DOLAR 27,1640 0.15%
EURO 28,9148 0.02%
ALTIN 1.681,340,42
BITCOIN 723154-0,11%
İstanbul
24°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Van Başkale Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Van Başkale Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
5 Eylül 2020 02:14
Van Başkale Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

VAN BAŞKALE Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

VAN – BAŞKALE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EK DERS KARIŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU DUYURUSU

Ücretli Öğretmenlik Son Başvuru Tarihi

10 Eylül 2020 tarihinden itibaren görevlendirme dilekçeleri değerlendirileceğinden Ücretli Öğretmenlik Alımları 10/09/2020 tarihinden sonra e-devlet üzerinden başvuru yapılsa bile değerlendirmeye ALINMAYACAKTIR.

İlçemize bağlı merkez ve köy ilkokulları, ortaokulları, anaokulları ve liselerinde açık geçen dersleri ve sınıfları kapatmak üzere dışarıdan ek ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyenler e-devlet şifreleri ile internet adresinden elektronik ortamda başvuru yapabileceklerdir.

ÖNCELİK SIRASINA GÖRE ALIMLAR

1- Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunları (KPSS puanına göre)
2- Sınıf Öğretmenliği formasyonu alan dört yıllık fakülte mezunları (KPSS puanına göre)
3- Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (KPSS puanına göre)
4- Fen Edebiyat Fakültesi mezunları formasyon alanlar (KPSS puanına göre)
5- Diğer dört yıllık yüksekokul mezunlarından (KPSS puanına göre)
6- 2 yıllık yüksekokul mezunları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ancak Okul Öncesi Çocuk Gelişimi mezunu olanlar anaokullarında veya anasınıflarında görev alabileceklerdir.
7- Görev verilen öğretmen görevlendirildiği okula onay çıktıktan sonra 3 gün içerisinde göreve başlamak zorundadır. Belirtilen süre içerisinde göreve başlamayanlar bu haklarını kaybedeceklerdir. Yerlerine sıradaki kişi alınacaktır.
8- Adaylara hiçbir şekilde telefonla bilgilendirme yapılmayacaktır. Görevlendirme bilgileri internet adresinden yapılacak duyuru üzerinden takip edilecektir.
9- Başvuru şahısların kendi  E-Devlet şifreleri ile internet adresi üzerinden yapılacaktır.
10- İlk başvuru ekranında başvuru yapıldıktan sonra alınacak çıktı imzalanacak ve kişi göreve başlayana kadar muhafaza edilecektir.
11- Yanlış beyanda bulunanların tüm sorumlulukları kendilerine aittir. Yanlış beyanda bulunanların görevlendirmeleri iptal edilecektir.
12- İstenilen tüm belgelerelden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecektir.

ELEKTRONİK BAŞVURU FORMUNA EKLENECEK BELGELER

1. Diploma veya mezuniyet belgesinin kurumunca onaylı örneği

2. Online başvuru belgesi

3. Görev yapmasına engel bulunmadığına dair sağlık durum beyanı

4. Sabıka kaydının olmadığına ilişkin beyanı

5. KPSS sonuç belgesi

6. Kimlik fotokopisi

7. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğin olmadığına dair beyan

NOT: Görev almak isteyen ücretli öğretmen adaylarının İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU DİLEKÇESİ ve DUYURU için tıklayınız.

VAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP