DOLAR 15,8971 0.13%
EURO 16,8626 0.31%
ALTIN 950,400,85
BITCOIN 4861393,82%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MEB, Bilişim Personeli alıyor

MEB, Bilişim Personeli alıyor

ABONE OL
9 Nisan 2020 20:32
MEB, Bilişim Personeli alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bilişim personeli alacağını duyurdu. MEB personel alımı başvuruları 10 Nisan 2020 tarihinde sona erecek. Bilişim personeli alımı tüm detayları haber içeriğinde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), emrinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6 ncı maddesi uyarınca 6 (altı) sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti.

Başvurular 6 Nisan 2020 Pazartesü günü başlayıp 10 Nisan 2020 Cuma gününde sona erecek. Resmi Gazetede yayımlanan Bilişim Perseonli ilanı şu şekilde yayımlanmıştır.

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ

Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8’inci maddesi uyarınca; 2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSSP3 puanının yüzde 70 (yetmiş)’i ( KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır. ) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 28-29-30 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 (altı) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanun’a tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi 1 sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

İSTENİLEN BELGELER-BAŞVURU ŞEKLİ-TARİHİ

Genel ve Özel Şartlar başlıklarında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır. Mesleki tecrübe sürelerinde lisans öncesi ve sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.

1. Başvuru formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır)

2. Özgeçmiş

3. KPSS sonuç belgesi (ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına ilişkin belge)

4. Yabancı dil puanını gösteren belge

5. Mezun olduğu okul diploması ya da çıkış belgesi

6. Mesleki tecrübeye ilişkin resmi veya özel kurumlardan alınacak belge

7. En az iki programlama dili bildiğine dair belge

8. Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler.

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı (www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr) sitesinde bulunan başvuru formu mesai saati bitimine kadar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler elektronik ortamda başvuru formuna eklenecektir. Elektronik ortamda yapılan başvurulardan ilgili Yönetmeliğin 8 inci maddesi uyarınca yapılacak olan sıralamaya göre sözlü sınava çağrılacak adaylara ilişkin liste 21 Nisan 2020 tarihinde www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

ÜCRET

Tam zamanlı aylık brüt sözleşme ücreti, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendine göre istihdam edilen pozisyonlar için sözleşme ücret tavanı 2 (iki) katı olarak belirlenmiştir. Ancak Kurum, yukarıdaki tavan ücretlerinin altında sözleşme düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkilidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (Özel Şartlar İçin)
Telefon: 0 (312) 413 11 82 (Sekreterlik) / 0 (312) 413 12 15
e-posta: bilisimbasvuru@meb.gov.tr

Personel Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı
Telefon: 0 (312) 413 38 13 – 0 (312) 413 28 40
http://www.meb.gov.tr
http://personel.meb.gov.tr/

Sözleşmeli Bilişim Personeli Resmi ilanı görmek için tıklayınız.

SÖZLÜ SINAV ERTELENDİ

MEB, 6 Nisan 2020 Pazartrsi yaptığı duyuruyla Sözlü Sınav tarihini ertelediğini duyurdu. İşte o duyuru:

Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 6 (altı) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli Sözlü Sınavı ile ilgili olarak 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde elektronik ortamda alınacak başvuru ve  28-29-30 Nisan 2020 tarihlerinde yapılması planlanan sözlü sınav Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde çıkan ve dünya genelinde yayılan COVID-19 salgını nedeniyle Bakanlığımızca alınan tedbirler doğrultusunda ileriki bir tarihte yapılacaktır.

Söz konusu Sınava yönelik ilerleyen tarihlerde gerekli açıklama Bakanlığımızın resmi internet sayfasında yapılacaktır.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP