DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1575360-0,51%
İstanbul
16°

AÇIK

18:54

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Gaziantep Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Gaziantep Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
17 Eylül 2020 17:49
Gaziantep Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAZİANTEP YAVUZELİ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

GAZİANTEP – YAVUZELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI (EK DERS KARŞILIĞI) ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Yavuzeli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları başlamıştır.

1- İlçemize bağlı eğtim kurumlarının 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılında eğitim öğretim hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 89. Maddesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek ders saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi uyarınca ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.
2- Ücretli öğretmenliğe başvurular https://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet linki üzerinden bireysel olarak alınacak, görevlendirmeler sistemde kayıtlı adaylar içerisinden yapılacaktır.
3- Ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılırken;
a) Görevlendirilcek adayların Talim ve Terbiye Kurulu’nun 9 Nolu kararı uyarınca mezun olunan yükseköğretim programının öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin karara uygun olmasına dikkat edilecektir.
b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanlardan alan/ branş önceliğine göre Kamu Personel Seçme Sınavında puan türleri bakından ( KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120 ) puan üstülüğüne göre görevlendirilmeleri yapılacaktır.
c) Öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı alanlara görevlendirileceklere ilgili olaraak KPSS puan üstünlüğüne göre ve Orta Öretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olanlara öncelik verilecektir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

GAZİANTEP ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP