DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 581260-2,20%
İstanbul
13°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Ağrı Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
15 Ağustos 2021 23:04
Ağrı Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI PATNOS Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI – PATNOS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarında görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanlar ile Bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan okullardaki derslerin boş geçmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi çerçevesinde ek ders ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin 16/08/2021 ile 20/08/2021 tarihleri arasında ekte bir örneği sunulan matbu dilekçe ve aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, (Bakanlığımızca MEBBİS’te güncelleme yapıldıktan sonra E Devlet üzerinden de başvuru yapmak üzere ayrıca duyuru yapılacaktır.) anılan tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Görevlendirilen ücretli öğretmenlerin 3 iş günü içeresinde göreve başlamamaları halinde öğretmen adayları ikinci bir görev alma hakkından yararlanmayacaktır.

Not: E-devlet üzerinden yapılacak olan başvuru esnasında başvurumun ikinci dönemde geçerli sayılmasını kabul ediyorum kutucuğu mutlaka işaretlenmelidir.

Görevlendirilmeler oluşturulacak komisyonca yapılacak olup;

Görevlendirme Öncelliği;

1. Öncelik ; Eğitim Fakültesi Mezunları,

2. Öncelik ; Fen Edebiyat Fakültesi ve Lisans Mezunları

3. Öncelik ; Ön Lisans Mezunları arasından başvuruları alınacak olan bölümler

4.
A-) Çocuk Gelişimi (okul öncesi öğretmenlerin ihtiyacı karşılamaması durumunda görev alabileceklerdir.)
B-) Sağlık Hizmetleri ( bahse konu bölümden lisans mezunlarının ihtiyacı karşılamaması halinde görev alabileceklerdir.)

Görev verilenlerden verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve bu yıl içerisinde tekrar görev almak üzere talepte bulanamayacaktır. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirtikleri iletişim bilgilerine telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

EK DERS KARŞILIĞI ÇALIŞTIRACAKLARDAN İSTENECEK BELGELER

1- Dilekçe (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden elden veya yandaki linkten temin edebilirsiniz.)

2- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi

3- Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı okullardan mezun olanlar için)

4- Formasyon belgesi.

5- Kimlik Fotokopisi

6- Sabıka Kaydı

7- Askerlik Durum Belgesi (Erkekler için)

8- 1 Adet Vesikalık fotoğraf (Fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacak olup, ilgililer şahsen başvuruda bulanacaktır.)

Müracaat: İnsan Kaynakları Atama Şubesi

 

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP