DOLAR 32,5371 0.25%
EURO 34,7633 0.06%
ALTIN 2.491,391,20
BITCOIN 20597354,26%
İstanbul
13°

HAFİF YAĞMUR

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÖSYM

ÖSYM ŞİFRE DEĞİŞTİRME 2017

Bu sayfadan YGS, LYS, DGS, YDS, YDUS, İSG, KPSS, ÖSYS, ALES vb sınavlara ait iş ve işlemleri yapabilmek için gerekli olan ÖSYM Şifresini değiştirme veya yeni şifre edinme işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Giriş Şifresini unutan veya kaybedenler yeni şifrelerini aşağıda belirtildiği (ÖSYM’nin açıklaması doğrultusunda) şekilde edinebilirler.

ÖSYM şifremi unuttum yeni şifre nasıl alabilirim?

Şifre, ÖSYM’nin internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen İnternet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeniz ve burada size sorulan soruları doğru cevaplandırmanız (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Aşağıdaki resme tıklayarak Şifre Yenileme ekranına doğrudan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM Şifremi Unuttum Ekranı

Şifre yenileme için sorulan sorulara doğru cevap veremediğiniz yada cevapları hatırlayamadığınız için ÖSYM Giriş Şifresini alamadıysanız, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya YGS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine geçerli Nüfus Cüzdanı / Pasaport ile birlikte şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Yeni şifre başvuru ücreti 5,00 TL ‘dir. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve yetkilendirilmiş Başvuru Merkezleri’nin adreslerine aşağıda verilen bağlantıdan erişebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.