DOLAR 32,2436 0.02%
EURO 35,1390 0.22%
ALTIN 2.532,201,28
BITCOIN 2158803-0,21%
İstanbul
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gaziantep Şehitkamil Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Gaziantep Şehitkamil Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
19 Ağustos 2021 00:07
Gaziantep Şehitkamil Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

GAZİANTEP – ŞEHİTKAMİL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI (EK DERS KARŞILIĞI) ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

-Başvurular E-devlet üzerinden alınacaktır.

-En Az Lisans Mezunu adaylar başvuru yapabilecektir. Ancak, ihtiyaç halinde değerlendirilmek üzere; İlahiyat Ön Lisans ve Çocuk Gelişimi Ön Lisans Bölümü Mezunları da başvuru yapabilecektir.

-Başvurular 18/08/2021 tarihi itibarı ile alınmaya başlanacak, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak, ilk aşamada yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli olarak değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-İlk aşama başvuruların listeleri 18/08/2021 Çarsamba günü başlayıp, 31/08/2021 Salı Günü Saat 24:00’a kadar başvuru yapanlar arasından alınacaktır.

18/08/2021 tarihinden önce yapılan başvurular dikkate alınmayacak ve sistemden silinecektir. ((18/08/2021 tarihinden önce başvuru yapan adayların, bu tarih itibariyle başvurularını güncellemeleri gerekmektedir.)

-Görevlendirmeler, müracaat esnasında sisteme yansıyan KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak, branş bazında sıralamalar (P121, P120 ve P10) puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-KPSS’ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir. Ancak eğitim fakültesi ve fen edebiyat fakültesi (formasyonlu) mezunlar birinci öncelikli olarak değerlendirilecek, fen edebiyat fakültesi, (formasyonu olmayan) diğer fakülte mezunları ihtiyaç durumuna göre olarak değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına öğrenim durumuna göre bilgiler sisteme eksiksiz olarak girilecektir. Bilgilerinde tutarsızlık olan veya yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibarı ile görevlendirilen adaylar telefonla veya SMS ile bilgilendirilecek, belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacak ve görevi iptal edilecektir. Ayrıca görevlendirme yapılan okullara gitmek istemeyen adaylara yıl içerisinde yeniden görev verilmeyecektir.

İSTENİLEN EVRAKLAR

-Diploma Aslı ve Fotokopisi (E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

-Formasyon veya tezsiz yüksek lisans aslı ve fotokopisi

-Kimlik Fotokopisi

-Adli Sicil Kaydı (E-devlet çıktısı kabul edilecektir)

-Askerlik durum Belgesi (Erkek adaylar içindir/E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

TERCİH YAPARKEN ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur. Mezun olduğu programa uygun olmayan veya tercih ettiği branşa ait ek belgesi (sertifika, kurs bitirme belgesi vs.) bulunmayan adayların yaptığı tercihler zorunlu olmadıkça değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Görevlendirmelerde adayın öncelikli ilçe tercihi dikkate alınacaktır. (Örneğin ilk tercihinde farklı bir ilçeyi tercih eden aday Şehitkamil ilçesinde listeye alınmayacaktır.)

Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olduğu programa uygun branşların tercih edilmesi gerekmektedir.

 

GAZİANTEP ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP