DOLAR %
EURO %
ALTIN 499,501,08%
BITCOIN 2958110,05%
İstanbul
25°

AZ BULUTLU

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Van Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Van Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
17 Eylül 2020 18:04
Van Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

VAN Ücretli Öğretmenlik Başvurusu (2020-2021); Merkez, Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, İpekyolu, Muradiye, Özalp, Saray, Tuşba Ücretli Öğretmenlik Başvuru Tarihi, Gerekli Belgeler, Başvuru Formu, Nasıl Başvurulur bilgileri ve duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik başvuruları henüz başlamadıysa yada başvuru tarihini bilmiyorsanız www.ucretliogretmenlik.net/ucretli-ogretmenlik-basvurular-ne-zaman bağlantısından “Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atabilirsiniz.

Van Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Van (Merkez) İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Bahçesaray Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Başkale Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ücretli Öğretmenlik Son Başvuru Tarihi

10 Eylül 2020 tarihinden itibaren görevlendirme dilekçeleri değerlendirileceğinden Ücretli Öğretmenlik Alımları 10/09/2020 tarihinden sonra e-devlet üzerinden başvuru yapılsa bile değerlendirmeye ALINMAYACAKTIR.

İlçemize bağlı merkez ve köy ilkokulları, ortaokulları, anaokulları ve liselerinde açık geçen dersleri ve sınıfları kapatmak üzere dışarıdan ek ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyenler e-devlet şifreleri ile internet adresinden elektronik ortamda başvuru yapabileceklerdir.

ÖNCELİK SIRASINA GÖRE ALIMLAR

1- Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunları (KPSS puanına göre)
2- Sınıf Öğretmenliği formasyonu alan dört yıllık fakülte mezunları (KPSS puanına göre)
3- Fen Edebiyat Fakültesi mezunları (KPSS puanına göre)
4- Fen Edebiyat Fakültesi mezunları formasyon alanlar (KPSS puanına göre)
5- Diğer dört yıllık yüksekokul mezunlarından (KPSS puanına göre)
6- 2 yıllık yüksekokul mezunları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ancak Okul Öncesi Çocuk Gelişimi mezunu olanlar anaokullarında veya anasınıflarında görev alabileceklerdir.
7- Görev verilen öğretmen görevlendirildiği okula onay çıktıktan sonra 3 gün içerisinde göreve başlamak zorundadır. Belirtilen süre içerisinde göreve başlamayanlar bu haklarını kaybedeceklerdir. Yerlerine sıradaki kişi alınacaktır.
8- Adaylara hiçbir şekilde telefonla bilgilendirme yapılmayacaktır. Görevlendirme bilgileri internet adresinden yapılacak duyuru üzerinden takip edilecektir.
9- Başvuru şahısların kendi  E-Devlet şifreleri ile internet adresi üzerinden yapılacaktır.
10- İlk başvuru ekranında başvuru yapıldıktan sonra alınacak çıktı imzalanacak ve kişi göreve başlayana kadar muhafaza edilecektir.
11- Yanlış beyanda bulunanların tüm sorumlulukları kendilerine aittir. Yanlış beyanda bulunanların görevlendirmeleri iptal edilecektir.
12- İstenilen tüm belgelerelden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecektir.

ELEKTRONİK BAŞVURU FORMUNA EKLENECEK BELGELER

1. Diploma veya mezuniyet belgesinin kurumunca onaylı örneği

2. Online başvuru belgesi

3. Görev yapmasına engel bulunmadığına dair sağlık durum beyanı

4. Sabıka kaydının olmadığına ilişkin beyanı

5. KPSS sonuç belgesi

6. Kimlik fotokopisi

7. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğin olmadığına dair beyan

BAŞVURU DİLEKÇESİ ve DUYURU için tıklayınız.

Çaldıran Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz Merkez ve Merkeze bağlı Köy Okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. İhtiyaç duyulacak branşlardaEk Ders Ücreti karşılığında görev almak isteyen Yükseköğrenim Mezunu ve kılavuzda belirtilen şartları taşıyan adayların, 13/09/2020 tarihine kadar E-Devlet üzerinden ön başvurularını yapıp istenen evrakları Başvuru Formunda(Dilekçe) istenen belgelerle birlikte (Başvuru formu(Dilekçe) tam ve eksiksiz olarak doldurulacak.)10-16/092020 tarihleri arası Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şubesine teslim etmeleri gerekmektedir.Görevlendirme bilgileri dilekçeye (forma)yazılan telefonlara yapılacaktır. Bu sebeple telefon numaralarının kesinlikle doğru yazılması gerekmektedir.

Başvuru Formu (Dilekçe) – indirmek için tıklayın

1-İLGİLİ MEVZUAT

a) Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Karar.

b) Talim ve Terbiye Kurulunun 9 No’lu Kararı.

c) 5018 Sayılı Kamu Malî Yönetimi Ve Kontrol Kanunu.

d) Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği.

e) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. ve 176. Maddesi.

f) Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 29/03/2011 tarihli ve 1985 sayılı 2011/43 No’lu Genelgesi.

g) Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Yüksek ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri ile İlkokulu Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri ile Ek Ders Ücretleri Hakkındaki 439 Sayılı Kanunu’nun 8.Maddesi.

h) 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu

2. GENEL AÇIKLAMALAR

1. Bu kılavuz 2020-2021öğretim yılında ders ücreti karşılığı ücretli öğretmenlik için başvuru ve yerleştirmelere ilişkin esas ve usulleri belirlemek amacı ile oluşturulmuştur.

2.Üniversitelerin öğretmenlik mesleği ile ilgili lisans programlarından mezun olanların başvuruları ile din kültürü ve ahlak bilgisi, meslek dersleri ve okul öncesi branşlarındaönlisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir.

3. Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Web internet adresinden yayınlanacaktır.

4. Başvuru Süresi; 10 Eylül 2020 tarihinde başlayıp 16 Eylül 2020 mesai bitimine kadar yapılacak başvurular, her alanda, birinci sıralama adıyla kılavuzdaki esaslara göre sıralanacaktır. Herhangi bir alanda bu sıralamadaki tüm başvurular bitinceye kadar ikinci sıralama yapılmayacaktır. Ancak ihtiyaç oluşan alanla sınırlı olmak üzere ikinci bir sıralama yapılacaktır. 16.09.2020 tarihinden sonra müdürlüğümüze gönderilen evraklar hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.

5. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmenlik görevlendirmesi başvuru onay sürecinde kılavuzda belirtilen şartlar dışında oluşabilecek öğretmen ihtiyacını karşılamada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz yetkilidir.

6-Görevlendirme bilgileri dilekçeye (forma)yazılan telefonlara yapılacaktır. Bu sebeple telefon numaralarının kesinlikle doğru yazılması gereklidir.

7-Başvuru Formu(Dilekçe) ” İnternet sayfasından temin edilecektir.

8-Başvurular Sadece İlçe Merkezi ve Köy Okulları için geçerlidir. Başka İlçelerde görev almak isteyenler İlgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ayrıca müracaat etmeleri gerekmektedir.

9-İstenilen Belgeler başvuru formu ile birlikte mavi dosya içinde teslim edilecektir.

10-Başvuru Formu Fotoğraflı olacak.

11-2020-2021 eğitim öğretim dönemi görevlendirmeler 2019 KPSS puan üstünlüğüne göre değerlendirilecektir. 2020 yılında mezun olup ilk defa KPSS’ye giren ve KPSS puanı henüz açıklanmayan adayların görevlendirmeleri mezuniyet alanının üstünlüğüne göre yapılacaktır.

12- Emekli olan tüm branş ve sınıf öğretmenleri ders ücreti karşılığı öğretmenlik müracaatında bulunabileceklerdir.

13- Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce),Rehberlik ve Sınıf Öğretmenliği anlarına başvuruda bulunacak adaylar KPSSP121 puan türünden sıralama yapılacaktır.

14-Yukarıda sayılan alanlar dışındaki diğer alanlara atanacaklar KPSSP10 puan türünde, öğretmenlik mezunu dışındaki diğer mezunlar ilgili puan türünde sıralama yapılacaktır.

15- Ön Lisans mezunu olan adaylardan sadece bölümü Çocuk Gelişimi ve İlahiyat olanların başvurusu kabul edilecektir.

3-GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

R657/Madde 48- Devlet memurluğuna alınacaklarda aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır

A- GENEL ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4.Fetö/PDY Terör örgütüne ait özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmakta iken Lisansları iptal edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Lisansları iptal edildiği halde eksik ve yanlış beyan vererek ücretli öğretmen olarak görevlendirilenlerin tespit edilmesi halinde görevlerine son verilerek haklarında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

5. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.

6. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

7. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak
– Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.

8. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

9. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

10.Bu Kanunun 41 inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

B) ÖZEL ŞARTLAR

1.Hizmet göreceği sınıf için 657 S.K. 36 ve 41 inci maddelerde belirtilen öğretim ve eğitim kurumlarının birinden diploma almış olmak,

2. Kurumların özel kanun veya diğer mevzuatında aranan şartları taşımak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLMESİNDE ÖNCELİK DURUMU

Ücretli Öğretmen Görevlendirilmelerinde Genel Kurallar Şunlardır;

Görevlendirilecek ücretli öğretmenlerin okutacakları derslere kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarına ait bilgilerin yer aldığı Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders

Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre mezun oldukları alanlara göre okutabilecekleri alanlara görevlendirilmektedirler. Çizelgeyehttp://ttkb.meb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Genel olarak yerleştirmelerde branşlar bazında KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralama yapılmaktadır.

İLKOKULLARDA SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 16.09.2009 tarihli ve 15135 sayılı yazısına göre; İlkokullarda 1-4’üncü sınıflardaki görevlendirmelerde Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunlarına öncelik verilmesi, bu durumun mümkün olmaması halinde diğer yükseköğrenim programlarından mezun olanlardan görevlendirme yapılır.

Genel olarak ilkokullarda sınıf öğretmenliği için öncelik sırası şu şekildedir.

–Eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları,
–Eğitim fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar,
–Eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından formasyonuolanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar,
–Emekli öğretmenler,
–Diğer fakülteler,

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

* Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar (KPSS puan üstünlüğüne göre)

* Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dâhil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre)

* Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları

* Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları

* Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları

* Açık Öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler

* Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksekokul mezunu olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar

* Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar

* Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı kararında yer alan alanlardan mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

ORTAOKULLARDA BRANŞ ÖĞRETMENLERİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 16.09.2009 tarihli ve 15135 sayılı yazısına göre; Ortaokullarda branş öğretmenleri için Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre; atamaya esas alanaatanabilecek yükseköğretim programından mezun olanlara öncelik verilmesi, bu durumun mümkün olmaması halinde diğer yükseköğrenim programlarından mezun olanlardan görevlendirme yapılır.

BRANŞ ÖĞRETMENLİKLERİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından tezsiz yüksek lisansı olanlar (formasyonu olanlar),
–Fen edebiyat fakültesinin ilgili bölüm mezunları (formasyonsuz),
–Eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesinin diğer alanlarından mezun olanlar (formasyonsuz),
–Emekli öğretmenler,
–Diğer fakülteler.,

–Mevcut lisans mezunlarının yetersiz kalması halinde; ön lisans mezunları, görevlendirmeleri yapılmaktadır.

–Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman Ön lisans(İlahiyat) mezunu adaylara görev verilebilir.

YUKARIDAKİ MADDELERE GÖRE AYNI ÖNCELİĞE SAHİP OLANLARIN KENDİ ARALARINDAKİ ÖNCELİK SIRASI

–Doktorası olanlar,
–Yüksek lisansı olanlar,
–KPSS puanı yüksek olanlar,
–Diploma notu yüksek olanlar,
–Daha önce başarıyla bu görevi yapmış olanlar,
–Başvuru tarihi daha önce olanlar.

4.İSTENECEK EVRAKLAR

a) Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış

b)Pedagojik formasyonveya yüksek lisans belgesi (Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları İçin Varsa)

c) Nüfus cüzdanın fotokopisi

d) Varsa kurs, seminer belgesi

e) KPSS Sonuç Belgesi (2019-2020)

f) 60 Saatlik Okul Öncesi Seminer Belgesinin Fotokopisi.

g) Adli Sicil Kaydı (Görevlendirme yapılırken)

h) Sağlık Raporu (Görevlendirme yapılırken)

ı) iki adet fotoğraf

i) Aile Nüfus Kayıt Örneği (Evli Adaylar İçin)

j) Başvuru Formu (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnternet sayfasından alınacaktır.

5. GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

* Görevlendirmeler, Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.

* Evraklarını tamamlayan adayların görevlendirme onayı alınarak SGK girişinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.

* Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren adaya, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

* Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı içerisinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenlerin görevlendirmeleri hemen iptal edilecek bir daha müdürlüğümüzce görevlendirme yapılmayacaktır.

* Başvuru koşullarını taşıyan ve görevlendirme talebinde bulunan ücretli öğretmen adayları, oluşan ihtiyaca binaen okullarımızda görevlendirilecektir. Ücretli öğretmenlerimiz onay alınmadan önce ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze Davet edilerek açık olan kurumda çalışmak isteyip istemediği sorulacaktır. Ücretli öğretmen adayı teklif edilen okul ve görevi her ne sebeple kabul etmez ise hakkından vazgeçmiş sayılıp sıradaki aday görevlendirilir.

* Ücretli öğretmenlik görevlendirmesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için yapılacaktır. Bu süre dolmadan mazeretsiz olarak görevden ayrılanlar bir sonraki 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için yapılacak başvuruları kabul edilmeyecektir.

E-Devlet Modülü üzerinden Başvuruda bulunan adayların, yapılan müracaatlarını 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi olarak güncellemeleri gerekmektedir.

Çatak Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Müdürlüğümüz tarafından, 2020-2021 öğretim yılı ücretli öğretmenlik başvurularının değerlendirmesi 16 Eylül 2020 tarihinde yapılacağından; ilçemiz okullarında ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenlerin 16 Eylül 2020 tarihine kadar başvurularını e-devlet üzerinden yapmaları gerekmektedir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

İSTENECEK EVRAKLAR

–Askerlik durum belgesi
–Formasyon belgesi
–Adli sicil kayıt belgesi(E Devlet)
–Vesikalık Fotoğraf(2 Adet)
–Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
–Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi

Duyuru Ve Bilgilendirme Metni -için tıklayınız.

Edremit Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Erciş Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ek ders ücret karşılığı görevlendirilecek öğretmenlerin e-devlet üzerinden yapacakları başvurular 10/09/2020 tarihinden itibaren değerlendirilmeye alınacağından belirtilen tarihlere kadar ek ders ücret karşılığı müdürlüğümüze bağlı okullarda görev almak isteyen öğretmen adaylarının belirtilen tarihe kadar başvurularını yapmaları rica olunur.

Bu tarihten sonra yapılan başvurular müdürlüğümüzce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gevaş Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Gevaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Gürpınar Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz merkez ve bağlı köy okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. Görevlendirmeler e-Devlet, ücretli öğretmenlik başvuru ekranına yansıyan ve ilgili atama alanına esas teşkil eden KPSS puan türlerinin üstünlüğü baz alınarak gerçekleştirilecektir.

İhtiyaç duyulacak branşlarda ek ders ücreti karşılığında görev almak isteyen yükseköğrenim mezunu adayların, e -Devlet üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra, Müdürlüğümüzce yapılacak değerlendirmeye bağlı olarak görev verilen öğretmenlerin istenen belgeleri 3 (üç) iş günü içerisinde Müdürlüğümüz Atama Şubesine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İstenen evrakları süresi içerisinde Müdürlüğümüzün ilgili birimine teslim etmeyen öğretmen görevlendirme hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

Başvurular 2020-2021 eğitim öğretim yılı süresince devam edecek olup 14.09.2020 tarihi mesai bitimine kadar yapılan başvurular birinci öncelikli olarak değerlendirilecektir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular ise 2.öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaklar.

“Genel ve Özel Şartlar 657/Madde 48 – Devlet memurluğuna alınacaklarda aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.
A) Genel şartlar:
1.Türk Vatandaşı olmak,
2. Bu Kanunun 41 inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
5. Askerlik durumu itibariyle;
a)Askerlikle ilgisi bulunmamak,
b)Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,
c)Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
6. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek… Akıl hastalığı… bulunmamak.

Ücretli Öğretmen Görevlendirilmelerinde Genel Kurallar Şunlardır;

Görevlendirilecek ücretli öğretmenlerin okutacakları derslere kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarına ait bilgilerin yer aldığı Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre mezun oldukları alanlara göre okutabilecekleri alanlara görevlendirilmektedirler.

İLKOKULLARDA SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları,
–Eğitim fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar,
–Eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar,
–Emekli öğretmenler,
–Diğer fakülteler,
–Mevcut lisans mezunlarının yetersiz kalması halinde; ön lisans mezunları, görevlendirmeler yapılmaktadır.

BRANŞ ÖĞRETMENLİKLERİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından (formasyonu olanlar),
–Fen edebiyat fakültesinin ilgili bölüm mezunları (formasyonsuz),
–Eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar,
–Emekli öğretmenler,
–Diğer fakülteler,
–Mevcut lisans mezunlarının yetersiz kalması halinde; ön lisans mezunları, görevlendirmeleri yapılmaktadır.
–Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman Ön lisans mezunu adaylara görev verilebilir.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar
–Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre,
–Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dâhil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre),
–Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları,
–Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü ön lisans mezunları,
–Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları,
–Açık öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler,
–Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksekokul mezunu olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,
–Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,
–Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararında yer alan alanlardan mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

Yukarıdaki Maddelere Göre Aynı Önceliğe Sahip Olanların Kendi Aralarındaki Öncelik Sırası:

–Doktorası olanlar,
–Yüksek lisansı olanlar,
–KPSS puanı yüksek olanlar,
–Diploma notu yüksek olanlar,
–Daha önce başarıyla bu görevi yapmış olanlar,
–Başvuru tarihi daha önce olanlar.

İSTENECEK EVRAKLAR

–Askerlik durum belgesi
–Formasyon belgesi
–Adli sicil kayıt belgesi(E Devlet)
–Vesikalık Fotoğraf(2 Adet)
–Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
–Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi

İpekyolu Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

İlçemiz merkez ve bağlı köy okullarında boş geçen derslere ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. Görevlendirmeler e-Devlet, ücretli öğretmenlik başvuru ekranına
yansıyan ve ilgili atama alanına esas teşkil eden KPSS puan türlerinin üstünlüğü baz alınarak gerçekleştirilecektir. İhtiyaç duyulacak branşlarda ek ders ücreti karşılığında görev almak isteyen yükseköğrenim mezunu adayların, e -Devlet üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra, Müdürlüğümüzce yapılacak değerlendirmeye bağlı olarak görev verilen öğretmenlerin istenen belgeleri Müdürlüğümüz Atama Şubesine 13.09.2020 tarihine kadar elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İstenen evrakları süresi içerisinde Müdürlüğümüzün ilgili birimine teslim etmeyen öğretmen görevlendirme hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

Başvurular 2020-2021 eğitim öğretim yılı süresince devam edecek olup, 10.09.2020 tarihi mesai bitimine kadar yapılan başvurular birinci öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Bu tarihten sonra yapılacak başvurular ise 2.öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaklar.

“Genel ve Özel Şartlar

657/Madde 48 – Devlet memurluğuna alınacaklarda aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.
A)Genel şartlar:
1.Türk Vatandaşı olmak,
2. Bu Kanunun 41 inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.
5. Askerlik durumu itibariyle;
a)Askerlikle ilgisi bulunmamak,
b)Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,
c)Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
6. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek … akıl hastalığı …bulunmamak.

Ücretli Öğretmen Görevlendirilmelerinde Genel Kurallar Şunlardır;

Görevlendirilecek ücretli öğretmenlerin okutacakları derslere kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarına ait bilgilerin yer aldığı Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre mezun oldukları alanlara göre okutabilecekleri alanlara görevlendirilmektedirler.

İLKOKULLARDA SINIF ÖĞRETMENLİĞİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları,
–Eğitim fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar,
–Eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından formasyonu olanlar,
–Fen edebiyat fakültesi mezunlarından formasyonu olmayanlar,
–Emekli öğretmenler,
–Diğer fakülteler,
–Mevcut lisans mezunlarının yetersiz kalması halinde; ön lisans mezunları, görevlendirmeler yapılmaktadır.

BRANŞ ÖĞRETMENLİKLERİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar,
–Fen edebiyat fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından (formasyonu olanlar),
–Fen edebiyat fakültesinin ilgili bölüm mezunları (formasyonsuz),
–Eğitim fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar,
–Emekli öğretmenler,
–Diğer fakülteler.,
–Mevcut lisans mezunlarının yetersiz kalması halinde; ön lisans mezunları, görevlendirmeleri yapılmaktadır.
–Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman Ön lisans mezunu adaylara görev verilebilir.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ İÇİN ÖNCELİK SIRASI

–Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar
–Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre,
–Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı kararı ve eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına İlişkin Çizelgeye göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dahil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre),
–Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları,
–Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü ön lisans mezunları,
–Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksek okulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları,
–Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler,
–Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek okul mezunu olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,
–Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,
–Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararında yer alan alanlardan mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

YUKARIDAKİ MADDELERE GÖRE AYNI ÖNCELİĞE SAHİP OLANLARIN KENDİ ARALARINDAKİ ÖNCELİK SIRASI

–Doktorası olanlar,
–Yüksek lisansı olanlar,
–KPSS puanı yüksek olanlar,
–Diploma notu yüksek olanlar,
–Daha önce başarıyla bu görevi yapmış olanlar,
–Başvuru tarihi daha önce olanlar.

İSTENECEK EVRAKLAR

–Askerlik durum belgesi
–Formasyon belgesi
–Adli sicil kayıt belgesi(E-Devlet)
–Vesikalık Fotoğraf (2 Adet)
–Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
–Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi

Muradiye Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde ilçemiz okullarında ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenlerin 25 Eylül 2020 tarihine kadar başvurularını e-devlet üzerinden yapmaları gerekmektedir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Özalp Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Özalp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Saray Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Ücretli Öğretmenlik Başvurularıyla ilgili henüz özel bir duyuru yapılmamıştır.

Herhangi bir duyuru yapılmamış dahi olsa 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için e-Devlet üzerinden başvurulara açılmış olan e-Devlet Ücretli Öğretmenlik Modülü üzerinden online başvurunuzu mutlaka yapınız!

Tuşba Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Müdürlüğümüz tarafından, 2020-2021 öğretim yılı ücretli öğretmenlik başvurularının değerlendirmesi 10 Eylül 2020 tarihinde yapılacağından; ilçemiz okullarında ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenlerin 10 Eylül 2020 tarihine kadar başvurularını e-devlet üzerinden yapmaları gerekmektedir.

VAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SONUÇLARI  – için tıklayınız

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sitemizi facebookinstagramtwittertelegram ve pinterest sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak, e-posta aboneliği ile de günlük bildirim e-postası alarak takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde ve Sosyal medya hesaplarımızda birçok sorunun cevabı mevcuttur!

Facebook : https://www.facebook.com/ucretliogretmenlik.net

Facebook Grup : https://www.facebook.com/groups/312238099209195

İnstagram : https://www.instagram.com/ucretliogretmenlk/

Pinterest : https://tr.pinterest.com/ucretliretmenlik/

Twitter :  https://twitter.com/ucretliogrtmen

Telegram : https://t.me/ucretliogretmenlk

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP