DOLAR 31,4406 0.48%
EURO 33,9915 0.13%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 19359140,18%
İstanbul
12°

KAPALI

06:07

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ankara Yenimahalle Usta Öğretici Başvuruları (2020-2021)

Ankara Yenimahalle Usta Öğretici Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
7 Eylül 2020 22:56
Ankara Yenimahalle Usta Öğretici Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA YENİMAHALLE Usta Öğretici Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Ücretli Usta Öğretici Başvuru duyurusu…

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 7 Eylül 2020 tarihli ilanı;

YENİMAHALLE HALK EĞİTİM MERKEZİ USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI

Halk Eğitimi Merkezi ve A.S.O. Müdürlüğünde 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılında açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere Ders Ücreti Karşılığı /Ücretli Usta Öğretici talepleri alınacaktır. Başvurular aşağıdaki takvim doğrultusunda Yenimahalle Halk Eğitimi Merkezine EK-2 Başvuru Formu ve istenen belgelerle birlikte yapılacaktır.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Ücretli Usta Öğretici Başvuruları, 01 Eylül 2020 tarihinden itibaren E-Yaygın sistemi Başvurular / Usta Öğretici Başvurusu ekranı üzerinden; başvuruların onay işlemleri ise kurum yetkililerimiz tarafından Başvurular / Usta Öğretici Başvuru Onay ekranından yapılacaktır.

Evraklarını sisteme yükleyen Ücretli Usta Öğreticilerimiz dosya teslimi ve onaylatma işlemleri için 07.09.2020 Pazartesi günü itibarıyla Yenimahalle Halk Eğitim Merkezine şahsen başvuru yapabilirler.

BAŞVURU TAKVİMİ

Duyurunun İnternet Sitesi ve Panodan İlanı: 26 Ağustos 2020

Başvuruların Alınması: 01 Eylül – 16 Eylül 2020

Başvuruların Komisyon Tarafından Değerlendirilmesi: 17 Eylül – 1 Ekim 2020

Başvuru Sonuçlarının (Sıralama ve Puanlama) İlanı: 2 Ekim 2020

Görevlendirilmenin Yapılması: 8 Ekim 2020 tarihinden itibaren

İLAN YOLUYLA ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ GÖREVLENDİRMESİNDE ARANACAK ŞARTLAR ŞUNLARDIR

(1) Görev alacağı kursun öğretim programında belirtilen eğitici şartını taşımak.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) 18 yaşını doldurmuş olmak.
ç) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Askerlikle ilişiği bulunmamak.
e) Sağlık durumu yönünden görevini yapmasına engel bir durumu olmamak.
(2) İlan yoluyla ücretli usta öğretici görevlendirmelerinde yapılacak değerlendirmeler, millî eğitim müdürlüklerinde hayat boyu öğrenmeden sorumlu müdür yardımcısı veya şube müdürünün başkanlığında, bir hayat boyu öğrenme kurum müdürü ile bir örgün eğitim kurum müdüründen oluşan komisyon tarafından yapılır ve mülki idare amirinin onayına sunulur.
(3) Ücretli usta öğretici başvuruları her yıl eylül ayı içerisinde millî eğitim müdürlükleri ve kurum müdürlüklerinin internet sitesi ve ilan panolarında Ek-1’deki ilan örneği ile duyuru yapılarak başvuru takvimine göre alınır. Başvurular, kurum müdürlüklerine yapılır.
(4) Başvuruda bulunacaklardan;
a) Hangi kurs/kurslarda görev almak istediğini belirten Başvuru dilekçesi,
b) Ek-2’deki Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formundaki puana esas olan belgelerin aslı ve fotokopileri istenir.
(5) Başvuruların değerlendirilmesine ilişkin hususlar şunlardır:
a) Görev verilecek ücretli usta öğreticiler, Ek-2’deki Ücretli Usta Öğretici Başvuru Değerlendirme Formuna göre belirlenir. Başvuru sonuçları ekim ayının ilk haftasında tamamlanarak ilan edilir. Bu sıralama bir yıl süreyle geçerlidir.
b) Görevlendirmeler yüksek puan alandan başlamak üzere tercih sırasına göre yapılır.
c) Yeni kurs talebi olması hâlinde, sıralamada bulunan ücretli usta öğreticilerden görevlendirme yapılır. Sıralamada yeterli ücretli usta öğretici bulunmaması durumunda, kursun açılmasından 15 gün önce duyuru yapılması şartıyla komisyonca gerekli iş ve işlemler tekrarlanarak sıralama yapılır.
ç) Mücbir sebepler haricinde göreve başlamayanlar ile verilen görevi bırakanlar için bir yıl süreyle görevlendirme yapılmaz.

BAŞVURU FORMU VE GEREKLİ EVRAKLAR – için tıklayın

e-Yaygın Usta Öğretici Başvurusu yap

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP