DOLAR 28,9672 0.05%
EURO 31,5166 0.08%
ALTIN 1.939,910,84
BITCOIN 11777693,38%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için Ücretli Öğretmen Görevlendirmesi Yapılacak mı?

Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için Ücretli Öğretmen Görevlendirmesi Yapılacak mı?

ABONE OL
22 Eylül 2020 18:20
Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için Ücretli Öğretmen Görevlendirmesi Yapılacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak olan Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılıp yapılmayacağı son günlerde en çok merak edilen konu durumunda. Yüz yüze eğitim için hazırlık içerisinde olan milli eğitim müdürlüklerinde son durum nedir?

Okullar Açılmazsa Ücretli Öğretmenler Uzaktan Eğitim Verecek mi sorusunun cevabını “www.ucretliogretmenlik.net/okullar-acilmaz-uzaktan-egitim-yapilirsa-ucretli-ogretmen-gorevlendirmesi/” yazımızda vermiştik. Şimdi merak edilen ise Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflarda ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılıp yapılmayacağı.

Okul öncesi sınıflarında yüz yüze eğitim daha önce başlamıştı. İlkokul 1. sınıflarda ise 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Uyum haftasında 1 gün diğer haftalarda ise 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. 1. sınıflar için öğretmen ihtiyacı olan okullar ücretli öğretmen görevlendirmesi ile bu açığını kapatmaya çalışacak. Okul öncesi ve İlkokul 1. sınıflar için yeterli kadrolu öğretmeni olmayan okullar ücretli öğretmen görevlendirmesi yoluna gidecek. Eğitim yüz yüze yani fiili olarak gerçekleşeceği için mevzuata göre ücretli öğretmen görevlendirmesine engel bir durum söz konusu değil.

Diğer Sınıflar (İlkokul, Ortokul ve Lise) için Ücretli Öğretmenlik Görevlendirmesi Yapılacak mı?

Milli Eğitim Müdürlüklerinden aldığımız bilgiye göre 1. sınıflar haricindeki sınıflar için şuanda ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılmayacak. 3 hafta sonra Bakanlık okulları yüz yüze açma kararı alırsa o zaman öğretmen açığı kadar görevlendirme yoluna gidilecek.

Aşamalı ve Seyretilmiş Eğitim Öğretim Sürecinde Ücretli Öğretmenin Maaşı Ne kadar olur?

21 Eylül 2020 Pazartesi itibariyle “aşamalı ve seyreltilmiş” olarak başlayacak olan okullarda yüz yüze eğitim öğretimde Sınıf Öğretmeni olarak görev alacak bir ücretli öğretmen, eğitim bu şekilde devam edecek olursa ilk haftayı da saymazsak haftada 2 gün fiili olarak derse girebilecek. Ücretli öğretmenin günde 5 ders saatinde görev alacağını varsayarsak haftada 10 saat, ayda ise toplamda 40 saat derse girebilecek. Hadi 1 günde biz ilave edelim desek ücretli öğretmen ayda en fazla 45 saat derse girebilecek.

Bir ücretli öğretmenin maaşı fiili olarak girdiği ders saati karşılığında ödendiği için bekar biri ayda 845 TL ile 925 TL arası bir ücret alacaktır. Sigortasına ise 6 gün yansıyacaktır. Bu rakam için çalışmaya değip değmeyeceğine ücretli öğretmen olmak isteyen kişi karar verecek.

MAAŞ HESAPLAMA PROGRAMI -için tıklayın.

Maaş Çok Düşük, Ücretli Öğretmenlik Görevini Bırakabilir miyim?

Diyelimki bu süreçte ücretli öğretmen olarak görevlendirildiniz ama maaş sizi tatmin etmediği için görevi bırakmak istiyorsunuz. Bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Görevi bırakmanızın önünde resmi bir engel yok.  Olsa olsa (görev aldığınız ilçede) bu yıl size yeniden ücretli öğretmen olarak görev vermezler fakat burada önemli olan size bağlanacak olan öğrencinin psikolojisi. Görevi bıraktığınızda aslında öğrenciyi de yüz üstü bırakmış olacaksınız. Eğitim hayatına ilk adımını atan bir çocuğa bunu yapmadan önce iyi düşünün. Görevi bırakmanız durumunda öğrencinin psikolojisinin nasıl olacağını düşünerek eğer böyle bir ihtimal varsa; görevi en baştan kabul etmemenizi rica ederiz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP