yapılması durumda aşağıdaki belgeler istenecektir.

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3- Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi
5- Adli Sicil Kaydı
6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

 

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP