DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 7228160,05%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Ağrı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Ağrı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 16:36
Ağrı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2021-2022); Merkez, Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlimiz Merkez İlçeye bağlı okul/kurumlara ihtiyaç dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi doğrultusunda ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin E-devlet sistemi üzerinden 17/08/2021 tarih itibarı ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurusu yaparak, 17/08/2021-25/08/2021 tarihleri arasında ekteki başvuru formunu (Ek-1) İl Milli Eğitim Müdürlüğü atama birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Anılan tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Görevlendirilmeler 2019/2020 KPSS Puan üstünlüğüne göre yapılacak olup;

Görevlendirme Öncelliği;

1. Öncelik; Eğitim Fakültesi Mezunları/Fen Edebiyat Fakültesi ve Lisans Mezunlar (Formasyon Eğitimi Alanlar)
2. Öncelik; Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Formasyon Eğitimi Almayanlar)
3. Öncelik; Lisans Mezunu olup, yan alanı ve sertifikası olanlar (İngilizce, Özel Eğitim ve Bilgisayar v.b.)
4. Öncelik; Lisans mezunları (4 ve daha üstü)
5. Öncelik: Emekli Öğretmenler
6. Öncelik: Önlisans (Okul Öncesi /Çocuk Gelişimi)

Görev verilenlerden göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve bu yıl içerisinde tekrar görev almak üzere talepte bulanamayacaktır. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

NOT: Görevlendirmeler 2019-2020 Yılı KPSS Puan üstünlüğüne göre, 2021 KPSS açıklandıktan sonra ihtiyaç durumuna göre yeni görevlendirmeler yapılacaktır.

GÖREVLENDİRME YAPILDIKTAN SONRA İSTENİLECEK BELGELER:

Görevlendirme yapılması durumda aşağıdaki belgeler istenecektir.

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3- Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi
5- Adli Sicil Kaydı
6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

Diyadin Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 28/07/2021 tarihi itibari ile müdürlüğümüze elden evrak teslim etmek kaydı ile e devlet sistemi üzerinde de elektronik başvuruda bulunulacaktır.

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DİYADİN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU DUYURUSU

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 28/07/2021 tarihi itibari ile müdürlüğümüze elden evrak teslim etmek kaydı ile e devlet sistemi üzerinde de elektronik başvuruda bulunulacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesinde ;

1) Öğretmen Sayısının yetersiz olması halinde ;

a)Yüksek öğrenim mezunu olmak koşulu ile ;

a.1)Bu karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim,ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,

a.2)Resmi görevi bulunmayanlar ve emeklilere, okul öncesi ,ilköğretim,ortaöğretim özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

Bu Çerçevede;

1-Alınan kararın 9. Maddesinin birinci fıkrasının a) bendinin a.2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecek adaylarda sırası ile;

a)Mezuniyeti ,görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,

b)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana yakın olanlara,

c)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,

ç)Mezuniyet görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yüksek öğretim programı mezunlarına öncelik verilecektir.

2-Birinci madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde, Talim Terbiye Kurulunun ”Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ek ders Okutma Esaslarına İlişkin Kurul Kararında”belirtilen öncelik durumları dikkate alınacaktır.

3-Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler e devlet üzerinde başvurusunu yapıp evraklarını dosya halinde müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Birimine teslim edenler arasından belirlenecektir.

4-Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvurusu olması halinde sırayla;

a)Kamu Personel Seçme Sınavı Puanı yüksek olan,
b)Diploma Notu yüksek olan
c)Eğitliğin bozulmaması halinde görevlendirilecek adaylar kura ile belirlenecektir.

5-Emekliler yaş haddini aşmamış olmaları kaydı ile ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilebileceklerdir.

6-Görevlendirme tebliği başvurusu ,başvuru sahibinin cep telefonuna yapılacağından telefon numarasının güncel olması gerekmektedir.

7-Başvurular 28/07/2021 ile 13/08/2021 tarihleri arasında yapılacak olup, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında gerekli araştırma yapıldıktan sonra görevlendirme yapılacaktır.

8-Geçerli bir mazereti olmaksızın bağlı bulunduğu müdürlüğe yazılı bilgi vermeden, eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilgili eğitim öğretim yılında bir daha görevlendirme yapılmayabilir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

-Kamu Haklarından mahrum bulunmamak

Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı ,bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu dizenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet suçlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı, değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak, (Askerliğini yapmış olmak,askerlikten muaf veya askerliğini tecil etmiş olmak),

İSTENECEK EVRAKLAR

1-GÖREV TALEP DİLEKÇESİ

2-DİPLOMA FOTOKOPİSİ VEYA E DEVLET MEZUN BELGESİ

3-YURT DIŞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MEZUNLARINDAN DENKLİK BELGESİ

4-FORMASYON BELGESİ(VARSA)

5-NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

6-ADLİ SİCİL KAYDI( E DEVLETTEN)

7-ASKERLİK DURUM BELGESİ (ERKEK ADAYLAR)

8- 2020 KPSS PUANI

Doğubayazıt Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 05/08/2021-20/08/2021 tarihleri arasında ekteki başvuru dilekçesi ile özel eğitim sertifikası ve yabancı dil sertifikası olanlar bu belgeleri elden teslim etmek kaydı ile diğer evrakları da görevlendirilme yapıldıktan sonra teslim etmek üzere e-devlet sistemi üzerinde 2021-2022 yılı ücretli öğretmenlik linkinde elektronik başvuruda bulunulması gerekmektedir. E-devlet sistemi üzerinde başvuru yapmayanlar yukarıda belirtilen evrakları müdürlüğümüze teslim etmiş olsalar bile başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İSTENECEK EVRAKLAR

1-BAŞVURU DİLEKÇESİ (indirmek için tıklayınız.)
2-DİPLOMA FOTOKOPİSİ VEYA E DEVLET MEZUN BELGESİ
3-YURT DIŞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MEZUNLARINDAN DENKLİK BELGESİ
4-FORMASYON BELGESİ(VARSA)
5-NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
6-ADLİ SİCİL KAYDI( E DEVLETTEN)
7-ASKERLİK DURUM BELGESİ (ERKEK ADAYLAR)
8- 2020 KPSS PUANI
9-(VARSA) YABANCI DİL SERTİFİKASI(Başvuru esnasında müdürlüğümüze teslim edilecek)
10-(VARSA) ÖZEL EĞİTİM SERTİFİKASI(Başvuru esnasında müdürlüğümüze teslim edilecek)

GENEL AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesinde;

Öğretmen sayısının yetersiz olması halinde;

a)Lisans mezunu veya 2 yıllık çocuk gelişimi mezunu olmak koşulu ile;
a.1)Bu karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,
a.2)Resmi görevi bulunmayanlar ve emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

Bu çerçevede;

1-Alınan kararın 9. Maddesinin birinci fıkrasının a) bendinin a.2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecek adaylarda sırası ile;

a) Mezuniyeti, görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana yakın olanlara,
c)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,
ç) Mezuniyet görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yükseköğretim programı mezunlarına öncelik verilecektir.

2-Birinci madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde, Talim Terbiye Kurulunun ”Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ek ders Okutma Esaslarına İlişkin Kurul Kararında” belirtilen öncelik durumları dikkate alınacaktır.

3-Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler e devlet üzerinde başvurusunu yapıp başvuru formu müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Birimine teslim edenler arasından belirlenecektir.

4-Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvurusu olması halinde sırayla;

a)Kamu Personel Seçme Sınavı Puanı yüksek olan,
b)Diploma Notu yüksek olan
c)Eşitliğin bozulmaması halinde görevlendirilecek adaylar kura ile belirlenecektir.
5-Emekliler yaş haddini aşmamış olmaları kaydı ile ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilebileceklerdir.
6-Görevlendirme tebliği başvurusu, başvuru sahibinin cep telefonuna yapılacağından telefon numarasının güncel olması gerekmektedir.
7-Başvurular 05/08/2021 ile 20/08/2021 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.
8-Geçerli bir mazereti olmaksızın, eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilgili eğitim öğretim yılında ve gelecek yıl görevlendirme yapılmayabilir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
-Kamu Haklarından mahrum bulunmamak
-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı, bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu dizenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet suçlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı, değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak, (Askerliğini yapmış olmak, askerlikten muaf veya askerliğini tecil etmiş olmak), ve bir önceki yıl inceleme ve soruşturmadan dolayı görevine son verilmemiş olmak.

Eleşkirt Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz Merkezi ve köylere bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda; ücretli ve vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır. Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; 2020 – 2021 KPSS puanlarına göre Eğitim Fakültesi Mezunlarından (KPSS-P 121) Beden Eğitimi (BESYO), Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi Mezunu olanlar ise (P-10) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, (BESYO), Müzik, Görsel Sanatlar ve Felsefe Grubu mezunu olanlar,

2-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarihli ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

3-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır

4-Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.

5-Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir. Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

6-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre kura çekilecektir.

7-Başvurular 27.07.2021-06.08.2021 tarihleri arasında sistem üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüz atama şubesine teslim edilecektir.

8-Başvurularıın değerlendirmesinde, KPSS Puan üstünlüğüne göre görevlendirmeleri yapılacaktır.

9-Ön lisans mezunları ve yukarıda belirtilen Fakülte mezunları dışında, diğer Fakülte mezunlarının müracaatları alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

10-Eksik belge getirenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

3-Formasyon belgesi (varsa)

4-KPSS Sonuç Belgesi

5-Sabıka Kaydı

6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

7-Nüfus Kayıt Örneği

8-2 Adet Fotoğraf

BELGELER MAVİ DOSYA İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEKTİR.

NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir. Duyuru Eleşkirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan başvurular için geçerlidir.

Hamur Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz merkez ve köylerine bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere;Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2020 (KPSS-P 121) Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1 Görevlendirmeler, müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayların görevlendirilmesinin yapılması halinde alınan onay sonrası SGK girişinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevlerine başlatılması sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona erenlerin, talep etmesi halinde başka kurumlarda kendi branşında ihtiyaca göre öncelik tanınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-Eğitim Fakültesi mezunları
2- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyon belgesi bulunanlar,
3-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır.
4-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır
5-Görev alacak öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
6-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup,kendilerine ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
7- Ön lisans başvurusu alınmayacaktır. (Sadece Çocuk Gelişimi bölümü mezunlarının başvurusu alınacaktır.)

Başvuruların 18 Ağustos ile 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesine şahsen yapılması gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3- Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi
5- Adli Sicil Kaydı
6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi
7-Ek-5 sağlık durum bildirir tek hekim raporu

Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarında görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanlar ile Bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan okullardaki derslerin boş geçmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi çerçevesinde ek ders ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin 16/08/2021 ile 20/08/2021 tarihleri arasında ekte bir örneği sunulan matbu dilekçe ve aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, (Bakanlığımızca MEBBİS’te güncelleme yapıldıktan sonra E Devlet üzerinden de başvuru yapmak üzere ayrıca duyuru yapılacaktır.) anılan tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Görevlendirilen ücretli öğretmenlerin 3 iş günü içeresinde göreve başlamamaları halinde öğretmen adayları ikinci bir görev alma hakkından yararlanmayacaktır.

Not: E-devlet üzerinden yapılacak olan başvuru esnasında başvurumun ikinci dönemde geçerli sayılmasını kabul ediyorum kutucuğu mutlaka işaretlenmelidir.

Görevlendirilmeler oluşturulacak komisyonca yapılacak olup;

Görevlendirme Öncelliği;

1. Öncelik ; Eğitim Fakültesi Mezunları,

2. Öncelik ; Fen Edebiyat Fakültesi ve Lisans Mezunları

3. Öncelik ; Ön Lisans Mezunları arasından başvuruları alınacak olan bölümler

4.
A-) Çocuk Gelişimi (okul öncesi öğretmenlerin ihtiyacı karşılamaması durumunda görev alabileceklerdir.)
B-) Sağlık Hizmetleri ( bahse konu bölümden lisans mezunlarının ihtiyacı karşılamaması halinde görev alabileceklerdir.)

Görev verilenlerden verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve bu yıl içerisinde tekrar görev almak üzere talepte bulanamayacaktır. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirtikleri iletişim bilgilerine telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

EK DERS KARŞILIĞI ÇALIŞTIRACAKLARDAN İSTENECEK BELGELER

1- Dilekçe (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden elden veya yandaki linkten temin edebilirsiniz.)

2- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi

3- Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı okullardan mezun olanlar için)

4- Formasyon belgesi.

5- Kimlik Fotokopisi

6- Sabıka Kaydı

7- Askerlik Durum Belgesi (Erkekler için)

8- 1 Adet Vesikalık fotoğraf (Fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacak olup, ilgililer şahsen başvuruda bulanacaktır.)

Müracaat: İnsan Kaynakları Atama Şubesi

Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9’uncu maddesinde; “(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;
1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,
2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate, kadar ek ders görevi verilebilir.

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 06/08/2021 tarihi itibari ile müdürlüğümüze elden evrak teslim etmek kaydı ile e devlet sistemi üzerinde de elektronik başvuruda bulunulacaktır. e-devlet sistemi üzerinde başvuruda bulunan ancak istenilen evrakları müdürlüğümüze teslim etmeyenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Başvurular 06/08/2021 ile 16/08/2021 tarihleri arasında yapılacak olup, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında gerekli araştırma yapıldıktan sonra görevlendirme yapılacaktır.

Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.

EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2-Kamu Haklarından mahrum bulunmamak.
3-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ;kasten işlenen bir suçtan dolayı ,bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,Anayasal düzene ve bu dizenin işleyişine karşı suçlar,milli savunmaya karşı suçlar,Devlet suçlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet, irtikap,rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık,sahtecilik ,güveni kötüye kullanma,hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma,suçtan kaynaklanan mal varlığı,değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak,Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,(Askerliğini yapmış olmak,askerlikten muaf veya askerliğini tecil etmiş olmak),

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1- Anılan Kararın 9’uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirileceklerde sırasıyla:

a) Mezuniyeti, görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana uygun olanlara,
c) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,
ç) Mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yükseköğretim programı mezunlarına öncelik verilecektir.

2- Birinci madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde, Talim ve Terbiye Kurulunun “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na ilişkin Kurul Kararında belirtilen öncelik durumları dikkate alınacaktır.

3- Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler e-Devlet sistemi üzerinden başvuranlar arasından belirlenecektir. Öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle ihtiyaç oluşması hâlinde bu kapsamda görevlendirme yapılabilecektir.

4- Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvuruları hâlinde sırasıyla; Bir önceki öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen, Kamu Personel Seçme Sınavı puanı yüksek olan, Diploma notu yüksek olan tercih edilecek; Eşitliğin devamı hâlinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenecektir.

5- Emekliler, yaş haddini aşmamış olmaları kaydıyla ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilebilecektir.

6- Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır. Okul öncesi öğretmen ihtiyacı için Ön lisans mezunlarından Sadece 2011/43 sayılı genelgede belirtilen bölüm mezunlarının başvurusu alınacaktır. Diğer Ön Lisans mezunlarının baş vurusu kabul edilmeyecektir.

7-Görevlendirmeler yukarıdaki kriterler esas alınarak yapılacaktır. Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2020 veya 2021 ( KPSS-P 121 ) ,Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu,İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olanlar ise 2020 veya 2021(P-10) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır. Adayların 2020 ve 2021 KPSS puanlarında yüksek olanı esas alınacaktır. KPSS puanları olmayanların puanları ”0-Sıfır”olarak kabul edilecektir.

8- Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde görevlendirilen kişilerin görevlendirmeleri sona erecektir. Bu kişiler aşağıdaki kriterlere göre tekrar sıralamaya alınacaktır.

9- Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanların yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

10-Görev verilip geçerli bir mazereti olmadan göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

11-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bu eğitim öğretim yılında bir daha müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.

12-Başvuru formunda yazılan telefon numaraları güncel olmalıdır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1- Başvuru Formu (indirmek için tıklayın)
2-T.C.Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
3-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
4-Formasyon belgesi fotokopisi(var ise).
5- KPSS Sonuç Belgesi(2020-2021)
6- Adli Sicil Kaydı belgesi
7- Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Tutak Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2021-2022 Eğitim öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları 28/07/2021 tarihi itibari ile müdürlüğümüze elden evrak teslim etmek kaydı ile e devlet sistemi üzerinde de elektronik başvuruda bulunulacaktır.

Önlisans Çocuk Gelişimi mezunlarının başvuruları hariç, diğer Önlisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesinde ;

1) Öğretmen Sayısının yetersiz olması halinde ;

a)Yüksek öğrenim mezunu olmak koşulu ile ;

a.1)Bu karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim,ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,

a.2)Resmi görevi bulunmayanlar ve emeklilere, okul öncesi ,ilköğretim,ortaöğretim özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

Bu Çerçevede;

1-Alınan kararın 9. Maddesinin birinci fıkrasının a) bendinin a.2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecek adaylarda sırası ile;

a)Mezuniyeti ,görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,
b)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana yakın olanlara,
c)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,
ç)Mezuniyet görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yüksek öğretim programı mezunlarına öncelik verilecektir.

2-Birinci madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde, Talim Terbiye Kurulunun ”Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ek ders Okutma Esaslarına İlişkin Kurul Kararında”belirtilen öncelik durumları dikkate alınacaktır.

3-Ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler e devlet üzerinde başvurusunu yapıp evraklarını dosya halinde müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Birimine teslim edenler arasından belirlenecektir.

4-Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvurusu olması halinde sırayla;

a)Kamu Personel Seçme Sınavı Puanı yüksek olan,
b)Diploma Notu yüksek olan
c)Eğitliğin bozulmaması halinde görevlendirilecek adaylar kura ile belirlenecektir.

5-Emekliler yaş haddini aşmamış olmaları kaydı ile ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilebileceklerdir.

6-Görevlendirme tebliği başvurusu ,başvuru sahibinin cep telefonuna yapılacağından telefon numarasının güncel olması gerekmektedir.

7-Başvurular 28/07/2021 ile 10/08/2021 tarihleri arasında yapılacak, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında gerekli araştırma yapıldıktan sonra görevlendirme yapılacaktır.

8-Geçerli bir mazereti olmaksızın bağlı bulunduğu müdürlüğe yazılı bilgi vermeden, eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilgili eğitim öğretim yılında bir daha görevlendirme yapılmayabilir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANACAK GENEL ŞARTLAR

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

-Kamu Haklarından mahrum bulunmamak

-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ;kasten işlenen bir suçtan dolayı ,bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,Anayasal düzene ve bu dizenin işleyişine karşı suçlar,milli savunmaya karşı suçlar,Devlet suçlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet, irtikap,rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık,sahtecilik ,güveni kötüye kullanma,hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma,suçtan kaynaklanan mal varlığı,değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak,Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,(Askerliğini yapmış olmak,askerlikten muaf veya askerliğini tecil etmiş olmak),

İSTENECEK EVRAKLAR

1-GÖREV TALEP DİLEKÇESİ

2-DİPLOMA FOTOKOPİSİ VEYA E DEVLET MEZUN BELGESİ

3-YURT DIŞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MEZUNLARINDAN DENKLİK BELGESİ

4-FORMASYON BELGESİ(VARSA)

5-NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

6-ADLİ SİCİL KAYDI( E DEVLETTEN)

7-ASKERLİK DURUM BELGESİ (ERKEK ADAYLAR)

8-GÜVENLİK ARŞİV ARAŞTIRMA FORMU

EVRAKLAR için tıklayınız.

 

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP