DOLAR 32,9796 -0.2%
EURO 35,9332 -0.04%
ALTIN 2.542,90-0,30
BITCOIN 22296420,90%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kahramanmaraş Onikişubat Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Kahramanmaraş Onikişubat Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
13 Ağustos 2021 19:17
Kahramanmaraş Onikişubat Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen Başvuru duyurusu…

KAHRAMANMARAŞ – ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Başvuru süresi: Başvurular, e-devlet modülü (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacaktır.

Bu kılavuzun “Görevlendirmelerde Öncelik Durumu ve Esaslar” başlığı altında yer alan F/2. maddesinde belirtilen süreler içerisinde alınan listelere göre görevlendirmeler yapılacaktır.

Sıralama Kriteri: Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarihlive 9 Sayılı Kurul Kararı ile bu Kılavuzda belirtilen kriterler.

GENEL AÇIKLAMALAR:

1. Bu kılavuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Ders Ücreti Karşılığı Ücretli Öğretmenlik için başvuru ve yerleştirmelere ilişkin esas ve usulleri belirlemek amacı ile oluşturulmuştur. Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web adresinde yayınlanacaktır.

2. Başvurulare-devlet üzerindenyapılacak olup, bunun dışında yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “Gerçek dışı beyan ve usulsüz işlem” başlıklı bölümün 62.maddesinde“(1) Bu Yönetmelik kapsamında yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu, sahte bilgi ve belge düzenlediği ya da durumlarında meydana gelen değişiklikleri bildirmediği sonradan anlaşılanların atamaları yapılmaz; yapılmış ise iptal edilir ve bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uyarınca suç duyurusunda bulunulur.” denildiğinden gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar, sahte bilgi ve belge düzenleyenler yada durumlarında meydana gelen değişiklikleri bildirmeyenlerin görevlendirmeleri yapılmaz, yapılmış ise iptal edilir ve ayrıca bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulur.

GÖREVLENDİRME YAPILDIĞINDA ELDEN İSTENECEK EVRAKLAR:

1- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi,

2- Mezuniyet Belgesi veya Diplomanın aslı ve fotokopisi,

3- Formasyon Belgesi aslı ve fotokopisi(Varsa),

4- İngilizce, özel eğitimve okul öncesi öğretmenliğine başvuranlar için şartlarına uygun olan evraklarınınaslıvefotokopisi,

5- Öğretmenlik yapmasına engel fizikî ve ruhsal bir hastalığının bulunmadığına dair sağlık raporu,tek hekim raporu olabilir, gerektiği takdirde sağlık kurulu raporu istenebilir.)
6- E-nabızdan alınacak olan ( kronik hastalığı bulunmadığına dair ) kronik risk durum belgesi,

7- Adli Sicil Kaydı,

8- Bu kılavuzun “GENEL ŞARTLAR” bölümünün 3. maddesine istinaden mahkûm olmadığına dair, 4.maddesine istinaden irtibatı olmadığına dair beyan, (Görevlendirilen ücretli öğretmen için 8.madde de istenilen beyanlar için (7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu kapsamında) ayrıca İl/İlçe Emniyet Müdürlüğünden güvenlik soruşturması yaptırılacaktır. Güvenlik soruşturması sonucunda kişinin beyanı ile çelişen bir durumun ortaya çıkması halinde ücretli öğretmenin görevlendirmesi sonlandırılacaktır.)
9- Erkek adaylar için askerlikle ilişkisinin bulunmadığına dair beyan.

Not: 8. madde de istenen beyanların belgesi, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde temin edilecektir.Yukarıda beyan edilen durumlar tarafımızdan kabul edilmiş olup, belge istenmeyecektir. Ancak adayın beyanıyla çelişen bir durum ortaya çıkması halinde tüm sorumluluk beyanda bulunanda olacaktır.

ONİKİŞUBAT 2021-2022 DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK BAŞVURU KILAVUZU – indirmek için tıklayınız

 

KAHRAMANMARAŞ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP