DOLAR %
EURO %
ALTIN 499,680,09%
BITCOIN 417433-3,09%
İstanbul
19°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bingöl Genç Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Bingöl Genç Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 18:02
Bingöl Genç Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİNGÖL GENÇ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

BİNGÖL – GENÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında ilçemiz okullarında ek ders karşılığı ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen tüm adaylara müdürlüğümüzce duyurulmuştur.

Not: Başvuru yapacak adayların sadece aşağıda belirtilen adresten başvurularını yapmaları yeterlidir. Başvuru sürecinde herhangi bir evrak istenmemektedir.

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

Başvuru esasları aşağıdaki şekildedir.

1. Bu esaslar, 657 sayılı devlet memurları kanunu 89.maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9.maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Ayrıca 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu usul ve esasları ile Talim Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarih ve 9 no.lu kurul kararı olan Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları dikkate alınmıştır.

2. İlgililer Bingöl ili Genç İlçesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.

3. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları 20 Ağustos – 13 Eylül 2020 (Saat: 23:59’a kadar) tarihleri arasında E-DEVLET internet adresi üzerinden alınacaktır. Başvuru esnasında müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslimi vs yapılmayacak olup müdürlüğümüz tarafından herhangi bir başvuru onayı yapılmayacaktır.

4. Yanlış veya eksik beyanda bulunanların görevlendirilmeleri iptal edilecek ve yanlış beyanda bulunduğu için kişiye bir yıl boyunca bir daha görev verilmeyecektir.

5. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek olup; internet üzerinden başvuran adayların görevlendirilmesi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç oluşması halinde ara dönemlerde yeniden müracaatlar alınabilecektir.

6. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirme başvuruları sonucunda görevlendirilmesi yapılanlardan aşağıdaki belgeler istenecektir:

a. Nüfus cüzdanı fotokopisi
b. Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e-Devletten alınabilir)
c. Aslını ibraz etmek şartıyla diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi ( e – Devletten alınabilir )
d. Varsa Formasyon Belgesinin Fotokopisi
e. Varsa sertifika (İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Sertifikası) fotokopisi
f. Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge
g. Fakülte veya Açıköğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3.ve 4. sınıf öğrencisi olduğuna dair belge.

7. Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayan öğretmenin yerine yeni öğretmen görevlendirilecektir.

8. Görev verilip göreve başlamayanlar veya mazeretsiz bir şekilde görevi bırakan öğretmenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir.

9. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

1.Öncelik : Eğitim Fakültesi mezunları ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyon eğitimi alanlar)
2.Öncelik : Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)
3.Öncelik : Yan alanı ve sertifikası olanlar
4.Öncelik : Diğer alanlar
5.Öncelik : Ön Lisans Mezunları

Not: Okul Öncesi Öğretmenliği alanında görevlendirmelerde;

1.Öncelik: Okul Öncesi Bölümü Lisans Mezunları

2.Öncelik: Çocuk Gelişimi Bölümü Önlisans Mezunları (Çalışma gün sayısı üstünlüğüne göre) görevlendirilecektir.

Not: Emekli öğretmenler, 1. 2. ve 3. Öncelikli alanlar tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir. Kamu görevlileri ise tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.

10. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde 4. maddede bahsedilen önceliklerle ilgili açıklamalar;

a) Aşağıda listelenen sertifika görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir:

· İngilizce Sertifikası
· Almanca Sertifikası
· Özel Eğitim Sertifikası
· Bilgisayar Sertifikası

b) Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencileri ihtiyaç olması halinde görevlendirileceklerdir. Bu kapsamdaki başvurular, lisans mezunlarının görevlendirilmeleri sonrası ihtiyacın devam etmesi halinde değerlendirilecektir.

11. Adaylar güvenlik soruşturması neticesinde göreve başlatılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz gelenler göreve başlatılmayacak olup göreve başlamış olsalar bile görevlendirilmeleri iptal edilecektir.

12. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmenlik görevlendirmesiyle alakalı tüm duyuru, ilan ve haberler ilçemiz web adresi ( genc.meb.gov.tr ) üzerinden yayınlanacak olup başvuru sahiplerinin internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Not: Ulaşım ve imkanlar göz önünde bulundurularak merkeze uzak köylerde görevlendirilecek öğretmenlerde takdir hakkı idarenin olup oraya yapılacak görevlendirmelerde yukarda belirtilen önceliklerin dikkate alınması zorunluluğu bulunmamaktadır.

BİNGÖL ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP