DOLAR %
EURO %
ALTIN 498,240,54%
BITCOIN 3100760,71%
İstanbul
23°

KAPALI

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şanlıurfa Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Şanlıurfa Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
8 Eylül 2020 02:49
Şanlıurfa Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞANLIURFA Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2020-2021); Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Akçakale Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılında Açılacak Kurs Programlarında Görevlendirilmek Üzere Ders Ücreti Karşılığı /Ücretli Usta Öğretici Başvuruları 1 Eylül 2020‘de başlıyor…

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılında açılacak kurs programlarında görevlendirilmek üzere Ders Ücreti Karşılığı /Ücretli Usta Öğretici talepleri alınacaktır. Başvurular aşağıdaki takvim doğrultusunda Akçakale Halk Eğitimi Merkezine Başvuru Formu ve istenen belgelerle (asılları ile) birlikte yapılacaktır.

Başvuru Takvimine ulaşmak için tıklayınız.

Usta Öğretici Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.

Birecik Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı Ek Ders Ücreti Karşılığı Öğretmenlik Başvuruları öncelikle E-Devlet üzerinden yapılacak ve yapılan başvurunun ardından aşağıda belirtilen bağlantı üzerinden Bilgi Formu doldurulacaktır.

BİLGİ FORMUNU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bozova Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Bu duyuruda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar “http://bozova.meb.gov.tr” adresinde yayınlanacaktır.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında İlçemizde öğretmen ihtiyacını karşılamak için Ücretli öğretmen alımı yapılacaktır. Görev almak isteyen adaylardan öncelik Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi olup Formasyonu olanlar okul öncesi mezunlarından Lisans ve Ön Lisans mezunları e- devletten başvuru yapabileceklerdir. E-Devlet üzerinden 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için yapılan başvurular “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu”nun Mebbis sisteminden başvuruları aldığı tarihe kadar olanlar değerlendirilecektir. “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu” ihtiyaç halinde sonraki dönemlerde yapılan başvuruları da değerlendirebilecektir.

İLGİLİ MEVZUAT

1. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.
2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları”.
3. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
4. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR

1.Türk Vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),
2.Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
4.Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak(Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.),
5.Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak,
6.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.
7.Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri mezunu olmak, öğretmenlik formasyon belgesine sahip olmak veya Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olmak
8.Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu veya o alanla ilgili belgesi olan lisans mezunu adaylara görev verilecektir. İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR

Görev alan adayların Kaymakamlık Onayı çıktıktan sonra Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları(Atama) şubesi tarafından ilgili SMS yolu veya telefonla bilgilendirilecek, başvuruda istenilen evrakları eksiksiz olarak başvuru formuna ekleyerek İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüz Atama bölümüne teslim etmeleri istenecektir. Yapılacak incelemeler sonucunda başvuru şartlarını taşıyanların başvuruları onaylanacak, şartları taşımayan ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları onaylanmayacak ve iptal edilecektir.

GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU

1- Görevlendirmeler öncelikle branş önceliğine ve KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.
2- Görevlendirmelerde branş öğretmenliği görevlendirmeleri yapıldıktan sonra sınıf öğretmenliği görevlendirmeleri yapılacaktır. Sınıf öğretmenliği ihtiyaçları sınıf öğretmenliği mezunları tarafından karşılanmaması durumunda öncelik sırasında belirtilen duruma ve KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.
3- Ulaşım imkânı sınırlı olan köy okullarında ve görevlendirme yapıldığı halde göreve gidilmeyen okullarda istekli olanlar arasından değerlendirme yapılacak olup puan üstünlüğü dikkate alınmayacaktır.

İLÇEMİZDE GÖREV ALACAK OLAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ADAYLARI TELEFON İLE ARANILACAK VE AŞAĞIDA İSTENİLEN EVRAKLARI GETİRECEKLERDİR.

1.Başvuru formu(web sitemizden temin edilebilir.) fotoğraflı imzalı.
2.Diploma/Mezuniyet belgesi /çıkış öğrenci belgesinin fotokopisi(Onaylı),
3.Pedagojik Formasyon veya Yüksek Lisans(Fen Edebiyat Mezunları için varsa)
4.Nüfus cüzdanının fotokopisi
5.Varsa İngilizce, çocuk gelişimi kurs belgeleri
6.KPSS sonuç belgesi(varsa),
7.Adli sicil kaydı,
8.Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylardan istenecek)

DİĞER HUSUSLAR

1. Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması gibi, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren öğretmen, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öğretmen tekrar değerlendirilecektir.
2. Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı sürecinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenler veya öğretmenlik mesleğine uygun davranışlarda bulunmayan, okulun huzur ve güven ortamını bozan öğretmemelerin görevlendirmeleri iptal edilecektir.
3. Özürsüz olarak iki gün okula gelmeyenlerin görevlerine son verilecektir.
4. Görevlendirildiği halde görev yerine gitmeyenlere ihtiyaca ve idarenin takdirine göre yeniden değerlendirebilecektir.
5.Herhangi bir nedenle veyahut bir fazla defa görevlendirildiği halde gidilmeyen okullarda görevlendirilmek üzere puan önceliği dikkate alınmadan yükseköğretim mezunları arasından görevlendirilecektir.
6.Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az 3 (üç) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlar Müdürlüğümüzce yeniden görevlendirilmeyecektir.
7. E-devlet üzerinden yapılan başvurular arasından şartları uygun olanların görevlendirilmesi yapılacağından ayrıca kişilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmelerine gerek yoktur. Görevlendirilen kişilere SMS yolu veya telefon ile ulaşılacağından cep telefon numaraları güncel olmasına ve mesajların kontrol edilmesi önem arz etmektedir.

12/08/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPMAYI UNUTMAYINIZ !!!

2020-2021 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU FORMU için Ttıklayın

Ceylanpınar Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak, e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapıldıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine “Başvuru Formu” başvuru yapan kişi tarafından teslim edilecektir.

Gerekli Şartlar Duyurusu (indirmek için tıklayınız)

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

Eyyübiye Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Bu duyuruda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar “http://eyyubiye.meb.gov.tr” adresinde yayınlanacaktır.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında İlçemizde öğretmen ihtiyacını karşılamak için Ücretli öğretmen alımı yapılacaktır. Görev almak isteyen adaylardan öncelik Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi olup Formasyonu olanlar okul öncesi mezunlarından  Lisans ve Ön Lisans mezunları e- devletten başvuru  yapabileceklerdir. E-Devlet üzerinden 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için yapılan başvurular “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu”nun Mebbis sisteminden başvuruları aldığı tarihe kadar olanlar değerlendirilecektir. “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu” ihtiyaç halinde sonraki dönemlerde yapılan başvuruları da değerlendirebilecektir.

İLGİLİ MEVZUAT

1- Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.

2- Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları”.

3- Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

4- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR

1- Türk Vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),

2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4- Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak(Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.),

5- Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak,

6- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

7- Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri mezunu olmak, öğretmenlik formasyon belgesine sahip olmak veya Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olmak

8- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu veya o alanla ilgili belgesi olan lisans mezunu adaylara görev verilecektir. İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR

Görev alan adayların Kaymakamlık Onayı çıktıktan sonra Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları(Atama) şubesi tarafından ilgili SMS yolu veya telefonla bilgilendirilecek, başvuruda istenilen evrakları eksiksiz olarak başvuru formuna ekleyerek İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüz Atama bölümüne teslim etmeleri istenecektir. Yapılacak incelemeler sonucunda başvuru şartlarını taşıyanların başvuruları onaylanacak, şartları taşımayan ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları onaylanmayacak ve iptal edilecektir.

GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU

1- Görevlendirmeler öncelikle branş önceliğine ve KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.
2- Görevlendirmelerde branş öğretmenliği görevlendirmeleri yapıldıktan sonra sınıf öğretmenliği görevlendirmeleri yapılacaktır. Sınıf öğretmenliği ihtiyaçları sınıf öğretmenliği mezunları tarafından karşılanmaması durumunda öncelik sırasında belirtilen duruma ve KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.
3- Ulaşım imkânı sınırlı olan köy okullarında ve görevlendirme yapıldığı halde göreve gidilmeyen okullarda istekli olanlar arasından değerlendirme yapılacak olup puan üstünlüğü dikkate alınmayacaktır.

İLÇEMİZDE GÖREV ALACAK OLAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ADAYLARI TELEFON İLE ARANILACAK VE AŞAĞIDA İSTENİLEN EVRAKLARI GETİRECEKLERDİR.

1.Başvuru formu(web sitemizden temin edilebilir.) fotoğraflı imzalı.
2.Diploma/Mezuniyet belgesi /çıkış öğrenci belgesinin fotokopisi(Onaylı),
3.Pedagojik Formasyon veya Yüksek Lisans(Fen Edebiyat Mezunları için varsa)
4.Nüfus cüzdanının fotokopisi
5.Varsa İngilizce, çocuk gelişimi kurs belgeleri
6.KPSS sonuç belgesi(varsa),
7.Adli sicil kaydı,
8.Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylardan istenecek)

DİĞER HUSUSLAR

1. Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması gibi, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren öğretmen, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öğretmen tekrar değerlendirilecektir.
2. Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı sürecinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenler veya öğretmenlik mesleğine uygun davranışlarda bulunmayan, okulun huzur ve güven ortamını bozan öğretmemelerin görevlendirmeleri iptal edilecektir.
3. Özürsüz olarak iki gün okula gelmeyenlerin görevlerine son verilecektir.
4. Görevlendirildiği halde görev yerine gitmeyenlere ihtiyaca ve idarenin takdirine göre yeniden değerlendirebilecektir.
5.Herhangi bir nedenle veyahut bir fazla defa görevlendirildiği halde gidilmeyen okullarda görevlendirilmek üzere puan önceliği dikkate alınmadan yükseköğretim mezunları arasından görevlendirilecektir.
6.Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az 3 (üç) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlar Müdürlüğümüzce yeniden görevlendirilmeyecektir.
7. E-devlet üzerinden yapılan başvurular arasından şartları uygun olanların görevlendirme yapılacağından ayrıca kişilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmelerine gerek yoktur. Görevlendirilen kişilere SMS yolu veya telefon ile ulaşılacağından cep telefon numaraları güncel olmasına ve mesajların kontrol edilmesi önem arz etmektedir.

12/08/2020 TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPMAYI UNUTMAYINIZ !!!

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU (indirmek için tıklayınız)

Halfeti Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Halfeti İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Haliliye Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

HALİLİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ İÇİN BAŞVURU DUYURUSU

Ücretli öğretmen başvuru duyurusu için gerekli belgeler aşağıda sunulmuştur. İstediğiniz belgenin üzerini tıklayarak indirebilirsiniz.

Ücretli Öğretmen Başvuru Gerekli Şartalar Duyurusu

Ücretli Öğretmen Başvuru Formu

Harran Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Hilvan Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

GENEL AÇIKLAMALAR

1– Ücretli Öğretmenlik görevlendirmeleri dönemlik yapılmakta olup 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1.Dönem başvuruları e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. (Üniversite mevzunları başvuru yapabilir.) E- devlet üzerinde başvuruları kabul edilen adaylar en geç 17 Ağustos 2020 Pazartesi gününe kadar istenen evrakları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Lami AÇIKADA’ya teslim edeceklerdir.

2– Üniversitelerin Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları ile İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi branşlarında lisans / ön lisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir. Bu bölümlerin haricinde başka başvuru alınmayacak olup, ihtiyaç olması halinde meslek branşı mezunları için duyuru yapılacaktır.

3– Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara göre görev verilecektir. İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları alınmayacaktır.
4– Ders Ücret Karşılığı görevlendirme durumunda; görevlendirilen kuruma kadrolu öğretmen ataması olması halinde, görevlendirmeye esas öncelik sırasının en son kişiden başlanarak, ders ücret karşılığı görevlendirme onayı iptal edilecektir. Önceliğin eşit olması halinde Kura ile onay iptali yapılacaktır.
5– İhtiyaç oluştuğunda ( Boş norm, izin, rapor, tayin, emeklilik gibi nedenlerle) görevlendirmeler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı boyunca aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.
6– Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar http://hilvanmem.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacaktır.

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖREVLENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

1. Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen Genel ve Özel şartları taşıyor olmak.
3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.
5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği 18 Haziran 2021 tarihine kadar tecil edilmiş olmak. (Bakaya kalmamak).
6. Yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU VE ESASLAR

A- Ücretli Öğretmen görevlendirmeleri;
-İhtiyaca göre de kamu görevlileri ile emeklilerin görevlendirmeleri en son yapılacaktır.
B- Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası:
1- Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları
2- Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar
3- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar
4- Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar

C-Branş Öğretmenliği için öncelik sırası:
1- Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar
2- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından formasyonu olanlar
3- Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları(formasyonsuz)

D-Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası:
1) Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programından mezun ataması yapılmamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar.
2) Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi dahil) ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar.
3) Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları.
4) Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, Çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları.
5) Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları.
6) Açık öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu Belgelendirenler.

NOT: Görevlendirmeler KPSS puanlarına göre yapılacaktır.

İSTENİLEN EVRAKLAR: (mavi telli dosya içinde aşağıdaki sıraya göre olmalıdır.)

1– Başvuru Formu (İNDİRİN)
2– Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi
3– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
4– Sabıka Kaydı
5– İki Adet Vesikalık Fotoğraf
6– Formasyon belgesi ve diğer sertifikalar(İngilizce-Bilgisayar)
7– Askerlik Durum Belgesi (Erkekler İçin)
8– Emeklilik Kimlik Kartı Fotokopisi (Emekliler için)
9– E-Devlet Diploma Doğrulama Belgesi
10– KPSS Sonuç Belgesi

Karaköprü Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

E-DEVLET BAŞVURULARI 25/08/2020 – 04/09/2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

Başvurular belirtilen tarih aralığında e-Devlet üzerinden yapılacaktır.

Bu duyuruda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar “http://karakopru.meb.gov.tr” adresinde yayınlanacaktır.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında İlçemizde öğretmen ihtiyacını karşılamak için Ücretli öğretmen alımı yapılacaktır. Görev almak isteyen adaylardan öncelik Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi olup Formasyonu olanlar okul öncesi mezunlarından Lisans ve Ön Lisans mezunları e- devletten başvuru yapabileceklerdir. E-Devlet üzerinden 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı için yapılan başvurular “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu”nun Mebbis sisteminden başvuruları aldığı tarihe kadar olanlar değerlendirilecektir. “Ücretli Öğretmen Görevlendirme Komisyonu” ihtiyaç halinde sonraki dönemlerde yapılan başvuruları da değerlendirebilecektir.

İLGİLİ MEVZUAT

1. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.
2. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları”.
3. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
4. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR

1. Türk Vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
4. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.),
5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak,
6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.
7. Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri mezunu olmak, öğretmenlik formasyon belgesine sahip olmak veya Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olmak
8. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu veya o alanla ilgili belgesi olan lisans mezunu adaylara görev verilecektir. İlahiyat, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURULAR

Görev alan adayların Kaymakamlık Onayı çıktıktan sonra Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları(Atama) şubesi tarafından ilgili SMS yolu veya telefonla bilgilendirilecek, başvuruda istenilen evrakları eksiksiz olarak başvuru formuna ekleyerek İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüz Atama bölümüne teslim etmeleri istenecektir. Yapılacak incelemeler sonucunda başvuru şartlarını taşıyanların başvuruları onaylanacak, şartları taşımayan ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları onaylanmayacak ve iptal edilecektir.

GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU

1- Görevlendirmeler öncelikle branş önceliğine göre yapılacaktır.
2- Görevlendirmelerde branş öğretmenliği görevlendirmeleri yapıldıktan sonra sınıf öğretmenliği görevlendirmeleri yapılacaktır. Sınıf öğretmenliği ihtiyaçları sınıf öğretmenliği mezunları tarafından karşılanmaması durumunda öncelik sırasında belirtilen duruma göre görevlendirme yapılacaktır.

İLÇEMİZDE GÖREV ALACAK OLAN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ADAYLARI TELEFON İLE ARANILACAK VE AŞAĞIDA İSTENİLEN EVRAKLARI GETİRECEKLERDİR.

1.Başvuru formu(web sitemizden temin edilebilir.) fotoğraflı imzalı.
2.Diploma/Mezuniyet belgesi /çıkış öğrenci belgesinin fotokopisi(Onaylı),
3.Pedagojik Formasyon veya Yüksek Lisans(Fen Edebiyat Mezunları için varsa)
4.Nüfus cüzdanının fotokopisi
5.Varsa İngilizce, çocuk gelişimi kurs belgeleri
6.Adli sicil kaydı,
7.Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylardan istenecek)

DİĞER HUSUSLAR

1. Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ihtiyaç kalmaması gibi, öğretmenin kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren öğretmen, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öğretmen tekrar değerlendirilecektir.
2. Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı sürecinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenler veya öğretmenlik mesleğine uygun davranışlarda bulunmayan, okulun huzur ve güven ortamını bozan öğretmemelerin görevlendirmeleri iptal edilecektir.
3. Özürsüz olarak iki gün okula gelmeyenlerin görevlerine son verilecektir.
4. Görevlendirildiği halde görev yerine gitmeyenlere ihtiyaca ve idarenin takdirine göre yeniden değerlendirebilecektir.
5.Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az 3 (üç) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlar Müdürlüğümüzce yeniden görevlendirilmeyecektir.
6. E-devlet üzerinden yapılan başvurular arasından şartları uygun olanların görevlendirme yapılacağından ayrıca kişilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelmelerine gerek yoktur. Görevlendirilen kişilere SMS yolu veya telefon ile ulaşılacağından cep telefon numaraları güncel olmasına ve mesajların kontrol edilmesi önem arz etmektedir.

İSTENİLEN EVRAKLAR: (mavi telli şeffaf dosya içinde aşağıdaki sıraya göre olmalıdır.)

1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
2. Diploma/Mezuniyet belgesi/Çıkış belgesi fotokopisi (Onaylı) veya (Aslı ibraz edilecek),
3. Öğretmenlik formasyon belgesi fotokopisi (varsa) (Onaylı) veya (Aslı ibraz edilecek)
4. İngilizce veya çocuk gelişimi sertifika fotokopisi (varsa) (Onaylı) veya (Aslı ibraz edilecek),
5. Adli sicil kaydı,
6. Askerlik durum belgesi (erkek adaylar için).

KARAKÖPRÜ DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLME BAŞVURU FORMU -indirmek için tıklayın

Siverek Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Suruç Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI E DEVLET ÜZERİNDEN YAPILMAKTADIR. BAŞVURULARINIZI E DEVLET ÜZERİNDEN YAPINIZ.

Viranşehir Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için merkez ve merkeze bağlı kırsal mahalle okullarımızda görevlendirilmek üzere Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunu + Pedogojik Formasyon belgeleri olan mezunların ücretli öğretmenlik başvuruları alınacaktır.

Başvuru işlemleri 10.08.2020 ve 20.08.2020 tarihleri arasında Müdürlüğümüzde 2. Kat 15 Nolu odada oluşturulan komisyona yapılmaktadır. Şartları taşıyanların başvuru formunu doldurup teslim etmeleri yeterlidir. İstenilen belgeleri görev çıkması halinde ibraz edeceklerdir.
İlgililere önemle duyurulur.

Ücretli Öğretmenlik Formu (indirmek için tıklayınız.)

ŞANLIURFA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP