DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4444501,29%
İstanbul
26°

HAFİF YAĞMUR

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

EBA Canlı Derste Neler var?

EBA Canlı Derste Neler var?

ABONE OL
27 Nisan 2020 07:51
EBA Canlı Derste Neler var?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs nedenyle Uzaktan Eğitimin yapıldığı EBA Bilişim Ağında EBA Canlı Derslerde neler var, nasıl kullanılır, öğretmen ve öğğrenciler için Beyaz Tahta uygulaması neler getiriyor.

EBA üzerinden yapılan “Canlı Sınıf” uygulamasıyla sınıf ortamı uzaktan eğitime taşındı. Sınıf ortamındaki ders işleyişi canlı sınıf üzerine taşınmaya çalışıldı. Canlı sınıf uygulaması uzaktan eğitimin en önemli parçalarından. Özellikle de LGS’ye ve YKS’ye girecek öğrencilere, öğretmenleriyle temasta olma fırsatı sunuluyor. Öğretmenler sistem üzerinden kendi öğretim materyallerini öğrencileriyle paylaşabiliyor. Sınıf ortamında tahtada ders anlattığı gibi “Beyaz Tahta” uygulama üzerinde yazarak çizerek ders anlatabiliyor.

EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir dijital eğitim platformudur. EBA’da öğretmen ve öğrenciler kendileri için özelleştirilmiş kişisel bir ekranla karşılaşıyorlar. EBA’da Öğrenciler kendilerine verilmiş ödevleri, tüm canlı dersleri, öğretmenleri tarafından gönderilmiş çalışmaları, takvimden detaylı olarak tüm tarihlerini görebiliyorlar. “Canlı Sınıf” uygulamasıyla öğrenciler derse aktif olarak katılabiliyor. Öğretmenlerde öğrencilere soru yöneltebiliyor.

EBA Canlı Ders sistemi sayesinde öğrenciler soruyor, öğretmenler cevap veriyor. Canlı Sınıf uygulamasıyla sanal sınıf ortamı oluşturuluyor. Öğretmenler öğrencileriyle etkileşim halinde ders işleyebiliyor.

EBA’da;

-Dersler alanında öğrenciler kendi dönem derslerini görürler. Burada istenirse EBA içerisinde kayıtlı 1600 civarında dersin kayıtları görülebilir ama sistem karışıklığa sebebiyet vermemek için her öğrenci için otomatik olarak kişiselleştirilmiş dersleri ekrana getirir. Öğrenci bir dersi seçtiği zaman o dersle ilgili ders kitaplarını, etkileşimli kitapları, konu anlatım videolarını, alıştırma ve testlerini ve özet dökümanları gibi birçok envantere ulaşabilir.

-Öğrenciler, Sınavlar alanında kendilerine özel sınavlara ulaşabilirler.

-Kütüphane alanında öğrenciler, ders içeriklerinin dışında kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecek farklı kategorilere ait dergi, röportaj ve çizgi film gibi birçok içeriğe ulaşabilirler.

-Öğrenciler, Çalışmalarım bölümünde öğretmenler tarafından öğrencilere gönderilen çalışmaların başlanhıç ve bitiş tarihi ile konusunu görüp ilgili çalışmaya ulaşabilirler.

-Öğrenciler, kendi grupları ise gruplar menüsünde yer alır.

-Canlı ders bölümü okul yöneticileri tarafından oluşturulabilmektedir. Oluşturulan canlı dersler öğretmenler tarafından yönetilebilmektedir. Canlı derslerde öğrenci ile iletişimin güçlendirilebilmesi ve esneklilk adına ayrıca okullardaki ders anlatım tahtasının yerini alan Beyaz Tahta özelliği bulunmaktadır.

-Öğrenciler kendi aralarında da istedikleri konuda tartışmada bulunup fikirlerini paylaşabiliyorlar.

Uzaktan eğitim sürecinin başladığı Mart ayı verilerine göre EBA dünyadaki birçok eğitim platformunu geride bıraktı. EBA, dünyadaki eğitim siteleri içerisinde en çok tıklanan 6.ncı sırada. Türkiye’de Kamu siteleri içerisinde en çok ziyaret edilen site durumunda. Son 1 ayda EBA’ya 1 milyardan fazla tıklanma, 900 milyondan fazla da görüntülenme oldu. EBA’nın mobil olarak indirilme sayısı da 10 milyonu aşmış durumda.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP