DOLAR 27,1557 0.12%
EURO 28,9163 0.03%
ALTIN 1.680,760,38
BITCOIN 7235470,16%
İstanbul
21°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Konya Yunak Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Konya Yunak Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
12 Ağustos 2021 20:37
Konya Yunak Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KONYA YUNAK Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

KONYA – YUNAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

İlçemiz okullarında kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan veya sınıf/branş öğretmenlerimizden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine öğretmen ihtiyacının olması durumunda; Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görevlendirmeler Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere KPSS-121-10-3 puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Ücretli Öğretmen görevlendirmelerinde aşağıdaki sıralama esas alınacaktır:

*Eğitim Fakültesi mezunları

*Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyon belgesi bulunanlar

*Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları

*4 yıllık diğer fakülte mezunları

*Adaylarımızdan yeterli müracaat olmaması durumunda 2 yıllık Yüksekokul mezunları

Görevlendirmeler:

*2020 yılı KPSS puan türüne göre yapılacaktır.

*İhtiyaç olan tüm branşlar için görevlendirmeler öncelikle alanlarında yapılacaktır.

*Alanında ihtiyacın karşılanamaması halinde yan (ikinci) alanlarda görevlendirme yapılacaktır.

*Okul Öncesi Öğretmenliği için Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda görevlendirme yapılacaktır.

*Özel Eğitim Öğretmenliği için Özel Eğitim Kurs Bitirme Belgesi olanlardan görevlendirme yapılacaktır.

Görev alacak olanlar formdaki taahhütlere uyacaklarını bildirdiklerinden mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.

Önemli Not:

Görev almak isteyenlerin 09.08.2020 – 27.08.2020 tarihleri arasında, E- Devlet üzerinden başvuru yapmaları ve Pandemi süreci nedeni ile dairemizde yoğunluk oluşmaması için başvuru formunu “yunak.meb.gov.tr” internet adresimizden temin ederek doldurup, başvuru için istenilen diğer evraklarla birlikte ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze elden teslimini yapacaktır. Başvuru formunun ekler kısmında yazılan evraklar görevlendirme yapıldıktan sonra istenecektir.

Eksik ve hatalı evrak ile müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyip Müdürlüğümüzden temini sağlanmayacaktır. Gerekli evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz önemle rica olunur.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı içerisinde görev verilenlerden, verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde hakkını kullanmış sayılacak ve tekrar görev verilmeyecektir.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

* Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu – indirmek için tıklayınız

* Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesi fotokopisi.

* Formasyon Belgesi (Varsa)

* KPSS Sonuç Belgesi (Varsa)

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

* 2 adet fotoğraf.

* Emeklilik Kimlik Kartı (Emekli öğretmenlerden)

* Okul Öncesi Eğitim Seminer Belgesi (Okul Öncesi alanında başvurusu yapanlardan)

* Özel Eğitim Kurs Belgesi (Özel Eğitim alanında başvuru yapanlardan)

KONYA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP