Ana Sayfa Ücretli Öğretmenlik 25 Ağustos 2020 978 Görüntüleme

Tokat Turhal Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Abone ol Google News Google'dan Haberlerimiz hakkında Bildirim Alın!

TOKAT TURHAL Ücretli Öğretmenlik ve Usta Öğretici Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

TOKAT – TURHAL İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Ücretli Öğretmen ve Usta Öğretici Başvuruları 01 Eylül 2020 – 18 Eylül 2020 tarihleri arasındadır.

Turhal Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında, merkez ve merkeze bağlı köylerde açılacak olan kurslarda ihtiyaç olması halinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere, e-yaygın sisteminde bulunan kurs alanları ile ilgili çalışma takvimi doğrultusunda Ücretli Öğretme ve Usta Öğretici başvuruları alınacaktır.

A) Açıklamalar:

*Başvurular, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün aşağıda belirtilen yönetmeliği doğrultusunda değerlendirilerek sıralama yapılacaktır.
*Görevlendirme, ihtiyaç olması halinde branşlar bazında sıralama dikkate alınarak yapılacaktır.

B) Belirtilen tarihler arasında istenen belgeler:

*Öğrenim Belgesi (Aslı ve 1 Adet Fotokopisi Var ise Formasyon Belgesi)
*Oryantasyon Belgesi
*Nüfus Cüzdanı fotokopisi
*Adli Sicil Kaydı (Başvuru Tarihi İtibariyle Son 1 Hafta İçerisinde Alınan)
*İkametgâh Belgesi
*Sağlık Raporu (Aile Hekiminden Alınabilir)
*İş Sağlığı İşçi Güvenliği Kursu Belgesi (Yaygın Eğitim Kurumundan Alınan)
*Başvuru formu (Müdürlüğümüzden ya da Kurum Resmi İnternet Sitesinden Alınabilir)
*Geçmiş yıllarda kurslarda usta öğretici olarak çalıştığına dair sigorta dökümü (SGK’dan Kurum Kodları ile Birlikte Alınması)

Not: Başvuruların şahsen yapılması zorunludur. Posta, internet, e-mail, fax, vb. yollarla ve eksik evrakla başvurular kabul edilmeyecektir.

Görev verildiğinde Sözleşme yapılacaktır.

C) Turhal Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün iletişim bilgileri:

Adres: Osman Gazi Mahallesi/TOKAT

Telefon :(0356) 2751705

Faks: (0356) 2761706

e-mail: [email protected]

—————————————————–

DUYURU: 24 – 31 AĞUSTOS 2020

BAŞVURULAR: 01 ? 18 EYLÜL 2020

BAŞVURULARIN KOMİSYONDA DEĞERLENDİRİLMESİ: 21-30 EYLÜL 2020

SIRALAMALARIN İLANI: 01 EKİM 2020

TOKAT ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Ücretli Öğretmenlik