DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19910332,68%
İstanbul
29°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Öğretmenlerin Yaz Tatiline Telafi Eğitimi düzenlemesi geldi

Öğretmenlerin Yaz Tatiline Telafi Eğitimi düzenlemesi geldi

ABONE OL
16 Nisan 2020 02:02
Öğretmenlerin Yaz Tatiline Telafi Eğitimi düzenlemesi geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEB’e bağlı Öğretmenlerin izinleri ve tatillerinde düzenlemeye gidildi. Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan değişiklikle Öğretmenlerin Yaz Tatili içinde aralıksız 2 ay izinli olacak ancak bu 2 aylık izin sürelerine dokunulmadan kalan tatil zamanlarında yönetmelikte saptanacak meslekle ilgili çalışmalara katılmakla yükümlü olacaklar. Detaylar yazımızın devamında…

Milli Eğitim Temel Kanunu’nda yapılan değişiklikle;

YAZ TATİLİNDE EĞİTİM VERİLEBİLECEK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tatil edilen ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında ihtiyaç halinde yaz tatilinde eğitim verilebilecek. Öğretmenlerin 2 aylık yaz tatili 1 aya kadar kısaltılabilecek.

TELAFİ EĞİTİMİNDE ÖĞRETMENLERİN YAZ TATİLİ 1 AYA İNDİRİLEBİLECEK

İlçe, il veya ülke genelinde genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları gibi nedenlerle eğitim öğretim faaliyetinin 2 haftadan fazla süreyle yapılamaması halinde uygulanacak telafi programlarının ders yılı içinde tamamlanamadığı durumlarda, yaz tatilinde yapılacak eğitim ve öğretim faaliyetleri nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenlerin izinleri kısaltılabilecek. Bu durumda öğretmenlerin izinleri bir aydan az olamayacak.

Rehberlik Öğretmenlerinin İzinleri Bir Aydan Az Olamayacak

Rehberlik öğretmenleri; tercih danışmanlığı, alan ve ders seçimi, öğrenci tanılama sürecine bağlı olarak yapılacak çalışmalarda ihtiyaç duyulması halinde izin ve tatil dönemlerinde de görevlendirilebilecek. Bu durumda rehberlik öğretmenlerinin izinleri bir aydan az olamayacak.

Yöneticiler ile diğer öğretmenlerin izni

Kendilerine ikinci görev olarak okul/kurum yöneticiliği verilenler ve yüz yüze eğitim yapılmayan eğitim kurumlarında görevli öğretmenler ile Bakanlık merkez teşkilatı ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevlendirilen (yöneticilik dahil) öğretmenler, yıllık izinlerini Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre kullanacak.

Okul müdürleriyle müdür yardımcıları, tatil aylarında okul işlerini ayarlamak ve düzenlemek şartıyla izinlerini sırayla kullanacak.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP