DOLAR 32,9454 -0.3%
EURO 35,8904 -0.16%
ALTIN 2.534,60-0,62
BITCOIN 22111900,23%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Aksaray Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Aksaray Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 21:59
Aksaray Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKSARAY Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2021-2022); Merkez, Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy ve Sarıyahşi Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Aksaray Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında İlimiz, merkez eğitim kurumlarında ihtiyaç duyulan branşlarda ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Buna göre;

A) SINIF ÖĞRETMENLİĞİ ALANI İÇİN;

Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği alanından mezun olan, Eğitim Bilimleri Fakültesi ve Diğer Fakültelerin öğretmenlik bölümü mezunu olan ve Diğer fakültelerin öğretmenlik meslek bilgisi dersini almış (Formasyon) çeşitli bölüm mezunu olanlar.

B) OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ ALANI İÇİN;

2021-2022 Eğitim-öğretim yılında ilimizde bulunan okul öncesi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla, Millî Eğitim Bakanlığı
Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29/07/2011 tarih ve B.08.0.OÖG.0.71.02.00-900/1985 tarih ve 2011/43 sayılı genelgesi ile ek ders karşılığı
görevlendirilme yapılması istenilmektedir.

Buna göre;

1-Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 sayılı kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından
mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Mezunları dahil) ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar ile yüksek lisans belgesi/diploması olanlar ( KPSS 121 puan üstünlüğüne göre)

2-Üniversitelerin ev ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları, Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu
öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü önlisans
mezunları,

3-Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı Önlisans Mezunları,

4-Açık Öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup, ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler ile Kız Meslek Lisesi
Çocuk Gelişimi Bölümü Mezunu olup, Her hangi bir alanda yüksekokul mezunu olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek, seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,

5-Sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup, atanmamış olanlardan okul öncesi eğitimi alanında
düzenlenecek seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar ile 9 sayılı talim ve terbiye kurulu kararında yer alan alanlardan mezun olup, atanmamış olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek seminer programını (60 saat) tamamlayanlar arasından ek ders karşılığı görevlendirme yapılacaktır.

C) BRANŞ ÖĞRETMELİĞİ İÇİN;

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim
programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin esaslar doğrultusunda atanabilecek nitelikte olan Lisans mezunlarından yapılacaktır.

Ç) İNGİLİZCE-ALMANCA-ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ ALANI İÇİN;

-Eğitim Fakültelerinin İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Öğretmenliği alanından mezun olmak,
-Diğer fakültelerin öğretmenlik mezunu olanlar, Fen Edebiyat fakültesi mezunu olanlar, Lisans, Yüksek lisans ve Ön Lisans mezunu olanların ise “Ücretli Öğretmenler İçin İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Uygulamaları Kursu” belgesi olanlardan görevlendirme yapılacaktır.
-Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 13/01/2021 tarihli ve 19150172 sayılı yazısında; Zihinsel, İşitme, Görme, Özel Eğitim Öğretmenliği alanından mezun olanlar hariç, diğer alan mezunlarından Özel Eğitim Uygulamaları Kursu belgesi istemektedir.

D) GENEL AÇIKLAMALAR:

Ücretli öğretmenlik başvuruları E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) sisteminden yapılacaktır. E-Devlet üzerinden müracaat ettikten sonra Pandemi nedeniyle İl Millî Eğitim Müdürlüğüne belge getirmeyeceklerdir. Görevlendirmeler yapıldıkça aşağıdaki belgeler istenilecektir.

– Görevlendirmeler 2020-2021 KPSS-10-120-121 sonuç belgesindeki puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.
-Görevlendirilen ücretli öğretmenin yerine kadrolu atama yapıldığı yada görevlendirildiği okulda ihtiyaç kalmaması gibi, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren öğretmen, talep etmesi halinde başka okullarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.
-Görev alan ücretli öğretmenlerin Valilik Onayı çıktıktan sonra Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Atama) şubesi tarafından ilgililer SMS yolu veya
telefonla bilgilendirilecek ve istenilen evrakları eksiksiz olarak Müdürlüğümüz Atama bölümüne getireceklerdir. Yapılacak incelemeler sonucunda başvuru şartlarını taşıyanların başvuruları onaylanacak, şartları taşımayan veya yanlış beyanda bulunan yada eksik belgeleri bulunanların görevlendirme Onayları iptal edilecektir.

İSTENİLEN BELGELER

Plastik Telli Dosya İçerisinde:

1-Mezuniyet belgesi (aslı fotokopisi)
2-Varsa Formasyon belgesi (aslı fotokopisi)
3-Nüfus cüzdanının (aslı fotokopisi)
4-Alanı olmayan öğretmenler 2020-2021 Yılı KPSS-10 sonuç belgeleri
5-Alanı olan öğretmenler 2020-2021 Yılı KPSS-121 sonuç belgeleri
6-Yabancı dil öğretmenleri 2020-2021 Yılı KPSS-120 sonuç belgeleri
7- Diğer alanlardan Yabancı Dil’e görevlendirilenlerin İngilizce-Almanca Kurs belgeleri
8- Diğer alanlardan Özel Eğitim ve Evde Eğitime görevlendirilenlerin Özel Eğitim Uygulamaları Kursu belgeleri
9-Sosyoloji Bölümü mezunu olanlar Felsefe Öğretmenliğine (16 Kredi Felsefe-16 Kredi Psikiloji-8 Kredi Mantık) belgeleri
10- Sabıka kaydı belgesi

Ağaçören Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ağaçören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Eskil Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Gülağaç Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Güzelyurt Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Güzelyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Ortaköy Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

BAŞVURU İŞLEMİNİN YAPILMASI

1.Başvurular, E-devlet üzerinden şahsen başvuru yapacaklardır.
2. Başvuru işlemi yapmadan önce kılavuzu dikkatle okuyunuz.

GÖREVLENDİRME ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

Görevlendirme esnasında istenecek olup,
1- Başvuru formu
2- Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin fotokopisi
3- Formasyon belgesi.
4- Özel Eğitim Öğretmenliğinde görevlendirilenler için özel eğitim sertifikası
5- Sabıka kaydı (e-Devlet çıktısı kabul edilir.)
6- Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
7- Sağlık Raporu (Aile Hekimliğinden alacaklardır)

Ortaköy Ücretli Öğretmen Kılavuzu ve Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız)

Sarıyahşi Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Sarıyahşi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

AKSARAY ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP