DOLAR 32,9796 -0.2%
EURO 35,9332 -0.04%
ALTIN 2.542,90-0,30
BITCOIN 22296420,90%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İstanbul Çekmeköy Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

İstanbul Çekmeköy Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 23:24
İstanbul Çekmeköy Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL ÇEKMEKÖY Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

İSTANBUL – ÇEKMEKÖY İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Başvuru Süresi: Başvurular, 17/08/2021 tarihinde web sayfamızdan ilan saati ile başlayacak olup komisyon görevlendirmelere başlayıncaya kadar devam edecektir. Başvuru tarihlerinden sonra gelen başvurular birinci sıralamadaki adaylar bittikten sonra değerlendirmeye alınacaktır.

1. dönem başvuruların yapılması gerekmektedir.

2. dönem için ihtiyaç duyulması halinde yeniden başvuru alınacaktır.

Başvurularını posta, elektronik posta ve faks yoluyla yapanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Görevlendirme Süreci: İhtiyaç oluştuğunda görevlendirmeler başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

1. İLGİLİ MEVZUAT

A ) Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin 01/12 /2006 tarih ve 2006 /11350 sayılı Karar

B ) 119 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı.

C ) 155 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı.

D ) 133 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı E ) Merkezi Bütçe Kanunu.

F ) Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği.

G ) Talim Terbiye Kurulu’nun 80 no’lu kararı.

H ) 657 Sayılı DMK’nun 48. Ve 176. maddesi.

I ) MEB’nın Okul Öncesi genel Müdürlüğünün 02.09.2010 tarih ve 2757 sayılı yazısı. ?)Talim Terbiye Kurulu’nun 9 nolu kararı.

2. GENEL AÇIKLAMALAR

a) Üniversitelerin lisans, önlisans programlarından mezun olanların başvuruları kabul edilecek, lise veya dengi (ortaöğretim mezunu) adayların müracaatları ise kabul edilmeyecektir.

b) 2021-2022 Öğretim yılında Ders Ücreti Karşılığı Öğretmen olarak müracaatta bulunan erkek adaylardan askerlik ile ilişkisi bulunmaması şartı aranacaktır. (Terhis, tecil ya da muaf olmak)Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar http://cekmekoy.meb.gov.tradresinde yayınlanacaktır.

c) Çekmeköy İlçesi 2021-2022 Öğretim yılı Ders Ücreti Karşılığı ücretli öğretmenlik Başvuru Süresi: 17/08/2021 tarihinde web sayfamızdan ilan saati ile bağlayacaktır. 2. dönem için ise ihtiyaç duyulması halinde yeniden başvuru alınacaktır.

3. 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bu şart aranmayacaktır.)

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

a) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
b) Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmadığını sağlık ocaklarından son altı aylık süre içinde alacağı Sağlık Raporu ile belgelendirmek.
c) Askerlik yükümlüsü olan adayların askerlikle ilişkisi bulunmamak.

– Askerlikten muaf olmak,

– Askerliğini yapmış olmak,

– Askerliği tecil edilmiş olmak şart.

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.
Sabıka durumu ile ilgili Adliyeden veya (e-devletten) son altı aylık süre içinde alacağı Adli Sicil Kayıt belgesi ile belgelendirmek.
2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde Ders Ücreti Karşılığı ücretli öğretmenlik başvurusu yapan adayların müracaatları 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı içerisinde geçerlidir.
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

10. Başvuru esnasında yanlış beyanda bulunduğu anlaşılan adaylar görevlendirilmişlerse görevlendirmeleri iptal edilir ayrıca haklarında yasal işlem başlatılır.

(KPSS sonuç belgesindeki puan ile sisteme girilen puanın birebir tutması gerekmektedir.)

İSTENİLECEK EVRAKLAR

Bilgilendirme yapılan öğretmenler aşağıdaki belgeleri görevlendirildikleri Okul

Müdürlüklerine iki nüsha halinde teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeleri teslim etmeyen öğretmenlerin yerine yeniden görevlendirme yapılacaktır.

-Diploma veya Mezuniyet veya Çıkış Belgesi (Aslı ve Fotokopisi)
-Yurtdışı okul mezunlarından denklik belgesi (Aslı ve Fotokopisi)
-Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi (Nufüs Cüzdan Örneği)
-Sabıka Kaydı (E-Devletten alınabilir)
-Sağlık Raporu (Aile hekiminden alınabilir)
-2 Adet Fotoğraf
-KPSS Sonuç Belgesi (varsa)
-Pedagojik Formasyon Belgesi/Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesi Fotokopisi, (Eğitim Fakültesi Mezunları hariç) (varsa)
-Kurs/Seminer Belgesi (varsa)
-Erkek adaylar için askerlikle ilişkili olmadığına dair belge.

4. GÖREVLENDiRMELERiN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

1) Görevlendirmeler Kaymakamlık Onayı ile yapılacaktır.

2) Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre görevlendirmeler yapılacaktır.

3) Evraklarını tamamlayan adayların görevlendirme onayı alınarak SGK girişi yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.
Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması halinde, adayın kendisinden kaynaklanmayan nedenlerle görevi sona eren adaya, talep etmesi halinde kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

4) Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne (bir hafta önceden) yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara Müdürlüğümüzce bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

5) Ücretli Öğretmenler görevleri esnasında hakkında yapılan şikayet var ise disiplin işlemleri uygulanacaktır.

6) Ücretli öğretmenler performanslarına göre okul müdürleri ve müdürlüğümüzce değerlendirilecektir.

 

İSTANBUL ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP