DOLAR %
EURO %
ALTIN 489,240,06%
BITCOIN 323835-0,48%
İstanbul
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Şırnak – Güçlükonak Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Şırnak – Güçlükonak Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 19:12
Şırnak – Güçlükonak Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞIRNAK GÜÇLÜKONAK Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Güçlükonak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

ŞIRNAK – GÜÇLÜKONAK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

2020-2021 Eğitim –  Öğretim yılı İlçemiz merkez ve köy okullarında ücretli öğretmenlik yapmak üzere müracaatlar 16.07.2020 tarihinden itibaren başvurular alınacaktır.

Başvuru yapacak adaylar e-devlet üzerinden başvuru yapıp değerlendirmeye esas olmak üzere aşağıda belirtilen başvuru evraklarının asıllarının veya onaylı örneklerini Güçlükonak İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekmektedir. E-devlet başvurusu olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1-Ücretli öğretmen Başvuru Dilekçesi (Fotoğraf kısmına fotoğraf yapıştırılacak) (indirmek için tıklayın)

2-Diploma, Mezuniyet Belgesi, Çıkış Belgesinin aslı ve fotokopisi ( Aslı mutlaka olacak, yurt dışı okul mezunlarından denklik belgesi istenilecek )

3-Pedagojik Formasyon Belgesi/Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesinin aslı ve fotokopisi, ( Eğitim fakültesi mezunları hariç )

4-Nüfus cüzdan fotokopisi

5-KPSS sonuç çıktısı ( Varsa )

6- Sabıka kaydı ( e-devlet üzerinden alınabilir )

7- Güçlükonak Ziraat Bankasında hesabı olanlar için banka hesap bilgileri ( ilgili banka şubesinde hesabı olmayanlar, görevlendirildiği taktir de hesap açacaklardır.)

8- Öğretmenlik yapmasına teşkil edecek bir hastalığı olmadığına dair sağlık raporu.

9- Askerlik durum belgesi.

ÖNEMLİ NOT: 

* Erkek öğretmenler askerlik durumları tecilli veya yapmışsa bile resmi evrak ile durum belgesini beyan etmelidir.

* Adli sicil kaydı olanlara görev verilmeyecektir. Sicil kayıtları silinenler ise değerlendirmede en sona bırakılacaktır.

* Başvuran adaylar güvenlik soruşturması olumlu olması durumunda başvuruları değerlendirilecektir.

ŞIRNAK ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP