DOLAR %
EURO %
ALTIN 490,230,26%
BITCOIN 320178-1,06%
İstanbul
28°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Elazığ Palu Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Elazığ Palu Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 19:04
Elazığ Palu Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ELAZIĞ PALU Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Palu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

ELAZIĞ – PALU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2020-2021 eğitim öğretim yılı ek ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirme esasları ile ilgili Müdürlüğümüz web sayfasında yapılan duyuruda “Müdürlüğümüzce sistem üzerinden başvuru yapanların listesi 24 Ağustos 2020 tarihinde saat 15.00 ‘te indirilecektir.” denilmekteydi. Ancak okulların açılma tarihinin 21 Eylül tarihine ertelenmesi nedeniyle e-devlet üzerinden listeler 7 Eylül tarihinde indirilecek ve görevlendirmeler bu listeye göre yapılacaktır.

NOT: Sistem güncellemesi yapıldığından 11/08/2020 tarihinden önce başvuru yapan adayların yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

PALU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EK DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME ESASLARI

1. Bu esaslar 657 sayılı devlet memurları kanunu 89. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

2. İlgililer, Palu Merkez ve merkeze bağlı köylerde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kurumlarında görevlendirilecektir.

3. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için Ek Ders Ücreti Karşılığı Ücretli Öğretmen başvuruları, 4 AĞUSTOS 2020 ve e-Devlet üzerinden 2018 yılı KPSS puanları esas alınarak alınmaya başlanacaktır.

4. Başvurular http://www.turkiye.gov.tr (e-Devlet) adresi üzerinden yapılacak olup 4 Ağustos 2020 ile 21 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılmış ve Müdürlüğümüz tarafından kayıt altına alınmış başvurular esas alınacaktır. Müdürlüğümüzce sistem üzerinden başvuru yapanların listesi 24 Ağustos 2020 tarihinde saat 15.00 ‘te indirilecektir. Birinci listenin yetersiz kalması durumunda Müdürlüğümüz tarafından belirlenecek ikinci bir tarihte, indirilecek yeni listeye göre yapılacak görevlendirmelere esas oluşturacaktır.

5. Yerleştirmelerde KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralama yapılacaktır. Bu nedenle adayların son iki yıla ait KPSS puanlarından birini sisteme girmeleri gerekmektedir.

6. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirilmelerinde öncelik aşağıdaki sıralamaya göre yapılacaktır.

• Eğitim Fakültesi Mezunları ve formasyon sertifikasına sahip Fen-Edebiyat Fakültesi Mezunları
• Formasyon sertifikası olmayan Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları
• Yan alana sahip olanlar ile ihtiyaç duyulan alanda sertifika sahibi olanlar
• Ön Lisans Mezunları, Lise Mezunları, Emekli Öğretmenler, Kamu Görevlileri (Mevcut Lisans Mezunlarının yetersiz kalması halinde görevlendirmeleri yapılacaktır. Kamu görevlileri ile emekli öğretmenler tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.)

7. Aşağıda yer alan sertifikalar görevlendirmeye esas olarak kabuledilecektir.
• İngilizce Sertifikası,
• Özel Eğitim Sertifikası
• Okul Öncesi MEB onaylı sertifikası olanlar.

8. Başvurular sonucunda görevlendirilmeleri onaylananlardan aşağıdaki belgeler istenecektir.

• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını görmek şartıyla)
• Adli Sicil Kaydı (Yeni tarihli olması koşuluyla e-Devlet Çıktısı kabul edilmektedir.)
• Diploma ve Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslını görmek şartıyla veya Müdürlüğümüzde doğrulanmak şartıyla e-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.)
Erkek Adaylar İçin; Başvuru tarihi itibariyle askerlikle ilişiği bulunmamış olmak (Yeni tarihli ve hangi kuruma verileceği belirtilmiş olması koşuluyla e-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.)
• İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ile bu bölümlere eş değer fakülte, yüksekokul mezunları dışında “İngilizce” branşından başvuru yapmak isteyenlerin İngilizce Sertifikalarının bir nüshası Müdürlüğümüzde kalmak üzere beyan etmek zorundadırlar.

NOT: İstenecek olan evraklarda eksiklik tespit edilmesi durumunda hiçbir şart altında görev verilmeyecektir.

9. Yapılacak sıralama sonrasında şartlarını sağlayanlar, görevlendirilecektir.

10. Hususlarla ilgili değişiklik olması halinde değişiklikler Müdürlüğümüz web sitesinde yayımlanacaktır.

Not 1: Eşit şartlara sahip olanlar arasında öncelik KPSS alan puan üstünlüğüne, ücretli öğretmenlik hizmet süresine, yüksek lisans belgesi olanlara sırasıyla bakılacaktır.
Not 2: Okul öncesi öğretmen görevlendirmelerinde 2011/43 sayılı Genelge doğrultusunda da öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.
Not 3: E-devlet başvurusu olup başvuru formunu ve istenilen belgeleri şahsen müdürlüğümüze teslim etmeyenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. E-devlet veya başvuru formundaki telefon numarasına yapılacak bildirim tebligat kabul edilecektir.

ELAZIĞ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP