DOLAR 32,3018 -0.03%
EURO 35,1246 0.47%
ALTIN 2.408,73-0,25
BITCOIN 2183420-0,59%
İstanbul
28°

AÇIK

17:08

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kilis Polateli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Kilis Polateli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 01:24
Kilis Polateli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KİLİS POLATELİ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Polateli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

KİLİS – POLATELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

EK DERS KARŞILIĞI (ÜCRETLİ) ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

Müdürlüğümüzce 2021-2022 eğitim-öğretim yılına esas olmak üzere İlçemiz Merkez ve bağlı köy eğitim kurumlarında kadrolu/sözleşmeli öğretmenlerle doldurulamayanlar ile öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olacağı öngörülerek;

İlgi a) Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 16.09.2009 tarihli ve B.08.0.İGM.0.08.01.01.010.07/15135 sayılı yazısı,
İlgi b) Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.07.2011 tarihli ve B.08.0.OGM.0.71.02.00-900/1985 sayılı ve 2011/43 sayılı Genelgesi,
İlgi c) Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi,

gereğince başvuru yapanlar arasından aşağıda yazılı esaslar çerçevesinde Ek Ders Karşılığı (Ücretli) Öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Buna göre;

* ÖSYM KPSS açıklama tarihini 16.09.2021 olarak açıklanmıştır. Bakanlığımızca eğitim öğretimin başlangıç tarihi 06.09.2021 olarak belirlemiş olup; önce e-devlet üzerinden yapılan başvuruların son başvuru tarihi itibari ile güncellemeleri gerekmektedir.

* Başvurular e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr/) sistemi üzerinden “Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” ekranından 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılacaktır.

* Adaylar 2020 yılı KPSS P10, KPSS P120 veya KPSS P121 sınav puanlarını e-devlet sistemi üzerinden başvurularına ekleyeceklerdir.

* Adaylar e-devlet sistemi üzerinden başvuru yaptıktan sonra aşağıda yazılı istenilen belgeleri en geç 31 Ağustos 2021 tarihine kadar Müdürlüğümüz Personel Bölümüne getireceklerdir.

* 31 Ağustos 2021 tarihi mesai bitiminden sonra başvuru yaparak Müdürlüğümüze belgelerini getirenler daha sonra değerlendirmeye alınacaktır.

* Sadece e-devlet sistemi üzerinden başvuru yaparak aşağıda yazılı istenilen belgeleri Müdürlüğümüze getirmeyenler değerlendirmeye alınmayarak görev verilmeyecektir.

* Bu kapsamda yapılacak başvurular sadece İlçemiz merkez ve merkeze bağlı köy eğitim kurumları için geçerli olacaktır.

* İlçemize başvuruda bulunanlar İl merkez ve merkeze bağlı köylerde ve diğer ilçelerde görev almak için başvuru yapmayacaklardır. Başvuru yapanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

* Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

1. Öncelik : Eğitim Fakültesi mezunları
2. Öncelik : Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyon eğitimi alanlar)
3. Öncelik : Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyon eğitimi almayanlar)
4. Öncelik : Yan alanı ve sertifikası olanlar.
5. Öncelik : Diğer alanlar
6. Öncelik : Ön Lisans Mezunları.
7. Bir alana birden fazla aynı nitelikleri taşıyanların başvuruları hâlinde sırasıyla; bir önceki öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilen, Kamu Personel Seçme Sınavı puanı yüksek olan, diploma notu yüksek olan tercih edilecek; eşitliğin devamı hâlinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenecektir.

Not: Okul Öncesi Öğretmenliği alanında görevlendirmelerinde;

İlgi (b) Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.07.2011 tarihli ve B.08.0.OGM.0.71.02.00-900/1985 sayılı ve 2011/43 sayılı Genelgesi, gereğince görevlendirme yapılacaktır.

* Yanlış beyan ve eksik belge ile başvuruda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılarak görev verilmeyecek, göreve başlamış olsa bile görevlendirilmesi iptal edilecektir.

* Güvenlik soruşturması sonucu olumsuz gelenler göreve başlatılmayacak, göreve başlamış olsa bile görevlendirilmesi iptal edilecektir.

* Görevlendirilmesi yapılarak göreve başlayan kişiler yerine kadrolu/sözleşmeli öğretmen gelinceye kadar 2021-2022 eğitim-öğretim yılı bitmeden mazeretsiz görevi bırakamayacaktır.

* Ders saati ihtiyacı az olması durumunda birden fazla okula görevlendirilmeyi kabul ediyorum. Verilen görevlerin birinden ayrıldığım takdirde diğer görevlerimde ayrılacağımı kabul ediyorum.

* Görevlendirilmesi yapılan kişiler göreve başlamadığı veya göreve başlayıp mazeretsiz görevi bıraktığı takdirde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı boyunca bir daha görev verilmeyecektir.

İSTENİLEN BELGELER:

1. Diploma veya Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesi fotokopisi ya da e-devlet üzerinden alınan mezun belgesi.
2. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartı Fotokopisi.
3. Emeklilik Kimlik Kartı Fotokopisi. (Belgesi olanlar verecektir.)
4. Formasyon Belgesi veya Tezsiz Yüksek Lisans Diploması Fotokopisi. (Belgesi olanlar verecektir.)
5. 2019 veya 2020 Yılı KPSS P10, KPSS P120 veya KPSS P121 Sonuç Belgesi. (Belgesi olanlar verecektir.)
6. Yabancı Dil, Özel Eğitim, Sınıf ve Okul Öncesi Sertifikası. (Belgesi olanlar verecektir.)
7. Askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge. (Erkek adaylar verecektir.)

POLATELİ EK DERS KARŞILIĞI (ÜCRETLİ) ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DİLEKÇESİ (indirmek için tıklayınız)

 

KİLİS ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP