DOLAR 8,15500.27%
EURO 9,7089-0.14%
ALTIN 457,21-0,42%
BITCOIN 4936133,71%
İstanbul
11°

PARÇALI AZ BULUTLU

19:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Aydın Çine Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Aydın Çine Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
1 Eylül 2020 21:10
Aydın Çine Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AYDIN ÇİNE Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Çine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

AYDIN – ÇİNE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Ücretli öğretmenlik başvuruları E-devlet sistemi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Ücretli Öğretmenlik görevlendirmeleri dönemlik yapılmakta olup 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 1. dönem başvuruları e-devlet üzerinden adaylar tarafından yapılabilmektedir. (Dönem sonuna kadar e-devlet başvuruları açıktır.)

Başvuru işlemi www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden aday tarafından giriş yapılmak suretiyle aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

Ders Ücret Karşılığı görevlendirme durumunda; görevlendirilen kuruma kadrolu öğretmen ataması olması halinde, görevlendirmeye esas öncelik sırasının en son kişiden başlanarak, ders ücret karşılığı görevlendirme onayı iptal edilecektir. Önceliğin eşit olması halinde Kura ile onay iptali yapılacaktır.

İhtiyaç oluştuğunda ( Boş norm, izin, rapor, tayin, emeklilik gibi nedenlerle) görevlendirmeler 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı boyunca aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Görev verilmesi halinde beyan ettiğiniz cep telefonunuza hangi okula görevlendirildiğiniz hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Bu sebeple bu bilgilerin doğru yazılması gereklidir.

Görevlendirme yapılması durumunda Başvurular http://cine.meb.gov.tr adresinde yayımlanan Görev Talep Dilekçesi doldurularak, formda istenilen belgelerle mavi plastik dosya şeklinde Çine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edilecektir.

Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren adaya, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı içerisinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenlerin tutanakla görevlendirmeleri hemen iptal edilecek bir daha müdürlüğümüzce görevlendirme yapılmayacaktır.

Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az 3 (üç) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha müdürlüğümüzce görevlendirme yapılmayacaktır.

İSTENEN EVRAKLAR

1) Görev talep dilekçesi. (Müdürlüğümüzün internet sitesinden temin edilecektir.)
2) Diploma fotokopisi veya E-devlet Mezun Belgesi (Yurt dışı okul mezunlarından denklik belgesi)
3) Formasyon belgesi fotokopisi (Varsa)
4) Nüfus Cüzdan fotokopisi
5) Adli Sicil Kaydı (E-devlet)
6) Özel Eğitim alanında görevlendirilecekler için sertifika
7) KPSS Sonuç Belgesi

ÇİNE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU – için tıklayınız

ÇİNE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DİLEKÇESİ – için tıklayınız

AYDIN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP