DOLAR %
EURO %
ALTIN 492,43-0,93%
BITCOIN 3504353,31%
İstanbul
32°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mardin Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Mardin Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
24 Eylül 2020 15:31
Mardin Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MARDİN Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2020-2021); Artuklu, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur, Yeşilli Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Artuklu Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında ilçemiz okul ve kurumlarında ihtiyaç olması halinde ek ders karşılığı ücretli öğretmen görevlendirebilmelk için başvuruların e-devlet üzerinden 25.09.2020 tarihi saat 10.00’a kadar yapılması gerekmektedir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Dargeçit Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Müdürlüğümüze bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 13.08.2020 Çarşamba gününden itibaren ücretli öğretmen başvuruları alınacaktır.

Başvurular E-Devlet Üzerinden yapılacak olup Müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslim edilmeyecektir.

Derik Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Müdürlüğümüz bünyesindeki eğitim kurumlarında ek ders karşılığı öğretmen görevlendirilmek üzere başvurular alınacaktır.

Çocuk gelişimi bölümü hariç olmak üzere önlisans başvuruları ilk etapta alınmayacaktır. (İhtiyaç olması halinde önlisans mezunları için ikinci bir duyuru yayınlanacaktır)

Başvurular;

1) E- devlet üzerinden başvuru yapılması
2) Aşağıdaki başvuru formunun doldurularak 11/09/2020 Cuma günü, mesai bitimine kadar elden ve bizzat ilgili kişi tarafından İnsan Kaynakları Şubesi Atama Birimine teslim edilmesi

olmak üzere iki aşamada yapılacaktır.

BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

NOT: Ders ücreti karşılığı görevlendirilen öğretmenler, aşağıdaki belgeleri görevlendirildikten sonra teslim edeceklerdir.

Aşağıdaki belgeler ilk başvuruda teslim edilmeyecektir.

Görevlendirilen Öğretmenlerden Talep Edilecek Evraklar (indirmek için tıklayınız)

Kızıltepe Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Ücretli Öğretmen Başvuruları sadece e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

Görevlendirilecek kişiler, istenen begeleri ile göreve başlamadan önce Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları 1 (Atama Servisi) birimine elden teslim edecektir.

BAŞVURU KILAVUZU (indirmek için tıklayınız)

BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

Mazıdağı Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında görevlendirilecek ücretli öğretmenlik başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında görevlendirilecek ücretli öğretmenlik başvuru Formu için  TIKLAYINIZ.

BAŞVURU SÜRESİ (E-DEVLET): 04/08/2020- 28/08/2020

BAŞVURU BELGELERİNİN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ELDEN TESLİM EDİLMESİ: 04/08/2020-28/08/2020

Midyat Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Müdürlüğümüze bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 12.08.2020 Çarşamba gününden itibaren ücretli öğretmen başvuruları alınacaktır.

Covid 19 salgını nedeniyle başvurular online ortamda alınacak olup Müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslim edilmeyecektir. Komisyon tarafından yapılan görevlendirmeler sonucunda ilgili evraklar Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edilecektir.

Başvuru yapmadan önce Ücretli Öğretmenlik Başvuru Esaslarını Okuyunuz.

1. E-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusunda bulununuz.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

2. E-Devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra aşağıdaki linkten Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formunu mutlaka doldurunuz.

>> Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu <<<

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MİDYAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME ESASLARI

A) İLGİLİ MEVZUAT:

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 ve 176.Maddeleri,

b) 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu,

c) MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar,

ç) Talim ve Terbiye Kurulu’nun 20.02.2014 tarihli ve 9 Sayılı Kurul Kararı,

d) Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği,

e) MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29.03.2011 tarih ve 1985 sayılı 2011/43 No’lu Genelgesi,

1. Başvurular iki aşamalı yapılacaktır. 1. Aşamada aday E-devlet üzerinden başvurusunu yapacak, 2.Aşamada ise Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasındaki ücretli öğretmen online başvuru formunu dolduracaktır. E devlet başvurusunu yapmayanlar ile ücretli öğretmen online başvuru formunu doldurmayanların görevlendirmeleri yapılmayacaktır.

2. COVİD-19 salgını nedeniyle, adaylar başvuru için Müdürlüğümüze şahsen müracaatta bulunmayacaktır. E-devlet başvurusunu ve ücretli öğretmen online başvuru formunu dolduran adayların başvuruları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce değerlendirilecektir.

3. Görevlendirme tebliği başvuru sahibinin cep telefonuna ya da e-mail adresine yapılacağından cep telefonu numarasının ve e-mail adresinin doğru yazılması ve mesajların kontrol edilmesi gerekmektedir.

4. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Müdürlüğümüze bağlı okullarda görevlendirilmek üzere ücretli öğretmen başvuruları 12.08.2020 tarihinde saat 08.00 de başlayıp 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı boyunca devam edecektir. Ancak 24/08/2020 tarihi mesai bitimine kadar yapılan başvurular birinci öncelikli olarak değerlendirilecek, 24/08/2020 tarihinden sonra yapılacak olan başvurular ise 2. Öncelikli olarak değerlendirilmeye alınacaktır.

5. Covid 19 salgını nedeniyle başvurular online ortamda alınacak olup Müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslim edilmeyecektir. Sıralamaya uygun olarak görev verilecekler kendilerine bildirim tarihinden itibaren en geç 24 saat içinde ilgili evrakları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edeceklerdir.

B) GENEL AÇIKLAMALAR:

1. Bu kılavuz 2020-2021 öğretim yılında ders ücreti karşılığı ücretli öğretmenlik için başvuru ve yerleştirmelere ilişkin esas ve usulleri belirlemek amacı ile oluşturulmuştur.

2. Üniversitelerin öğretmenlik mesleği ile ilgili lisans programlarından mezun olanların başvuruları ile din kültürü ve ahlak bilgisi, meslek dersleri ve okul öncesi branşlarında önlisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir.

3. Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Web internet adresinden yayınlanacaktır.

4. Başvuru Süresi; 12 Ağustos 2020 tarihinde başlayıp, 2020-2021 eğitim öğretim yılı süresince devam edecektir. Ancak eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte oluşacak ihtiyaçları zaman kaybetmeden karşılayabilmek amacıyla, 24 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar yapılacak başvurular, her alanda, birinci sıralama adıyla kılavuzdaki esaslara göre sıralanacaktır. Herhangi bir alanda bu sıralamadaki tüm başvurular bitinceye kadar ikinci sıralama yapılmayacaktır. Ancak ihtiyaç oluşan alanla sınırlı olmak üzere ikinci bir sıralama yapılacaktır.

5. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmenlik görevlendirmesi başvuru onay sürecinde kılavuzda belirtilen şartlar dışında oluşabilecek öğretmen ihtiyacını karşılamada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz yetkilidir.

MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar’ın 9. Maddesinde; “(1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde Yükseköğrenimli olmak koşuluyla; bu karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate, Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlan ile yabancı uyrukluların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate, kadar ek ders görevi verilebilir.” denilmektedir.

Eğitim Öğretim sürecinin aksamaması, hiçbir öğrencimizin eğitim hakkından yoksun kalmaması açısından; Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda, Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği’nde belirtilen hükümler ile MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar doğrultusunda okul ve kurumlarca belirlenen ihtiyaçlara göre ücretli öğretmen görevlendirmeleri yapılacaktır. Buna göre;

1) Ücretli öğretmenliğe Üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programları mezunları başvuru yapabileceklerdir. İhtiyacın Lisans mezunlarınca karşılanamaması halinde; Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve İHL Meslek dersleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (İlahiyat Ön Lisans) branşlarında ise ayrıca ön lisans programlarından mezun olanlar da başvuru yapabileceklerdir.

2) Başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. E-Devlet başvurusundan sonra Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasından ayrıca online başvuru yapılacaktır. Komisyon tarafından yapılan görevlendirmeler başvuran adaylara iletişim araçları ile bildirilecek, adaylarda ilgili evraklar 24 saat içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edileceklerdir.

3) 2019 veya 2020 (İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine hangisini ibraz ediyorsa) KPSSP121-KPSSP10- KPSSP93 sınav puanı esas alınarak yapılacaktır. Görevlendirilen öğretmenler Görevlendirmeler KPSS sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacağından ücretli öğretmenliğe başvuranların KPSS sınav sonuç belgelerini mutlaka başvuru evrakları ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

4) Ücretli öğretmen olarak görevlendirilenlerin güvenlik soruşturmaları yapılacak olup güvenlik soruşturmaları sonucunda, çalışmalarına engel teşkil eden adli veya idari bir engelin olması durumunda görevlendirmelerine son verilecektir.

5) İhtiyaca binaen ücretli öğretmen görevlendirmeleri 2020-2021 eğitim- öğretim yılı süresince belirtilen esaslara bağlı olarak devam edecektir.

6) Yerine kadrolu/sözleşmeli atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması halinde, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan nedenlerle görevi sona erenlere, talep etmesi halinde okul/kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

7) Geçerli bir mazereti/özrü olmaksızın, okul müdürlüğüne yazılı bilgi vermeden ve eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ilgili Eğitim Öğretim yılında bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

8) İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince başvuru ve görevlendirme ile ilgili takvim/kılavuz vb. diğer hususlar belirlenip, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin resmi web sitesinde yayımlanacaktır.

C) ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖREVLENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1) Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4) Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

5) Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.

6) Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak

D) ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMELERİNDE ÖNCELİK DURUMU VE ESASLAR

1) Ücretli Öğretmen görevlendirmeleri;

KPSS sınav puanı olanların görevlendirmeleri öncelikle kendi alanlarında, alanları bazındaki KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. KPSS sınav puanı olmayanların görevlendirmeleri KPSS puanı olanlardan sonra başvuru önceliğine göre yapılacaktır.

2) Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası:

a) Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları kendi aralarında KPSS-121 puan üstünlüğüne göre öncelikle alınacaktır.

b) Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar kendi aralarında KPSS-121 puan üstünlüğüne göre ikinci öncelikli olarak alınacaklardır.

c) Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar ile Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar kendi aralarında KPSS-10 puan üstünlüğüne göre üçüncü öncelikli olarak alınacaklardır.

d) Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar ve

e) Diğer Fakülte mezunları şeklindeki sıraya görevlendirme yapılacaktır.

3) Branş Öğretmenliği için öncelik sırası:

a) Eğitim Fakültelerinin, alımı yapılacak olan ilgili bölümlerden mezun olanlar ve Fen Edebiyat Fakültelerinin ilgili bölüm mezunlarından formasyonu olanlar.

b) Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları(formasyonsuz) ve

c) Diğer Fakülte mezunları sırasına uygun olarak görevlendirmeler yapılacaktır.

4) Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası:

a) Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi dahil), yüksek lisans/lisans belgesi/diploması olanlar.

b) Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü önlisans mezunları sıralamasına uygun olarak lisans mezunları için KPSS P121, önlisans mezunları için KPSS P93 puan üstünlüğe göre görevlendirmeler yapılacaktır.

İSTENEN EVRAKLAR

1) Görev Talep Dilekçesi (indirmek için tıklayınız)

2) Güvenlik Sorgulama Formu (indirmek için tıklayınız)

3) Diploma fotokopisi veya E-devlet Mezun Belgesi (Yurt dışı okul mezunlarından denklik belgesi)

4) Formasyon belgesi fotokopisi (Varsa)

5) Nüfus Cüzdan fotokopisi

6) Adli Sicil Kaydı (E-devlet)

7)Askerlik Durum Belgesi(Erkek Adaylar için) (E-devlet)

8) Varsa KPSS Sınav Sonuç Belgesi

9)Tek Tabip Sağlık Raporu

10) 1 Adet Vesikalık Fotoğraf

Nusaybin Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı için Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen alımları yapılacaktır.

Başvurular 25/08/2020 tarihi ile 15/09/2020 tarihleri arasında E-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

Not: Görevlendirme sonuçları açıklandıktan sonra, göreve başlayacakların ekli başvuru formunu doldurarak ekleriyle birlikte şahsen müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.

BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

Ömerli Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için başvurular, e-devlet üzerinden alınacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulacak olan Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen Alım Komisyonu’nun başvurular arasında yapacağı değerlendirme sonrasında sıralamaya giren öğretmenler ile iletişime geçilerek evrak teslimi yapılacaktır.

1. Ücretli öğretmenliğe;

Üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programları mezunları başvuru yapabileceklerdir.

İhtiyacın Lisans mezunlarınca karşılanamaması halinde; Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve İHL Meslek dersleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (İlahiyat Ön Lisans)branşlarında ise ayrıca ön lisans programlarından mezun olanlar da başvuru yapabileceklerdir.

2. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacaktır.

3. 2019 veya 2020 (İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine hangisini ibraz ediyorsa) KPSSP121-KPSSP10- KPSSP93 sınav puanı esas alınarak yapılacaktır. Görevlendirmeler KPSS sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacağından ücretli öğretmenliğe başvuranların KPSS sınav sonuç belgelerini mutlaka başvuru evrakları ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

4. İhtiyaca binaen ücretli öğretmen görevlendirmeleri 2020-2021 eğitim- öğretim yılı süresince belirtilen esaslara bağlı olarak devam edecektir.

5. Yerine kadrolu/sözleşmeli atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması halinde, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan nedenlerle görevi sona erenlere, talep etmesi halinde okul/kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

6. Geçerli bir mazereti/özrü olmaksızın, okul müdürlüğüne yazılı bilgi vermeden ve eğitim öğretimi aksatacak şekilde görevini bırakanlara İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ilgili Eğitim Öğretim yılında bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖRELENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.

7. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU VE ESASLAR

A– Görevlendirmelerde öncelik, adayların KPSSP10/KPSSP3/KPSSP93 sınav türünde ve alanında aldığı puan olacaktır. KPSSP10-KPSSP3-KPSSP93 puanı olmayanlar ise puanı olanlardan sonraki sıralamada başvuru önceliğine göre sıralanacaktır. Bütün alanlarda emekli öğretmenler, çalışmayan veya hiç çalışmamış yeni mezunların başvurularından sonra değerlendirmeye alınacaktır.

B- Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası:

1- Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları

2- Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar

3- Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar

4- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar

5- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar

6- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar

7- Diğer Fakülteler

C-Branş Öğretmenliği için öncelik sırası:

1- Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar

2- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından formasyonu olanlar

3- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları(formasyonsuz)

4- Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar

5- Fen Edebiyat Fakültesinin diğer alanlardan mezun olanlar(formasyonsuz)

6- Diğer Fakülteler.

D– Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İHL. Meslek Dersleri alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara KPSSP93 puanı sıralamasına göre görev verilebilir.

E- Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası:

1- Okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden bölümlerden mezun olup yüksek lisansı olanlar ile

Okulöncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden Lisans bölümlerden mezun olanlar,

2- Ev ekonomisi yüksekokulu, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunları

3- Okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları.

4- Meslek yüksekokulu çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü, sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, çocuk gelişimi bölümü, meslek yüksekokulu Hemşirelik ve bakım hizmetleri bölümü çocuk gelişimi ön lisans mezunları

5- Açıköğretim Fakültesi okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler.

6- Kız Meslek Lisesi çocuk gelişimi mezunu olup herhangi bir alanda yüksekokul mezunu olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenmiş okul öncesi alanında 60 saatlik seminer programını tamamlayanlar.

7- Sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden bölümlerden mezun olup okul öncesi alanında 60 saatlik seminer programını tamamlayanlar.

8- Diğer öğretmen alanına kaynak teşkil eden bölümlerden mezun olup okul öncesi alanında 60 saatlik seminer programını tamamlayanlar.

F– Son 1 (bir) yıl içinde görev alan ücretli öğretmenlerden, geçerli mazereti olmadan görevini bırakanlara aksi hüküm bulunmadıkça görev verilmeyecektir.

G– Geçerli bir özrü (atama, hastalık vb.) olmaksızın çalıştığı okul müdürlüğüne en az 5 (beş) işgünü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara müdürlüğümüzce bir daha görevlendirme yapılmayacaktır.

H– İl Eğitim Denetmenlerince, önceki yıllarda öğretmenlik görevinde yetersiz bulunup görevi sona erdirilen ve bir daha görev verilmemek üzere hakkında işlem yapılan ücretli öğretmenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

*Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Aslı ve fotokopisi)
*Formasyon Belgesi (Aslı ve fotokopisi)
*E-devlet üzerinden alınacak Mezun Belgesi
*Adli Sicil Kaydı (e-devlet)
*Erkek Adaylar için Askerlik Durum Belgesi (e-devlet)
*Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak. (Tek hekim raporu)
*Geçerliliği Devam Eden KPSS Sonuç Belgesi
*Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.
*1 Adet vesikalık fotoğraf
*Nüfus Cüzdan Fotokopisi
*Görev Talep Dilekçesi (indirmek için tıklayınız)
*Güvenlik Soruşturma Formu (Mutlaka bilgisayar ortamında doldurulmalıdır.) (indirmek için tıklayınız)

Savur Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

BAŞVURU SÜRESİ:

10/08/2020 tarihinde saat 08.00 de başlayıp 2020/2021 Eğitim Öğretim yılı boyunca devam edecektir. Ancak 21/08/2020 tarihi mesai bitimine kadar yapılan başvurular birinci sıralamaya alınacak, bu tarihten sonra yapılacak başvurular birinci sıralama bittikten sonra ikinci sıralamaya alınacaktır.

GÖREVLENDİRME SÜRESİ:

İhtiyaç duyulduğunda bu kılavuzdaki esaslara göre yapılabilecektir.

1- İLGİLİ MEVZUAT:
a) Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.
b) Talim ve Terbiye Kurulunun 9 No’lu Kararı.
c) 5018 Sayılı Kamu Malî Yönetimi Ve Kontrol Kanunu.
d) Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği.
e) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. ve 176. Maddesi.
f) Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 29/03/2011 tarihli ve 1985 sayılı 2011/43 No’lu Genelgesi.
g) Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Yüksek ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri ile İlkokulu Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri ile Ek Ders Ücretleri Hakkındaki 439 Sayılı Kanunu’nun 8.Maddesi.
h) 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu.

2- GENEL AÇIKLAMALAR:
1) Bu kılavuz 2020-2021 öğretim yılında ders ücreti karşılığı ücretli öğretmenlik için başvuru ve yerleştirmelere ilişkin esas ve usulleri belirlemek amacı ile oluşturulmuştur.
2) Üniversitelerin öğretmenlik mesleği ile ilgili lisans programlarından mezun olanların başvuruları ile din kültürü ve ahlak bilgisi, meslek dersleri ve okul öncesi branşlarında önlisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir.
3) Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Web internet adresinden yayınlanacaktır.
4) Başvuru Süresi; 10 Ağustos 2020 tarihinde başlayıp, 2020-2021 eğitim öğretim yılı süresince devam edecektir. Ancak eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte oluşacak ihtiyaçları zaman kaybetmeden karşılayabilmek amacıyla, 21 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar yapılacak başvurular, her alanda, birinci sıralama adıyla kılavuzdaki esaslara göre sıralanacaktır. Herhangi bir alanda bu sıralamadaki tüm başvurular bitinceye kadar ikinci sıralama yapılmayacaktır. Ancak ihtiyaç oluşan alanla sınırlı olmak üzere ikinci bir sıralama yapılacaktır.
5) 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmenlik görevlendirmesi başvuru onay sürecinde kılavuzda belirtilen şartlar dışında oluşabilecek öğretmen ihtiyacını karşılamada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz yetkilidir.
6) Başvurular, ÖNCELİKLE E DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR

(SİSTEM 2020/2021 ÖĞRETİM YILI İÇİN AÇILMAMIŞ İSE ELDEN EVRAK TESLİMİ İLE BAŞVURU YAPILACAKTIR.)

Daha sonra ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sayfasında örneği bulunan dilekçe örneği ve eklerinin teslimi ile yapılacaktır.

3- 2020-2021 ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4.Fetö/PDY Terör örgütüne ait özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmakta iken Lisansları iptal edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Lisansları iptal edildiği halde eksik ve yanlış beyan vererek ücretli öğretmen olarak görevlendirilenlerin tespit edilmesi halinde görevlerine son verilerek haklarında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

5. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.

– Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.

7. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

9. Emekli olan tüm branş ve sınıf öğretmenleri ders ücreti karşılığı öğretmenlik müracaatında bulunabileceklerdir.

10. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi yabancı dil (almanca, fransızca, ingilizce),rehberlik ve sınıf öğretmenliği alanlarına başvuruda bulunacak adaylar KPSSP121 puan türünden sıralama yapılacaktır.

11. Yukarıda sayılan alanlar dışındaki diğer alanlara atanacaklar KPSSP10 puan türünde, öğretmenlik mezunu dışındaki diğer mezunlar ilgili puan türünde sıralama yapılacaktır.

4- BAŞVURU İŞLEMİNİN YAPILMASI:

1- Başvurular  önce e-devlet üzerinden ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz internet sayfasında örneği bulunan dilekçe ile yapılacaktır.

2- Görevlendirme bilgileri dilekçeye yazılan telefonlara yapılacaktır. Bu sebeple telefon numaralarının kesinlikle doğru yazılması gereklidir.

3- Başvuruda bulunan adaylar, başvuru yaptıktan sonra başvuruda istenen evrakları eksiksiz olarak başvuru dilekçesine ekleyerek başvuru yapıldıktan sonra istenilen evrakların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şubesine teslim etmeleri gerekmektedir. Sadece e-devlet üzerinden yapılan başvurular istenilen evraklar teslim edilmez ise dikkate alınmayacaktır.

5- GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU:

1. Görevlendirmelerde öncelik adayların aşağıda belirtilen öncelik sırası aşağıdaki gibidir.

2. Sınıf öğretmenliği için öncelik sırası:
* Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları
* Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar
* Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar
* Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar
* Diğer fakültelerden mezun olup formasyon almış olanlar

3. Branş öğretmenlikleri için öncelik sırası:
* Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar
* Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından tezsiz yüksek lisansı olanlar
* Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları
* Fen Edebiyat Fakültesinin diğer alanlarından mezun olanlar.

4. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Meslek Dersleri alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman önlisans mezunu adaylara görev verilebilir.

5. Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası:
* Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar (KPSS puan üstünlüğüne göre)
* Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dâhil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre)
* Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları
* Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları
* Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları
* Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler
* Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek okul mezunu olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar
* Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar
* Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararında yer alan alanlardan mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

6- İSTENECEK EVRAKLAR:

a) Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış

b)Pedagojik formasyon veya yüksek lisans belgesi (Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları İçin Varsa)

c) Nüfus cüzdanın fotokopisi

d) Varsa kurs, seminer belgesi

e) KPSS Sonuç Belgesi (Varsa)

f) 60 Saatlik Okul Öncesi Seminer Belgesinin Fotokopisi

g) Adli Sicil Kaydı (Görevlendirme yapılırken)

h) Sağlık Raporu (Görevlendirme yapılırken)

ı) iki adet fotoğraf

7- GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR:

* Görevlendirmeler, Müdürlüğünüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.

* Evraklarını tamamlayan adayların görevlendirme onayı alınarak SGK girişinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.

* Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren adaya, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

* Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı içerisinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenlerin görevlendirmeleri hemen iptal edilecek bir daha müdürlüğümüzce görevlendirme yapılmayacaktır.

* Başvuru koşullarını taşıyan ve görevlendirme talebinde bulunan ücretli öğretmen adayları, oluşan ihtiyaca binaen okullarımızda görevlendirilecektir. Ücretli öğretmenlerimiz onay alınmadan önce ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze Davet edilerek açık olan kurumda çalışmak isteyip istemediği sorulacaktır. Ücretli öğretmen adayı teklif edilen okul ve görevi her ne sebeple kabul etmez ise hakkından vazgeçmiş sayılıp sıradaki aday görevlendirilir.

* Ücretli öğretmenlik görevlendirmesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için yapılacaktır. Bu süre dolmadan mazeretsiz olarak görevden ayrılanlar bir sonraki 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için yapılacak başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşilli Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Müdürlüğümüze bağlı okul/kurumlarında 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında oluşabilecek öğretmen ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ekders karşılığı ücretli öğretmenlik başvuruları alınacaktır.

E-devlet sistemi üzerinden alınacak başvurular eğitim durumu ve KPSS puanı kriterlerine göre değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuruların kesinleşmesi için aşağıdaki belgelerin Müdürlüğümüze teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekeli Belgeler:

1-Başvuru Formu (Müdürlüğümüz Web Sitesinden Temin Edilecek.)

2-Diploma veya Mezuniyet Belgesi onaylı fotokopisi

3-Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4-Sabıka Kaydı

5-Bir Adet Vesikalık Fotoğraf

6-Formasyon belgesi ve diğer sertifikalar (İngilizce, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği Sertifikası/ Belgesi vb.)

7-Askerlik Durum Belgesi

8- KPSS Sonuç Belgesi

9-Sağlık Raporu

10-Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız.)

MARDİN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP