DOLAR 15,8926 0.07%
EURO 16,8697 0.35%
ALTIN 950,400,85
BITCOIN 4867813,95%
İstanbul
19°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Okullar Eylül veya Ekim’de açılabilir: Yazın Telafi Eğitimi olacak mı?

Okullar Eylül veya Ekim’de açılabilir: Yazın Telafi Eğitimi olacak mı?

ABONE OL
27 Nisan 2020 07:50
Okullar Eylül veya Ekim’de açılabilir: Yazın Telafi Eğitimi olacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okulların ne zaman açılacağı ve sınavların nasıl yapılacağı merak konusu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a bu soru sıklıkla soruluyor. Ziya Selçuk en son yaptığı açıklamada “Okulları açmak için eylül ve ekim daha ağır basıyor” dedi. Ziya Selçuk’un açıklamaları:

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Selçuk, okulların açılacağı tarih hususunda Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarını sürdürdüğünü, koşulların her gün değiştiğini, bu nedenle okulların ne zaman açılacağına ilişkin kesin bir şey söyleyemediklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması ve telafi eğitimlerine ilişkin olarak;

“Okulların açılması Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendi içerisinde planlayıp da sonlandırabileceği bir süreç değil. Aynı zamanda ekonomik bir süreç. Turizmle, diğer üretim sektörleriyle, sosyal hayat, ticaretle ilgili.”

Okullar ne zaman açılacak

“Bizim için mayıs, haziran ayları çok önemli. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine bağlı olarak dünyadaki ve Türkiye’deki duruma bakarak mayıs, haziran aylarını değerlendirmek bizim açımızdan çok kritik. Diyelim ki bu tür bir durum söz konusu olmadı. O zaman bizim için temmuz ve ağustos ayları, daha çok tatil olarak değerlendirmek istediğimiz aylar. O nedenle ağırlıklı olarak mayıs, haziran aylarını çok önemsiyoruz. Bu senaryo gerçekleşmezse eylül ve ekim ayları bizim açımızdan çok kritik. Hem mayıs, haziran önemli hem de eylül, ekim önemli. Bunların hepsi için gün gün, hafta hafta planlarımız hazır. Bu belirsizliğin sürmesini istemiyoruz. Bir an önce netleşmesi için çaba gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu süreçler yeniden masaya yatırılacak ve çok kısa bir zamanda kamuoyu ile bunu paylaşma imkanımız olacak.”

ifadelerini kullandı.

Okullarda Telafi Eğitimi Yazın mı yapılacak

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ziya Selçuk, “Okulların açılması ile ilgili kararlarımızı alırken tek noktadan meseleye bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlemesini çok önemsiyoruz. Her şekilde telafimizi yaparız. Telafi eğitimlerini de mayıs-haziran ile eylül-ekim için daha ağırlıklı olarak düşünüyoruz.” dedi.

Yaz aylarında Telafi Eğitimi yapılacak mı

YAZIN TELAFİ EĞİTİMİ YAPILACAK MI?

Ziya Selçuk, telefi eğitimlerinin Mayıs ya da Haziran ayı içerisinde olabileceğini, gidişata göre Eylül ve ekim aylarının da görüşüldüğünü belirtti.”Hangi yaş gruplarında hangi durumları ne şekilde devreye sokabiliriz eylül başında, ekimde ne olabilir? 2020-2021 eğitim takvimi nasıl düzenlenirse bu eksiklikleri giderebiliriz konusunda çalışmalarımız hazır. Gidişata bağlı olarak bunu toplumla paylaşacağız. Eylül ve ekim daha ağır basıyor ve onun öncesi dönem için çalışmalarımız var. Mayıs ve haziran ayı için de planlamalarımız var. Ama temmuz ve ağustos ayı için çok fazla planlamalar üzerine çalışmıyoruz.”

LGS Sınav tarihi ne zaman

LGS SINAV TARİHİNDE BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Ziya Selçuk Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavla ilgili bir soruyla ilgili olarak “Devletin normalleşme süreci çerçevesinde eğitimde de normalleşme ve aşama aşama da olsa belirli iş ve işlemleri hayata geçirme planlamalarımız var. Çok kısa bir süre içinde hem sınavlarla hem başka hususlarla ilgili ki zaten LGS açısından bakıyoruz meseleye. LGS ile ilgili neyi nasıl yapacağımız konusunda çok kısa süre içerisinde çok daha teknik ve ayrıntılı bilgileri paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP