DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19936042,74%
İstanbul
29°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şanlıurfa Eyyübiye Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Şanlıurfa Eyyübiye Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 18:35
Şanlıurfa Eyyübiye Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞANLIURFA EYYÜBİYE Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

ŞANLIURFA – EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Bu duyuruda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar “http://eyyubiye.meb.gov.tr” adresinde yayınlanacaktır.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında İlçemizde öğretmen ihtiyacını karşılamak için Ücretli öğretmen alımı yapılacaktır. Görev almak isteyen adaylardan öncelik Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi olup Formasyonu olanlar okul öncesi mezunlarından  Lisans ve Ön Lisans mezunları e- devletten başvuru  yapabileceklerdir. E-Devlet üzerinden 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için yapılan başvurular “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu”nun Mebbis sisteminden başvuruları aldığı tarihe kadar olanlar değerlendirilecektir. “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu” ihtiyaç halinde sonraki dönemlerde yapılan başvuruları da değerlendirebilecektir.

İLGİLİ MEVZUAT

1- Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.

2- Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları”.

3- Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

4- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR

1- Türk Vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),

2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4- Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak(Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.),

5- Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak,

6- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

7- Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri mezunu olmak, öğretmenlik formasyon belgesine sahip olmak veya Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olmak

8- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu veya o alanla ilgili belgesi olan lisans mezunu adaylara görev verilecektir. İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR

Görev alan adayların Kaymakamlık Onayı çıktıktan sonra Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları(Atama) şubesi tarafından ilgili SMS yolu veya telefonla bilgilendirilecek, başvuruda istenilen evrakları eksiksiz olarak başvuru formuna ekleyerek İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüz Atama bölümüne teslim etmeleri istenecektir. Yapılacak incelemeler sonucunda başvuru şartlarını taşıyanların başvuruları onaylanacak, şartları taşımayan ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları onaylanmayacak ve iptal edilecektir.

GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU

1- Görevlendirmeler öncelikle branş önceliğine ve KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.
2- Görevlendirmelerde branş öğretmenliği görevlendirmeleri yapıldıktan sonra sınıf öğretmenliği görevlendirmeleri yapılacaktır. Sınıf öğretmenliği ihtiyaçları sınıf öğretmenliği mezunları tarafından karşılanmaması durumunda öncelik sırasında belirtilen duruma ve KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.
3- Ulaşım imkânı sınırlı olan köy okullarında ve görevlendirme yapıldığı halde göreve gidilmeyen okullarda istekli olanlar arasından değerlendirme yapılacak olup puan üstünlüğü dikkate alınmayacaktır.

İLÇEMİZDE GÖREV ALACAK OLAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ADAYLARI TELEFON İLE ARANILACAK VE AŞAĞIDA İSTENİLEN EVRAKLARI GETİRECEKLERDİR.

1.Başvuru formu(web sitemizden temin edilebilir.) fotoğraflı imzalı.
2.Diploma/Mezuniyet belgesi /çıkış öğrenci belgesinin fotokopisi(Onaylı),
3.Pedagojik Formasyon veya Yüksek Lisans(Fen Edebiyat Mezunları için varsa)
4.Nüfus cüzdanının fotokopisi
5.Varsa İngilizce, çocuk gelişimi kurs belgeleri
6.KPSS sonuç belgesi(varsa),
7.Adli sicil kaydı,
8.Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylardan istenecek)

DİĞER HUSUSLAR

1. Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması gibi, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren öğretmen, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öğretmen tekrar değerlendirilecektir.
2. Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı sürecinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenler veya öğretmenlik mesleğine uygun davranışlarda bulunmayan, okulun huzur ve güven ortamını bozan öğretmemelerin görevlendirmeleri iptal edilecektir.
3. Özürsüz olarak iki gün okula gelmeyenlerin görevlerine son verilecektir.
4. Görevlendirildiği halde görev yerine gitmeyenlere ihtiyaca ve idarenin takdirine göre yeniden değerlendirebilecektir.
5.Herhangi bir nedenle veyahut bir fazla defa görevlendirildiği halde gidilmeyen okullarda görevlendirilmek üzere puan önceliği dikkate alınmadan yükseköğretim mezunları arasından görevlendirilecektir.
6.Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az 3 (üç) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlar Müdürlüğümüzce yeniden görevlendirilmeyecektir.
7. E-devlet üzerinden yapılan başvurular arasından şartları uygun olanların görevlendirme yapılacağından ayrıca kişilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmelerine gerek yoktur. Görevlendirilen kişilere SMS yolu veya telefon ile ulaşılacağından cep telefon numaraları güncel olmasına ve mesajların kontrol edilmesi önem arz etmektedir.

12/08/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPMAYI UNUTMAYINIZ !!!

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

ŞANLIURFA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP