DOLAR %
EURO %
ALTIN 497,430,15%
BITCOIN 334284-3,95%
İstanbul
30°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Ağrı – Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Ağrı – Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 19:04
Ağrı – Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI PATNOS Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI – PATNOS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

İlçemize bağlı okullarda kadrolu ve Sözleşmeli öğretmen atamaları ile doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanlar yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Maddesi doğrultusunda; vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı okutacakları derslere ilişkin esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunları ile Fen Edebiyat fakülte mezunları arasından 11-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Okul öncesi öğretmen ihtiyacının Okul Öncesi lisans mezunlarından karşılanmaması durumunda, ön lisans okul öncesi ve Çocuk gelişimi Bölümleri mezunları arasından görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli öğretmen başvurusu yapmak isteyenler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen komisyonuna istenen evrakları teslim ettikten sonra e-devlet sisteminden başvurularının yapmaları gerekmektedir. Evraklarını teslim etmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1 Görevlendirmeler, Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirtikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayların görevlendirilmeleri halinde SGK girişlerinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevlerine başlatılmaları sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde adayın kendisinden kaynaklamayan sebeplerle görevi sona erenlerin, talep etmeleri halinde başka kurumlarda kendi branşında ihtiyaca göre öncelik tanınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha Müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.
5-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
6-Görev alacak öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
7-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup, kendilerine ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
Başvurular 11 – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama şubesine şahsen yapılacaktır.

NOT: Bu duyurumuz ile başvuru yapıp evraklarını teslim eden adayların belirtilen tarihler arasında e-devlet sistemi üzerinden başvurularını mutlaka yapması gerekmektedir. e-Devlet sisteminde başvurusu olmayanların görevlendirilmesi yapılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

1. Nüfus cüzdan fotokopisi
2. Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin fotokopisi veya e-devlet çıktısı.
3. Adli sicil kaydı
4. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
5. 1 Adet Mavi Plastik Dosya
6. 1 Adet Vesikalık Fotoğraf

NOT: Ücretli öğretmen başvurularında eğitim fakültesi mezunlarından ihtiyacın karşılanmaması halinde fen edebiyat
mezunları ile ön lisans okul öncesi mezunlarının başvuruları alınacaktır.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Dilekçesi (indirmek için tıklayınız.)

 

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP