DOLAR %
EURO %
ALTIN 499,741,13%
BITCOIN 2974680,70%
İstanbul
25°

AZ BULUTLU

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ağrı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Ağrı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
4 Eylül 2020 08:09
Ağrı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AĞRI Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2020-2021); Merkez, Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Ağrı Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9’uncu maddesinde; “(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;
a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;
1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,
2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate,
kadar ek ders görevi verilebilir.
b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;
1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,
2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,
kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.” hükmü yer almaktadır.
Bu çerçevede;
1- Anılan Kararın 9’uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirileceklerde sırasıyla:
a) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından;
1) Görevlendirileceği alanda lisans mezunu olanlara,
2) Görevlendirileceği alan dışındaki alanlarda lisans mezunu olanlardan yan alanı görevlendirileceği alana uygun olanlara,
3) Görevlendirileceği alana yakınlığı gözetilmek suretiyle görevlendirileceği alan dışındaki alanlarda lisans mezunu olanlara,
4) Görevlendirileceği alan dışındaki alanlarda lisans mezunu olanlara,
b) Diğer yükseköğretim programı mezunlarından;
5) Lisans mezunu olanlara,
6) Ön lisans mezunu olanlara,
öncelik verilecektir.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1 Görevlendirmeler,müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirtikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayları görevlendirmesi yapılması halinde alınan onay sonrası SGK girişi yapılarak okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı yada görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde adayın kendisinden kaynaklamayan
sebeplerle görevi sona erenlerin, talep etmesi halinde başka kurumlarda kendi branşında ihtiyaca göre öncelik tanınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğünün en az üç (3) iş günü öncesinde yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha görev verilmeyecektir.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır.
2-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
3-Görev alacak olan öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
4-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup, ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
5-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerinin yerine ihtiyaca göre daha sonra değerlendirme yapılacaktır.

Başvurular 17/08/2020 ile 31/08/2020 tarihleri arasında e Devlet üzerinden yapılacaktır.

NOT: 1- 2020 Yılı KPSS Puanları geç açıklanacağından görevlendirmeler öncelikle 2019 Yılı KPSS Puan üstünlüğüne göre, 2020 KPSS açıklandıktan sonra ihtiyaç durumuna göre yeni görevlendirmeler yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacak olup görevlendirme yapılması durumda aşağıdaki belgeler istenecektir.

1- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2- Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3- Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi
5- Adli Sicil Kaydı
6- Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Diyadin Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı Diyadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyette bulunan ilçe merkezi ve köy okullarında çalışacak Ücretli Öğretmen BAŞVURULARI 10/08/2020-17/08/2020 tarihleri arasında yapılacak olup, başvuru sahiplerinin başvuru evraklarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine bizzat elden teslim etmesi ile başvurular gerçekleştirilecektir.Belirtilen tarihler arasında aşağıda yazılı evrakların elden teslim edilmesi gerekmektedir.

NOT: İHTİYAÇ AZLIĞI NEDENİ İLE YÜKSEK OKUL MEZUNLARININ BAŞVURUSU DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.

BAŞVURU EVRAKLARI

1.Mezuniyet Belgesi
2.Nüfus Cüzdan Fotokopisi
3.Sabıka Kaydı.
4.Varsa Formasyon Belgesi
5. KPSS sonuucu çıktısı (P 121 puanı ile değerlendirme yapılacaktır)
6. Askerlik Durum Belgesi

Doğubayazıt Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ek ders karşılığında görevlendirilecek ücretli öğretmen başvuruları 04.08.2020-14.08.2020 tarihler arasında alınmaya başlanacaktır.

Bu tarihten sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvurular EDevlet üzerinden yapılacak ve ekteki başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınarak, belirtilen tarihler arasında Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine ıslak imzalı olarak teslim edilecektir. Diğer evraklar görevlendirme yapıldıktan sonra teslim edilecektir.

İstenilen belgeler;
1-Mezuniyet Belgesi/Diploma/Formasyon Belgesi ( Aslı veya onaylı örneği)
Müdürlüğümüzce aslı görüldükten sonra onaylanacaktır.
2-Nüfus Cüzdan fotokopisi.
3-Sabıka Kaydı (E-devlet Sisteminden alınabilir)
4-KPSS sonuç belgesi varsa.
5-Kurs seminer belgesi varsa.
6-Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
7-Başvuru Formu

Not:
1. Herhangi bir üniversitenin (yurtdışı üniversitelerden mezun olanlar için denklik belgesi gerekmektedir) Eğitim Fakültesi Mezunları başvurabilir.
2. Herhangi bir üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi veya Açık Öğretim Fakültesi mezunu olanlar başvurabilir.
3. Okul Öncesi için; Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi Lisans veya Ön Lisans mezunu olanlar başvurabilir
Not: Çocuk Gelişimi Bölümü dışındaki diğer önlisans mezunu başvuruları kabul edilmeyecektir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız.)

Eleşkirt Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

* 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılı için ücretli öğretmenliğe başvuracak öğretmenlerimiz için E-Devlet üzerinden başvurular açılmıştır.
* E-Devlet üzerinden başvuru yapıp Başvuru evraklarını teslim etmeyenlerin Başvuru evraklarını Milli Eğitim Müdürlüğü’müze teslim etmeleri gerekmektedir.

İlçemiz Merkezi ve köylere bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Madde doğrultusunda; ücretli ve vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır. Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; 2018 – 2019 KPSS puanlarına göre Eğitim Fakültesi Mezunlarından (KPSS-P 121) Beden Eğitimi (BESYO), Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi Mezunu olanlar ise (P-10) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli ve vekil Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1-Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, (BESYO), Müzik, Görsel Sanatlar ve Felsefe Grubu mezunu olanlar,

2-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarihli ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

3-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır

4-Görev alacak olan öğretmenlerin mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.

5-Görev verilip göreve gitmeyenlerin sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanın yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

6-Vekil öğretmenlik için sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olup, alan puan sıralaması doğrultusunda; asker ve ücretsiz izne ayrılan köy öğretmenlerin yerine ihtiyaca göre kura çekilecektir.

7-Başvurular 14-25 Temmuz 2020 tarihleri arasında sistem üzerinde alınacaktır. Başvuruları onaylamak için istenilen belgeler müdürlüğümüz atama şubesine teslim edilecektir.

8-Başvurularıın değerlendirmesinde, KPSS Puan üstünlüğüne göre görevlendirmeleri yapılacaktır.

9-Ön lisans mezunları ve yukarıda belirtilen Fakülte mezunları dışında, diğer Fakülte mezunlarının müracaatları alınmayacaktır. İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

10-Eksik belge getirenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

3-Formasyon belgesi (varsa)

4-KPSS Sonuç Belgesi

5-Sabıka Kaydı

6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

7-Nüfus Kayıt Örneği

8-2 Adet Fotoğraf

BELGELER MAVİ DOSYA İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEKTİR.

NOT: Başvurunuzun geçerli olması için mutlaka belirtilen evraklarla birlikte başvurunuzu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine onaylatmanız gerekmektedir. Duyuru Eleşkirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan başvurular için geçerlidir.

Hamur Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz merkez ve köylerine bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2019 (KPSS-P 121) Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu Mezunu olanlar ise (P-10)alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1 Görevlendirmeler, müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayların görevlendirilmesinin yapılması halinde alınan onay sonrası SGK girişinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevlerine başlatılması sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona erenlerin, talep etmesi halinde başka kurumlarda kendi branşında ihtiyaca göre öncelik tanınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.
1-Eğitim Fakültesi mezunları
2- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyon belgesi bulunanlar,
3-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır.
4-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır
5-Görev alacak öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
6-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup, kendilerine ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
7- Önlisans başvurusu alınmayacaktır. (Sadece Çocuk Gelişimi bölümü mezunlarının başvurusu alınacaktır.)

Başvuruların 20 Temmuz – 03 Ağustos 2020 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesine şahsen yapılması gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
2-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.
3- Formasyon belgesi (var ise).
4- KPSS Sonuç Belgesi
5- Adli Sicil Kaydı
6-Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Patnos Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemize bağlı okullarda kadrolu ve Sözleşmeli öğretmen atamaları ile doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanlar yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen ile 657 sayılı kanunun 86. Maddesi doğrultusunda; vekil öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı okutacakları derslere ilişkin esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunları ile Fen Edebiyat fakülte mezunları arasından 11-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Okul öncesi öğretmen ihtiyacının Okul Öncesi lisans mezunlarından karşılanmaması durumunda, ön lisans okul öncesi ve Çocuk gelişimi Bölümleri mezunları arasından görevlendirme yapılacaktır.

Ücretli öğretmen başvurusu yapmak isteyenler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen komisyonuna istenen evrakları teslim ettikten sonra e-devlet sisteminden başvurularının yapmaları gerekmektedir. Evraklarını teslim etmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1 Görevlendirmeler, Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirtikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayların görevlendirilmeleri halinde SGK girişlerinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevlerine başlatılmaları sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde adayın kendisinden kaynaklamayan sebeplerle görevi sona erenlerin, talep etmeleri halinde başka kurumlarda kendi branşında ihtiyaca göre öncelik tanınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha Müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.
5-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
6-Görev alacak öğretmenler mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.
7-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup, kendilerine ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
Başvurular 11 – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama şubesine şahsen yapılacaktır.

NOT: Bu duyurumuz ile başvuru yapıp evraklarını teslim eden adayların belirtilen tarihler arasında e-devlet sistemi üzerinden başvurularını mutlaka yapması gerekmektedir. e-Devlet sisteminde başvurusu olmayanların görevlendirilmesi yapılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

1. Nüfus cüzdan fotokopisi
2. Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin fotokopisi veya e-devlet çıktısı.
3. Adli sicil kaydı
4. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
5. 1 Adet Mavi Plastik Dosya
6. 1 Adet Vesikalık Fotoğraf

NOT: Ücretli öğretmen başvurularında eğitim fakültesi mezunlarından ihtiyacın karşılanmaması halinde fen edebiyat
mezunları ile ön lisans okul öncesi mezunlarının başvuruları alınacaktır.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Dilekçesi (indirmek için tıklayınız.)

Taşlıçay Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemize bağlı okullarda kadrolu/sözleşmeli öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf ve branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yüksek öğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere; Eğitim Fakültesi Mezunlarından 2019 ( KPSS-P 121 ) ,Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu,İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olanlar ise 2019 ( P-10 ) alan puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1-Görevlendirmeler, müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların ihtiyaçlara göre yapılacaktır.
2-Evrakları tamamlayan adayların görevlendirilmesi yapılması halinde alınan onay sonrasını SGK girişini yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevlerine başlatılması sağlanacaktır.
3-Yerine Kadrolu/Sözleşmeli atama, görevlendirilme yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi hallerde görevlendirilen kişilerin görevlendirmeleri sona erecektir. Bu kişiler aşağıdaki kriterlere göre tekrar sıralamaya alınacaktır.
4-Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az üç (3) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bu eğitim öğretim yılında bir daha müdürlüğümüzce görev verilmeyecektir.

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır.

1- Eğitim Fakültesi mezunları ile Beden Eğitimi, Müzik ,Görsel Sanatlar, Felsefe Grubu, İlahiyat Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi ve diğer fakülte mezunu olup formasyon belgesi bulunanlar,
2- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olanlar.
3- Dört(4) yıllık diğer fakülte mezunları.
4-Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelge) doğrultusunda yapılacaktır.
5-Başvuru süresi içinde müracaat etmeyenlerin müracaatları dikkate alınmayacaktır.
6- Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayanların yerine öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
7-Görev verilip göreve gitmeyenler sıra hakkını kaybetmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.
8-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yukarıdaki kriterler esas alınarak yapılacaktır. 2019 KPSS puanı olmayanların puanları ‘’0-Sıfır’’olarak kabul edilecektir.
9- Başvurular 04-19 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacaktır.
Başvuruda bulunan adaylar e-devlet sistemi üzerinde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için başvuruda bulunacaklardır. e-devlet sistemi üzerinde başvuruda bulunan ancak istenilen evrakları müdürlüğümüze teslim etmeyenlerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.
10-Ön lisans mezunlarının (Sadece Çocuk Gelişimi bölümü mezunlarının başvurusu alınacaktır.) müracaatı alınmayacaktır.
11- İhtiyaç duyulduğunda yeni bir duyuru yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1- T.C.Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2- Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi
3- Formasyon belgesi fotokopisi(var ise)
4- KPSS Sonuç Belgesi (2019)
5- Adli Sicil Kaydı belgesi
6- Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Dilekçesi (indirmek için tıklayınız.)

Tutak Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Önlisans Çocuk Gelişimi mezunlarının başvuruları hariç, diğer Önlisans mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarındaki öğretmen ihtiyacını gidermek amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esasların 9. Maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır. ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARINDA İSTENEN EVRAKLAR BAŞVURU SAHİPLERİ TARAFINDAN TEMİN EDİLECEK TUTAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE elden teslim edilecektir.

Başvurular, 13 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak, 07 Ağustos 2020´da sona erecektir.

Not: Başvuru yapacaklar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden eski evraklarını istemeyeceklerdir.

MÜRACAATTA İSTENECEK BELGELER:

1- E-Devlet sistemi üzerinden ücretli öğretmen başvurusu yapılması.
2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3- Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet fotoğraf
4- Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi
5- Adli Sicil Kaydı Beyanı (Adli sicil kaydı yoktur ibaresi olmalıdır)
6- Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubesinden alınacak 2020 tarihli )
7- Sağlık Durumu Belgesi
8- Yerleşim yeri belgesi.
9- Belgeler mavi dosya İçinde teslim edilecektir. Belgeleri e-devletten alabilirsiniz.

Ücretli Öğretmenlik Duyuru, Dilekçe ve Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız.)

AĞRI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP