Ana Sayfa Genel, Ücretli Öğretmenlik 5 Şubat 2018 287 Görüntüleme

Torba Yasa Ücretli Öğretmen Düzenlemesinin Tam Metni

Abone ol Google News Google'dan Haberlerimiz hakkında Bildirim Alın!
Torba Yasa Ücretli Öğretmen Düzenlemesinin Tam Metni

5 Yıl Ücretli Öğretmenlik yapanların Kadrolu Öğretmen olarak atanmasıyla ilgili olan ve Bakanlar Kurulunun TBMM’ye sevk ettiği torba tasarıda yer alan ücretli öğretmen düzenlemesinin tam metni için tıklayınız…

Bakanlar Kurulunun TBMM’ye sevk ettiği torba tasarıda yer alan ücretli öğretmen düzenlemesinin tam metni

MADDE 80- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 15- (1) 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9 uncu maddesi kapsamında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olanlar; bu görevlerinden dolayı en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde öngörülen genel şartlar ile öğretmenliğe atanabilmek için aranan Özel şartları taşımaları, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmaları ve Kamu Personel Seçme Sınavında Bakanlıkça belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla, Bakanlıkça belirlenecek esas ve usuller çerçevesinde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içerisinde yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre ek 4 üncü madde uyarınca öğretmen unvanlı vize edilmiş pozisyonlarda sözleşmeli personel olarak istihdam edilebilir. Bakanlıkça belirlenecek alanlarda olmak üzere bu kapsamda istihdam edilebilecek sözleşmeli öğretmen sayısı 5.000’i geçemez.”

Eklenen Geçici Maddeye göre Ücretli Öğretmen Atama Şartları:

1) 2017-2018eğitim öğretim döneminde görev yapmış olma şartı aranacak.

2) En az 540 gün sigorta pirimi ödenmiş olması gerekecek

3) 657’deki memurluğa atanma genel şartları aranacak.

4) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli, yaşlılık veya malulllük aylığı almaya hak kazanmamış olma şartı aranacak

5) KPSS’den belirlenmiş taban puanı alma şartı aranacak.

6) Altı ay içerisinde yapılacak sözlü sınava girmek gerekecek. Alanları Bakanlık belirleyecek.

7) Toplam sayı 5 bini aşmayacak

www.ucretliogretmenlik.net

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 • Unknown :

  11 Şubat 2018-20:34

  Bu nedir arkadaş. Burada ücretli değil kpss ön planda. Belki cüz-i bir puan belirleyecekler ama umudunu yitiren insanlar her sene kpss'ye girmeyebiliyor. Bari önümüzdeki kpss'ye girenler de dahil edilecek densin.

  • sevilay :

   22 Şubat 2018-09:02

   Evet diğer şartlar tamam ama dediğiniz gibi artik umudumu kestiğim için kpss girmemiştim geçen yıl 🙁

Ücretli Öğretmenlik