DOLAR 9,31930.61%
EURO 10,82840.71%
ALTIN 529,210,55
BITCOIN 5799272,63%
İstanbul
15°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mardin – Ömerli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Mardin – Ömerli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 19:23
Mardin – Ömerli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARDİN ÖMERLİ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Ömerli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

MARDİN – ÖMERLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için başvurular, e-devlet üzerinden alınacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulacak olan Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen Alım Komisyonu’nun başvurular arasında yapacağı değerlendirme sonrasında sıralamaya giren öğretmenler ile iletişime geçilerek evrak teslimi yapılacaktır.

1. Ücretli öğretmenliğe;

Üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programları mezunları başvuru yapabileceklerdir.

İhtiyacın Lisans mezunlarınca karşılanamaması halinde; Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve İHL Meslek dersleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (İlahiyat Ön Lisans)branşlarında ise ayrıca ön lisans programlarından mezun olanlar da başvuru yapabileceklerdir.

2. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

3. 2019 veya 2020 (İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine hangisini ibraz ediyorsa) KPSSP121-KPSSP10- KPSSP93 sınav puanı esas alınarak yapılacaktır. Görevlendirmeler KPSS sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacağından ücretli öğretmenliğe başvuranların KPSS sınav sonuç belgelerini mutlaka başvuru evrakları ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

4. İhtiyaca binaen ücretli öğretmen görevlendirmeleri 2020-2021 eğitim- öğretim yılı süresince belirtilen esaslara bağlı olarak devam edecektir.

5. Yerine kadrolu/sözleşmeli atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması halinde, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan nedenlerle görevi sona erenlere, talep etmesi halinde okul/kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

6. Geçerli bir mazereti/özrü olmaksızın, okul müdürlüğüne yazılı bilgi vermeden ve eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ilgili Eğitim Öğretim yılında bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖRELENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.

7. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU VE ESASLAR

A– Görevlendirmelerde öncelik, adayların KPSSP10/KPSSP3/KPSSP93 sınav türünde ve alanında aldığı puan olacaktır. KPSSP10-KPSSP3-KPSSP93 puanı olmayanlar ise puanı olanlardan sonraki sıralamada başvuru önceliğine göre sıralanacaktır. Bütün alanlarda emekli öğretmenler, çalışmayan veya hiç çalışmamış yeni mezunların başvurularından sonra değerlendirmeye alınacaktır.

B- Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası:

1- Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları

2- Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar

3- Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar

4- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar

5- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar

6- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar

7- Diğer Fakülteler

C-Branş Öğretmenliği için öncelik sırası:

1- Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar

2- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından formasyonu olanlar

3- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları(formasyonsuz)

4- Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar

5- Fen Edebiyat Fakültesinin diğer alanlardan mezun olanlar(formasyonsuz)

6- Diğer Fakülteler.

D– Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İHL. Meslek Dersleri alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara KPSSP93 puanı sıralamasına göre görev verilebilir.

E- Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası:

1- Okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden bölümlerden mezun olup yüksek lisansı olanlar ile

Okulöncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden Lisans bölümlerden mezun olanlar,

2- Ev ekonomisi yüksekokulu, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunları

3- Okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları.

4- Meslek yüksekokulu çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü, sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, çocuk gelişimi bölümü, meslek yüksekokulu Hemşirelik ve bakım hizmetleri bölümü çocuk gelişimi ön lisans mezunları

5- Açıköğretim Fakültesi okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler.

6- Kız Meslek Lisesi çocuk gelişimi mezunu olup herhangi bir alanda yüksekokul mezunu olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenmiş okul öncesi alanında 60 saatlik seminer programını tamamlayanlar.

7- Sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden bölümlerden mezun olup okul öncesi alanında 60 saatlik seminer programını tamamlayanlar.

8- Diğer öğretmen alanına kaynak teşkil eden bölümlerden mezun olup okul öncesi alanında 60 saatlik seminer programını tamamlayanlar.

F– Son 1 (bir) yıl içinde görev alan ücretli öğretmenlerden, geçerli mazereti olmadan görevini bırakanlara aksi hüküm bulunmadıkça görev verilmeyecektir.

G– Geçerli bir özrü (atama, hastalık vb.) olmaksızın çalıştığı okul müdürlüğüne en az 5 (beş) işgünü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara müdürlüğümüzce bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

H– İl Eğitim Denetmenlerince, önceki yıllarda öğretmenlik görevinde yetersiz bulunup görevi sona erdirilen ve bir daha görev verilmemek üzere hakkında işlem yapılan ücretli öğretmenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

*Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslı ve fotokopisi)
*Formasyon Belgesi (Aslı ve fotokopisi)
*E-devlet üzerinden alınacak Mezun Belgesi
*Adli Sicil Kaydı (e-devlet)
*Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi (e-devlet)
*Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak. (Tek hekim raporu)
*Geçerliliği Devam Eden KPSS Sonuç Belgesi
*Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.
*1 Adet vesikalık fotoğraf
*Nüfus Cüzdan Fotokopisi
*Görev Talep Dilekçesi (indirmek için tıklayınız)
*Güvenlik Soruşturma Formu (Mutlaka bilgisayar ortamında doldurulmalıdır.) (indirmek için tıklayınız)

MARDİN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP