DOLAR %
EURO %
ALTIN 492,43-0,93%
BITCOIN 3473283,31%
İstanbul
32°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gaziantep Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Gaziantep Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
17 Eylül 2020 17:49
Gaziantep Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAZİANTEP Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2020-2021); Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil ve Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Araban Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ücretli öğretmen başvuruları 12.08.2020 Çarşamba günü itibarıyla https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden başvuru yapabilirsiniz.

İslahiye Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Karkamış Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Karkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Nizip Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Yüz yüze eğitim başlaması halinde ihtiyaca göre ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

NOT: Covid-19 salgını nedeniyle görevlendirme takviminde değişiklikler yapılabilir. Değişiklik olması halinde ilçemiz internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu için tıklayınız…

Nurdağı Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Oğuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Şahinbey Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

-Başvurular sadece E-devlet üzerinden alınacaktır.

-Mezun olmayan adaylar başvuru yapamaz.

-Başvurular 11.08.2020 tarihi itibari ile alınmaya başlanacak, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak ilk aşamada yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-İlk aşama başvurularının listeleri 11.08.2020 Salı günü başlayıp, 28.08.2020 Cuma günü saat 24:00’a kadar başvuru yapanlar arasından alınacaktır.

-11.08.2020 tarihinden önce yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır ve sistemden silinecektir. (11.08.2020 tarihinden önce başvuru yapmış olan adayların, bu tarih itibariyle başvurularını yenilemeleri gerekecektir.)

-Görevlendirmeler KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-KPSS’ ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir; ancak başvuru yapan adaylar içerisinde öncelik E-devlet sistemi üzerinden seçilip kaydedilen KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilirler; ancak Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi (Formasyonlu) mezunlar öncelikli değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına öğrenim durumuna göre bilgiler sisteme eksiksiz girilmelidir.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibari ile görevlendirilen adaylar SMS ile bilgilendirilecektir. Belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacaktır.

Göreve Çağırılan Adaylardan İstenilecek Evraklar
-Diploma Aslı ve Fotokopisi (E-Devlet Çıktısı Kabul Edilir.)
-Formasyon Aslı ve Fotokopisi
-Kimlik Fotokopisi
-Adli Sicil Kaydı
-Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylardan)
-Görevlendirme yapılan okullara gitmek istemeyen adaylar, yıl içerisinde yeniden görevlendirilmeyecektir.

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur.
-Görevlendirmelerde adayın öncelikli ilçe tercihi dikkate alınacaktır. (Örneğin ilk tercihinde farklı bir ilçe seçen aday Şahinbey ilçesinde listeye alınmaz.)
-Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olunan programa uygun branşların tercih edilmesi gerekir.

NOT:   Covid-19 salgını nedeniyle görevlendirme takviminde değişiklikler yapılabilir.

Değişiklik olması halinde ilçemiz internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Şehitkâmil Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

-Başvurular E-devlet üzerinden alınacaktır.

-En Az Lisans Mezunu adaylar başvuru yapabilecektir. Ancak, ihtiyaç halinde değerlendirilmek üzere; İlahiyat Ön Lisans ve Çocuk Gelişimi Ön Lisans Bölümü Mezunları da başvuru yapabilecektir.

-Başvurular 11/08/2020 tarihi itibarı ile alınmaya başlanacak, yıl boyunca başvuru yapılabilecektir. Ancak, ilk aşamada yapılan başvuruların listesi alınacak ve öncelikli olarak değerlendirilecektir. İhtiyaç halinde sistem üzerinden yeni listeler alınacaktır.

-İlk aşama başvuruların listeleri 11/08/2020 Salı günü başlayıp, 14/09/2020 Pazartesi Saat 24:00’a kadar başvuru yapanlar arasından alınacaktır.

11/08/2020 tarihinden önce yapılan başvurular dikkate alınmayacak ve sistemden silinecektir. ((11/08/2020 tarihinden önce başvuru yapan adayların, bu tarih itibariyle başvurularını yenilemeleri gerekmektedir)

-Başvurular KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-KPSS’ye girmeyen adaylar da başvuru yapabilecektir. Ancak Başvuru yapan adaylar içerisinde öncelik E-devlet sistemi üzerinden seçilip kaydedilen KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

-Üniversitelerin tüm fakültelerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir. Ancak eğitim fakültesi ve fen edebiyat fakültesi (formasyonlu) mezunlar birinci öncelikli olarak değerlendirilecek, fen edebiyat fakültesi, (formasyonu olmayan) diğer fakülte mezunları ihtiyaç durumuna göre olarak değerlendirilecektir.

-Öncelik durumda sıkıntı yaşanmaması adına öğrenim durumuna göre bilgiler sisteme eksiksiz olarak girilecektir. Bilgilerinde tutarsızlık olan veya yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

-Görevlendirilecek erkek adayların 2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

-Dönem başı itibarı ile görevlendirilen adaylar SMS ile bilgilendirilecek, belirtilen gün ve saatte, istenilen evraklarla birlikte görevlendirme için gelmeyen adaylara tekrar dönüş yapılmayacak ve görevi iptal edilecektir. Ayrıca görevlendirme yapılan okullara gitmek istemeyen adaylara yıl içerisinde yeniden görev verilmeyecektir.

İSTENİLEN EVRAKLAR

*Diploma Aslı ve Fotokopisi (E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

*Formasyon veya tezsiz yüksek lisans aslı ve fotokopisi

*Kimlik Fotokopisi

*Adli Sicil Kaydı (E-devlet çıktısı kabul edilecektir)

*Askerlik durum Belgesi (Erkek adaylar içindir/E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

TERCİH YAPARKEN ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

-Adayların birinci tercihlerini mezun oldukları programa uygun olan branşta yapmaları zorunludur. Mezun olduğu programa uygun olmayan veya tercih ettiği branşa ait ek belgesi (sertifika, kurs bitirme belgesi vs.) bulunmayan adayların yaptığı tercihler zorunlu olmadıkça değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Görevlendirmelerde adayın öncelikli ilçe tercihi dikkate alınacaktır. (Örneğin ilk tercihinde farklı bir ilçeyi tercih eden aday Şehitkamil ilçesinde listeye alınmayacaktır.)

Adaylar birden fazla tercih yapacaksa, mümkün olduğunca mezun olduğu programa uygun branşların tercih edilmesi gerekmektedir.

Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları başlamıştır.

1- İlçemize bağlı eğtim kurumlarının 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılında eğitim öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 89. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek ders saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi uyarınca ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
2- Ücretli öğretmenliğe başvurular https://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet linki üzerinden bireysel olarak alınacak, görevlendirmeler sistemde kayıtlı adaylar içerisinden yapılacaktır.
3- Ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılırken;
a) Görevlendirilcek adayların Talim ve Terbiye Kurulu’nun 9 Nolu kararı uyarınca mezun olunan yükseköğretim programının öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin karara uygun olmasına dikkat edilecektir.
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanlardan alan/ branş önceliğine göre Kamu Personel Seçme Sınavında puan türleri bakından ( KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120 ) puan üstülüğüne göre görevlendirilmeleri yapılacaktır.
c) Öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı alanlara görevlendirileceklere ilgili olaraak KPSS puan üstünlüğüne göre ve Orta Öretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olanlara öncelik verilecektir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

GAZİANTEP ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP