DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19823292,22%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

03:43

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şanlıurfa Hilvan Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Şanlıurfa Hilvan Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
12 Ağustos 2021 21:28
Şanlıurfa Hilvan Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞANLIURFA HİLVAN Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

ŞANLIURFA – HİLVAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEMİ İÇİN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI BAŞLADI

Hilvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için ÜCRETLİ ÖĞRETMEN alımı yapılacaktır.

İLGİLİ MEVZUAT:

A. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.
B. Talim ve Terbiye Kurulu Kararı
C. Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği.
D. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.
E. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 2011/43 sayılı genelgesi
F. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ve Mezun Oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esasları

GENEL AÇIKLAMALAR

1-Ücretli Öğretmenlik görevlendirmeleri dönemlik yapılmakta olup 2021-2022Eğitim Öğretim yılı 1.Dönem başvuruları e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.(Üniversite mevzunları başvuru yapabilir.) E-devlet üzerinde başvuruları kabul edilen adaylar en geç 20 Ağustos 2021 Cuma gününe kadar istenen evrakları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Güler ALAMAN ve Lami AÇIKADA’ya teslim edeceklerdir.

2-Üniversitelerin Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri lisansmezunları ile İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi branşlarında lisans / ön lisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir. Bu bölümlerin haricinde başka başvuru alınmayacak olup, ihtiyaç olması halinde meslekbranşı mezunları için duyuru yapılacaktır.

3-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara göre görev verilecektir. İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları alınmayacaktır.

4- Ders Ücret Karşılığı görevlendirme durumunda; görevlendirilen kuruma kadrolu öğretmen ataması olması halinde, görevlendirmeye esas öncelik sırasının en son kişiden başlanarak, ders ücret karşılığı görevlendirme onayı iptal edilecektir. Önceliğin eşit olması halinde kura ile onay iptali yapılacaktır.

5-İhtiyaç oluştuğunda (boş norm, izin, rapor, tayin, emeklilik gibi nedenlerle) görevlendirmeler 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı boyunca aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

6-Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar http://hilvanmem.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacaktır.

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖRELENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel ve özel şartları taşıyor olmak.
3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.
5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği 17 Haziran 2022 tarihine kadar tecil edilmiş olmak.(Bakaya kalmamak).
6. Yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU VE ESASLAR

A-Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası:
1-Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları
2- Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar
3- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar
4- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar

B- Ücretli Öğretmen görevlendirmeleri;
-İhtiyaca göre de kamu görevlileri ile emeklilerin görevlendirmeleri en son yapılacaktır.

C-Branş Öğretmenliği için öncelik sırası:
1- Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar
2- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından formasyonu olanlar
3- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları(formasyonsuz)

D-Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası:
1) Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programından mezun ataması yapılmamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar.
2) Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi dahil) ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar.
3) Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları.
4) Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları.
5) Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları.
6) Açık öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu Belgelendirenler.

NOT 1: Görevlendirmeler KPSS puanlarına ve hizmetin gereği esaslarına göre yapılacaktır.

NOT 2: Başvuru e-devlet üzerinden yapıldıktan sonra evrakların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslimi ile tamamlanmış olacaktır.

İSTENİLEN EVRAKLAR: (mavi telli dosya içinde aşağıdaki sıraya göre olmalıdır.)

1-Başvuru Formu (indirmek için tıklayın)
2-Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi
3-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
4-Sabıka Kaydı
5-İki Adet Vesikalık Fotoğraf
6-Formasyon belgesi ve diğer sertifikalar(İngilizce-Bilgisayar)
7-Askerlik Durum Belgesi (Erkekler İçin)
8-Emeklilik Kimlik Kartı Fotokopisi (Emekliler için)
9-E-Devlet Diploma Doğrulama Belgesi
10-KPSS Sonuç Belgesi

ŞANLIURFA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP