DOLAR 31,4429 0.43%
EURO 33,9717 0.18%
ALTIN 2.055,660,15
BITCOIN 1919430-0,06%
İstanbul
12°

KAPALI

06:07

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bitlis Tatvan Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Bitlis Tatvan Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
17 Ağustos 2021 23:49
Bitlis Tatvan Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİTLİS TATVAN Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen Başvuru duyurusu…

BİTLİS TATVAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

İlimiz Tatvan İlçesine bağlı okul-kurumlarda görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinden askere giden, ücretsiz izne ayrılan, raporlu olan öğretmenlerin yerine ve Bakanlığımızca yapılan öğretmen atamaları sonucu ihtiyacı kapatılamayan okullardaki derslerin boş geçmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 9. maddesi doğrultusunda ek ders ücreti karşılığında ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin 16/08/2021 – 31/08/2021 tarihleri arasında ekte bir örneği sunulan matbu dilekçe ve aşağıda belirtilen belgelerin konulacağı mavi dosya ile birlikte şahsen Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilecekler, e-Devlet sistemi üzerinden başvuranlar arasından belirlenecektir. Öğretim yılı içerisinde çeşitli nedenlerle ihtiyaç oluşması hâlinde bu kapsamda görevlendirme yapılabilecektir.

Görevlendirmeler 2019-2020 KPSS Puan üstünlüğüne göre yapılacak olup;

1- Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9’uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirileceklerde sırasıyla:

a)Mezuniyeti, görevlendirileceği alanın öğretmen atamasına kaynak teşkil eden yükseköğretim programları arasında yer alanlara,

b)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup yan alanı görevlendirileceği alana uygun olanlara,

c)Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programı mezunlarından, görevlendirileceği alan dışındaki programlardan mezun olup mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlere,

ç)Mezuniyeti görevlendirileceği alana yakınlık gösterenlerden başlamak üzere diğer yükseköğretim programı mezunlarına,öncelik verilecektir.

d)Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvurmaları hâlinde sırasıyla; bir önceki öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen, Kamu Personel Seçme Sınavı puanı yüksek olan, diploma notu yüksek olan tercih edilecek; eşitliğin devamı hâlinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenecektir.

Önlisans Mezunlarının Başvuruları kesinlikle alınmayacaktır.

Görev verilenlerden göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve bu yıl içerisinde tekrar görev almak üzere talepte bulanamayacaktır. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirttikleri numaralara telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI GÖREV ALACAKLARDAN İSTENECEK BELGELER

1- Dilekçe (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden elden veya yandaki linkten)
2- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Belgelerin aslı gösterilmek kaydıyla fotokopisi)
3- Diploma Denklik Belgesi fotokopisi (Yurtdışı okullardan mezun olanlar için)
4- Varsa Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans veya Pedagojik Formasyon belgesi fotokopisi
5- Kimlik fotokopisi
6- Sabıka kaydı
7- Askerlik durum belgesi
8- 2019 veya 2020 KPSS sonuç belgesi
9- 1 adet biyometrik fotoğraf (Fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacak olup, ilgililer şahsen başvuruda bulanacaktır.)
10- Varsa 80 Saatlik Ücretli Öğretmenler İçin Özel Eğitim Uygulamaları Kurs Bitirme Belgesi.

 

BİTLİS ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP