DOLAR %
EURO %
ALTIN 491,51-0,13%
BITCOIN 335157-4,82%
İstanbul
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ağrı – Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Ağrı – Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 19:24
Ağrı – Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI TAŞLIÇAY  Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI – TAŞLIÇAY  İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DİYADİN İLÇESİ İLÇE MERKEZİ VE KÖYLERE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURUSU

İlçemize bağlı okullarda kadrolu/sözleşmeli öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yüksek öğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2019 ( KPSS-P 121 ) ,Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu,İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olanlar ise 2019 ( P-10 ) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1-Görevlendirmeler, müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayların görevlendirilmesi yapılması halinde alınan onay sonrasını SGK girişini yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevlerine başlatılması sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde görevlendirilen kişilerin görevlendirmeleri sona erecektir. Bu kişiler aşağıdaki kriterlere göre tekrar sıralamaya alınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bu eğitim öğretim yılında bir daha müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1- Eğitim Fakültesi mezunları ile Beden Eğitimi, Müzik ,Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olup formasyon belgesi bulunanlar,
2- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olanlar.
3- Dört(4) yıllık diğer fakülte mezunları.
4-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır.
5-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
6- Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanların yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
7-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
8-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yukarıdaki kriterler esas alınarak yapılacaktır. 2019 KPSS puanı olmayanların puanları ‘’0-Sıfır’’olarak kabul edilecektir.
9- Başvurular 04-19 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacaktır.
Başvuruda bulunan adaylar e-devlet sistemi üzerinde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için başvuruda bulunacaklardır. e-devlet sistemi üzerinde başvuruda bulunan ancak istenilen evrakları müdürlüğümüze teslim etmeyenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.
10-Ön lisans mezunlarının (Sadece Çocuk Gelişimi bölümü mezunlarının başvurusu alınacaktır.) müracaatı alınmayacaktır.
11- İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1- T.C.Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2- Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi
3- Formasyon belgesi fotokopisi(var ise)
4- KPSS Sonuç Belgesi (2019)
5- Adli Sicil Kaydı belgesi
6- Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Dilekçesi (indirmek için tıklayınız.)

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP