DOLAR %
EURO %
ALTIN 492,43-0,93%
BITCOIN 3542214,41%
İstanbul
32°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Siirt Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Siirt Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
14 Eylül 2020 23:18
Siirt Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SİİRT Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2020-2021); Merkez, Baykan‎, Eruh‎, Kurtalan‎, Pervari‎, Tillo‎, Şirvan Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Siirt Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

E K D U Y U R U

İlimiz Merkez ve Merkeze bağlı Köy Okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesine ilişkin 04/08/2020 tarihli duyurumuzda belirtilen branşlara ek olarak; Formasyon Belgesine Sahip Koşuluyla Bölüm şartı aranmaksızın tüm alan mezunlarının başvuruları alınacaktır. Ayrıca başvurular 24/08/2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

İlimiz Merkez ve Merkeze bağlı Köy Okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. İhtiyaç duyulacak branşlarda Ek Ders Ücreti karşılığında görev almak isteyen Eğitim Fakültesi Mezunu ile Fen Edebiyat Fakültesi Mezunu adayların, E-Devlet üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra 7-18 Ağustos 2020 tarihleri arasında adayların Başvuru Formunda istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüz Atama Şubesine evraklarını elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız) (İnternet sayfasından veya Müdürlüğümüz Atama Şubesinden temin edilecektir.)

NOT:

1. Başvurular Sadece Merkez ve Merkeze Bağlı Köy Okulları için geçerlidir. İlçelerde görev almak isteyenler İlgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ayrıca müracaat etmeleri gerekmektedir.
2. İstenilen Belgeler başvuru formu ile birlikte (föy) dosya içinde teslim edilecektir.
3. Başvuru Formu Fotoğraflı olacak.
4. 2019-2020 Eğitim öğretim döneminde Müdürlüğümüzde başvurusu bulunanlardan sadece Başvuru Formu ile Sabıka kaydı teslim etmeleri yeterli olacaktır.
5. 2020-2021 eğitim öğretim dönemi görevlendirmeler 2019-2020 KPSS puan üstünlüğüne göre değerlendirilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

* Üniversitelerin Eğitim Fakültesinden mezun olan öğrencilerden KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirmeler yapılacaktır.

* İhtiyaç olması durumunda Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu öğrencilerden de Formasyon belgesi olanlar öncelikli olmak özere yine KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Baykan‎ Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz Merkez ve Merkeze bağlı Köy Okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. İhtiyaç duyulacak branşlarda Ek Ders Ücreti karşılığında görev almak isteyen Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi mezunlarının başvuruları alınacaktır.

E-Devlet üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra 14 – 18 Eylül 2020 tarihleri arasında adayların Başvuru Formunda istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüz Atama Şubesine evraklarını elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Formunu aşağıdaki linkten veya Müdürlüğümüz Atama Şubesinden temin edilecektir.

BAŞVURU FORMU indirmek için tıklayınız.

NOT:
1) Başvurular Sadece İlçe Merkez ve İlçe Merkeze Bağlı Köy Okulları için geçerlidir
2) İstenilen Belgeler başvuru formu ile birlikte (föy) dosya içinde teslim edilecektir
3) Başvuru Formu Fotoğraflı olacak

ÖNEMLİ NOT:

*Üniversitelerin Eğitim Fakültesi mezunları KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirmeler yapılacaktır.

*İhtiyaç olması durumunda Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları Formasyon belgesi olanlar öncelikli olmak özere yine KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

*4 Ağustos 2020 tarihinden önce başvuru yapanların başvurularrını yenilemeleri gerekmektedir.

Eruh‎ Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz Merkez ve Merkeze bağlı Köy Okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. İhtiyaç duyulacak branşlarda Ek Ders Ücreti karşılığında görev almak isteyen Eğitim Fakültesi Mezunu ile Fen Edebiyat Fakültesi Mezunu adayların, E-Devlet üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra 10-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında adayların Başvuru Formunda istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüz Atama Şubesine evraklarını elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız)

NOT:

1. Başvurular Sadece İlçe Merkez ve Merkeze Bağlı Köy Okulları için geçerlidir.
2. İstenilen Belgeler başvuru formu ile birlikte (föy) dosya içinde teslim edilecektir.
3. Başvuru Formu Fotoğraflı olacak.
4. 2020-2021 eğitim öğretim dönemi görevlendirmeler 2019-2020 KPSS puan üstünlüğüne göre değerlendirilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

* Üniversitelerin Eğitim Fakültesinden mezun olan öğrencilerden KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirmeler yapılacaktır.

* İhtiyaç olması durumunda Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu öğrencilerden de Formasyon belgesi olanlar öncelikli olmak özere yine KPSS puan üstünlüğüne göre görevlendirme yapılacaktır.

Kurtalan‎ Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemizde öğretmen ihtiyacı bulunan okullarımızda öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

BAŞVURU YER VE TARİHİ:

Başvurular 04/08/2020-20/08/2020 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgeler ile Müdürlüğümüz Atama Şubesine yapılacaktır. Ayrıca 2020-2021 eğitim öğretim yılı E-devlet üzerinden başvuru ekranı açıldığında gerekli başvuru yine yapılacaktır. E-Devlet üzerinden 2020-2021 eğitim öğretim yılı için başvuru yapılmamışsa görevlendirme yapılmayacaktır.

DEĞERLENDİRME VE GÖREVLENDİRME ÖNCELİK SIRASI:

LİSANS PROGRAMLARINDAN
1- Eğitim Fakültesi Mezunları
2- Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Formasyon Belgesi Olanlar)
3- Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları
ÖNLİSANS PROGRAMLARINDAN
4- Çocuk Gelişimi Programı Mezunları
5-Yukarıda belirtilen programların dışında bir programdan mezun olanlar ihtiyaç duyulması halinde değerlendirilecektir.
Okul Öncesi eğitimi öğretmen görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelgesi) doğrultusunda yapılacaktır.

DEĞERLENDİRME, GÖREVLENDİRME VE BİLGİLENDİRME:

Değerlendirme sonrası görevlendirilmesi uygun bulunanlar SMS, Telefon v.b iletişim araçları ile bilgilendirilecek ve Müdürlüğümüz Atama Şubesine gelerek müracaatta bulunacaktır.

GÖREVLENDİRİLENERDEN İSTENECEK BELGELER:

1- Resimli Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız.)(1 Adet)
2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet)
3- Diploma Veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (1 Adet)
4- Varsa Formasyon Belgesi Fotokopisi (1 Adet)
5- 2019 KPSS sonuç belgesi veya Mezuniyet not ortalamasını gösterir belge (Transkript)
(1Adet)
6- Sabıka Kaydı (1 Adet)

NOT: Belgeler yarım kapak dosya içeresinde teslim edilecektir.

Pervari‎ Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Pervari eğitim bölgesinde merkez ve köy okullarında öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ücretli öğretmen alımı yapılacaktır. Başvuru tarihleri 17.08.2020-26.08.2020 arasında olup, ücretli öğretmenliğe başvurmak isteyenler, evraklarıyla bizzat Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir.

İhtiyaç duyulan branşlara yerleştirmeler 4 yıllık fakülte ve 2 yıllık yüksek okul mezunları arasından olacaktır.

Bütün başvurular E-Devlet sistemi üzerinden de yapılacaktır.

Görevlendirmesi herhangi bir okula yapılan aday, görev yapacağı okula gitmemesi durumunda, başka bir okula görevlendirilmeyecek, bu hakkını kaybedecektir. Eksik ve yanlış evrak getiren adayların başvuruları değerlendirme dışı olacaktır.

Not: Görev yerine gitmeyen, okuldan herhangi bir soruşturma neticesinde görevden alınan ücretli öğretmen hiç bir şekilde gelecek yıllarda Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev alamayacaktır.

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

1- Resimli Başvuru Formu (İlçe MEM’den temin edilebilir. ) (1 Adet)

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi  (1 Adet)

3- Diploma Veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (1 Adet)

4- Varsa Formasyon Belgesi Fotokopisi (1 Adet)

5- 2019 KPSS sonuç belgesi veya Mezuniyet not ortalamasını gösterir belge (Transkript) (1Adet)

6- Sabıka Kaydı (1 Adet)

7- Nüfus Kayıt Örneği (1 Adet)

8- Banka Hesap Numarası

NOT:  Belgeler telli şeffaf kapaklı mavi dosya içeresinde teslim edilecektir.

Tillo‎ Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Tillo‎ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Şirvan‎ Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemizde öğretmen ihtiyacı bulunan okullarımızda öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. E-Devlet Başvusu ile birlikte aşağıda bulunan online başvuru formunun sistem üzerinden doldurulup gönderilmesi gerekmektedir. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacaktır. Bu bağlamda İlçemiz eğitim kurumlarında ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adayların e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

İlçemiz Merkez ve bağlı Köy Okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. İhtiyaç duyulacak branşlarda Ek Ders Ücreti karşılığında görev almak isteyen Eğitim Fakültesi Mezunu ile Fen Edebiyat Fakültesi Mezunu adayları ile birlikte Formasyon Belgesine Sahip Koşuluyla Bölüm şartı aranmaksızın tüm alan mezunlarının başvuruları alınacaktır. Lise düzeyinde veya daha aşağısında eğitim alan kişiler ücretli öğretmenlik yapamaz.

Son başvuru tarihi 31 Ağustos 2020

Başlıca aranan şartlar ise şunlardır:

· T.C vatandaşı veya KKTC vatandaşı olmak.

· Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

· 18 yaşından küçük olmamak.

· Anayasa ile belirtilen belli suçlar hakkın da yükümlü bulunmamak, Türk Ceza Kanunu 53.üncü maddesinde ki kapsam dahilinde olmamak.

· Öğretmenlik görevine engel olacak sağlık sorunu taşımamak.

· Başvuru yapacak erkek bireyler için askerliğini yapmış, tecil ettirmiş veya muaf olmak.

· Yurtdışında mezun olan kişiler için denkliğini yurt içinde ki kurumlarca yapmış olmak.

· Sosyal güvenlik kuruluna bağlı kurumda çalışmamak şartları aranmaktadır.

Genel Esaslar

1 . Değerlendirme yapılırken aşağıdaki sıralamaya dikkat edilecektir.

· EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU

· FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MEZUNU (Formasyon alanlar)

· FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MEZUNU

· LİSANS PROGRAMLARI MEZUNU

· ÖN LİSANS PROGRAMLARI MEZUNU ( Sadece Çocuk Gelişimi)

NOT: Okul Öncesi eğitimi öğretmen görevlendirmeleri ise Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları (2011/43 sayılı genelgesi) doğrultusunda yapılacaktır.

Şartlar eşit olduğu taktirde KPSS puan üstünlüğüne göre alınacaktır.

2. İdare, işin gereği, okula ulaşım, konaklama, geçen sene ilçede görev alıp almadığı ve güvenlik sebepleriyle yukarıdaki sıralamaya bağlı kalmadan da görevlendirme yapabilecektir.

3. Başka il ve ilçeye ek ders karşılığı ücretli öğretmenlik başvurusu yapanlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Güvenlik soruşturmasında sakıncalı olanlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Görevlendirme yapılırken adayların talebi, özellikleri, işin gereği, konaklama ve geliş-gidiş imkanları göz önünde bulundurulacaktır.

6. Ek Ders Karşılığı Ücretli Öğretmen Alımı ve sonrası İle ilgili tüm bilgilendirmeler Web sitemizden duyurulacaktır. Adayların takip etmesi önemlidir.

7. E Devlet Başvurusu olmayan adayların işlemleri geçersiz sayılacaktır.

8. İhtiyaç halinde Ücretli Öğretmen Alım Tarihleri ve Şartları İlçe Milli Eğitim tarafından güncellenebilecektir.

DEĞERLENDİRME, GÖREVLENDİRME VE BİLGİLENDİRME:

Değerlendirme e-devlet başvurusu üzerinden başvuru yapan adaylar arasından genel esaslar ve MEB’den gelen yazılı talimat doğrultusunda müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır. Değerlendirme sonrası görevlendirilmesi uygun bulunanlar SMS, Telefon v.b iletişim araçları ile bilgilendirilecek ve Müdürlüğümüz Atama Şubesine gelerek müracaatta bulunacaktır.

GÖREVLENDİRİLENERDEN İSTENECEK BELGELER:

1- Resimli Başvuru Formu (İlçe MEM veya web Sitemizden temin edilebilecek )(1 Adet)

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet)

3- Biyometrik/Vesikalık Fotoğraf (1 Adet)

4- Diploma Veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (1 Adet)

5- Varsa Formasyon Belgesi Fotokopisi (1 Adet)

6- 2019-2020 KPSS sonuç belgesi veya Mezuniyet not ortalamasını gösterir belge (Transkript) (1Adet)

7- Sabıka Kaydı (1 Adet)

8-Askerlik Durum Belgesi (Erkekler için)

NOT: Belgeler yarım kapak dosya içerisinde teslim edilecektir.

Aşağıda linki verilen Başvuru Formları Eksiksiz Doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız geçersiz sayılacaktır.

Şirvan İlçe Milli EğitimMüdürlüğü E-Başvuru:

E-devlet başvurusu:
e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ön Başvuru Formu için tıklayınız.

Görevlendirme yapıldığında aşağıdaki Başvuru Formunun evraklar ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. (Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.)

BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

SİİRT ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP