DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 719025-0,54%
İstanbul
24°

AÇIK

05:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Ağrı Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
13 Ağustos 2021 00:25
Ağrı Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI TAŞLIÇAY  Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AĞRI – TAŞLIÇAY  İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021/2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DİYADİN İLÇESİ İLÇE MERKEZİ VE KÖYLERE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURUSU

EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9’uncu maddesinde; “(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;
1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,
2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate, kadar ek ders görevi verilebilir.

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 06/08/2021 tarihi itibari ile müdürlüğümüze elden evrak teslim etmek kaydı ile e devlet sistemi üzerinde de elektronik başvuruda bulunulacaktır. e-devlet sistemi üzerinde başvuruda bulunan ancak istenilen evrakları müdürlüğümüze teslim etmeyenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvurular 06/08/2021 ile 16/08/2021 tarihleri arasında yapılacak olup, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında gerekli araştırma yapıldıktan sonra görevlendirme yapılacaktır.

Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.

EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2-Kamu Haklarından mahrum bulunmamak.
3-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ;kasten işlenen bir suçtan dolayı ,bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,Anayasal düzene ve bu dizenin işleyişine karşı suçlar,milli savunmaya karşı suçlar,Devlet suçlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet, irtikap,rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık,sahtecilik ,güveni kötüye kullanma,hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma,suçtan kaynaklanan mal varlığı,değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak,Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,(Askerliğini yapmış olmak,askerlikten muaf veya askerliğini tecil etmiş olmak),

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1- Anılan Kararın 9’uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirileceklerde sırasıyla:

a) Mezuniyeti, görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana uygun olanlara,
c) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,
ç) Mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yükseköğretim programı mezunlarına öncelik verilecektir.

2- Birinci madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde, Talim ve Terbiye Kurulunun “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na ilişkin Kurul Kararında belirtilen öncelik durumları dikkate alınacaktır.

3- Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler e-Devlet sistemi üzerinden başvuranlar arasından belirlenecektir. Öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle ihtiyaç oluşması hâlinde bu kapsamda görevlendirme yapılabilecektir.

4- Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvuruları hâlinde sırasıyla; Bir önceki öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen, Kamu Personel Seçme Sınavı puanı yüksek olan, Diploma notu yüksek olan tercih edilecek; Eşitliğin devamı hâlinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenecektir.

5- Emekliler, yaş haddini aşmamış olmaları kaydıyla ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilebilecektir.

6- Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır. Okul öncesi öğretmen ihtiyacı için Ön lisans mezunlarından Sadece 2011/43 sayılı genelgede belirtilen bölüm mezunlarının başvurusu alınacaktır. Diğer Ön Lisans mezunlarının baş vurusu kabul edilmeyecektir.

7-Görevlendirmeler yukarıdaki kriterler esas alınarak yapılacaktır. Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2020 veya 2021 ( KPSS-P 121 ) ,Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu,İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olanlar ise 2020 veya 2021(P-10) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır. Adayların 2020 ve 2021 KPSS puanlarında yüksek olanı esas alınacaktır. KPSS puanları olmayanların puanları ”0-Sıfır”olarak kabul edilecektir.

8- Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde görevlendirilen kişilerin görevlendirmeleri sona erecektir. Bu kişiler aşağıdaki kriterlere göre tekrar sıralamaya alınacaktır.

9- Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanların yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

10-Görev verilip geçerli bir mazereti olmadan göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

11-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bu eğitim öğretim yılında bir daha müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.

12-Başvuru formunda yazılan telefon numaraları güncel olmalıdır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1- Başvuru Formu (indirmek için tıklayın)
2-T.C.Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
3-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
4-Formasyon belgesi fotokopisi(var ise).
5- KPSS Sonuç Belgesi(2020-2021)
6- Adli Sicil Kaydı belgesi
7- Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

 

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP