DOLAR 27,5692 0.47%
EURO 29,0789 1.02%
ALTIN 1.618,220,41
BITCOIN 7612010,65%
İstanbul
21°

AÇIK

16:17

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Gaziantep Şahinbey Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Gaziantep Şahinbey Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
19 Ağustos 2021 00:22
Gaziantep Şahinbey Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAZİANTEP ŞAHİNBEY Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

GAZİANTEP – ŞAHİNBEY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI (EK DERS KARŞILIĞI) ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

-Başvurular sadece E-devlet üzerinden alınacaktır.

-Mezun olmayan adaylar başvuru yapamaz.

-Başvurular 18.08.2021 tarihi itibari ile alınmaya başlanacak, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak ilk aşamada yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-İlk aşama başvurularının listeleri 18.08.2021 Çarşamba günü başlayıp, 31.08.2021 Salı günü saat 24:00’a kadar başvuru yapanlar arasından alınacaktır.

-18.08.2021 tarihinden önce yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır ve sistemden silinecektir. (18.08.2021 tarihinden önce başvuru yapmış olan adayların, bu tarih itibariyle başvurularını yenilemeleri gerekecektir. Tüm sorumluluk kişiye aittir.)

-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-Branş bazında sıralamalar KPSS (p121, p120 ve p10) puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. KPSS’ ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler; ancak Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi (Formasyonlu) mezunlar öncelikli değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına; KPSS puanı, öğrenim bilgileri, formasyon bilgileri sisteme eksiksiz girilmelidir.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibari ile görevlendirilen adaylar SMS ile bilgilendirilecektir. Belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacaktır.

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur.

-Görevlendirmelerde adayın öncelikli ilçe tercihi dikkate alınacaktır. (Örneğin ilk tercihinde farklı bir ilçe seçen aday Şahinbey ilçesinde listeye alınmaz.)

-Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olunan programa uygun branşların tercih edilmesi gerekir.

Göreve Çağırılan Adaylardan İstenilecek Evraklar

-Diploma Aslı ve Fotokopisi (E-Devlet Çıktısı Kabul Edilir.)

-Formasyon Aslı ve Fotokopisi

-Kimlik Fotokopisi

-Adli Sicil Kaydı

-Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylardan)

-Görevlendirme yapılan okullara gitmek istemeyen adaylar, yıl içerisinde yeniden görevlendirilmeyecektir.

 

GAZİANTEP ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP