DOLAR %
EURO %
ALTIN 494,29-0,08%
BITCOIN 2910515,21%
İstanbul
24°

HAFİF YAĞMUR

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yozgat Şefaatli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Yozgat Şefaatli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
25 Ağustos 2020 19:02
Yozgat Şefaatli Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YOZGAT ŞEFAATLİ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Şefaatli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

YOZGAT – ŞEFAATLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

ŞEFAATLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI KURUMLARDA EK-DERS ÜCRET KARŞILIĞINDA YAPILACAK ÜCRETLİ GEÇİCİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

İlgi : a) Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararı

b) Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 80 sayılı kararı.(Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14.08.2013 tarih ve 113 sayılı kararı ile değişik)

2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı için başvurular, E devlet üzerinden 11/08/2020 tarihi itibari ile alınmaya başlanacak olup

-Ücretli Öğretmen Görevlendirme talebinde bulunacakların E-devlet üzerinden 11/08/2020 tarihi itibari ile başvuruda bulunmaları,

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında görev almak isteyip 11/08/2020 tarihinden önce başvuru yapanların ise belirtilen tarihte tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Kurumlarımızda askerlik, aylıksız izin, uzun süreli rapor vb. nedenlerle boş kalan öğretmen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilgi (a) kararın 9. maddesine göre ek ders ücreti karşılığında aşağıda belirtilen esaslar dahilinde ihtiyaç duyulduğu tarihlerde ek ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirilmesi yapılması planlanmıştır.

Bu kapsamda;

Okul Öncesi eğitimi alanında yapılacak görevlendirmeler Bakanlığımızın 29.07.2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının değişik ilgi (b) kararı doğrultusunda Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların mezun oldukları Yükseköğretim Programları, alanlar ile ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin ilgi (a) Esaslarda belirtilen ve aşağıda yer alan Fakülte ve Yüksekokul

a. Eğitim Fakültesi Mezunları,

b. Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, pedagojik formasyon belgesi bulunanlar,

c) Emekli Öğretmenler, (01.09.2020 tarihi itibari ile 65 yaşını doldurmayanlar),

ç) Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları,

d) 4 yıllık diğer fakülte mezunları,

e) 2 yıllık Yüksekokul Mezunları,

sıralamaları öncelikli olmak üzere;

1. KPSS Alan Sınavına göre ataması yapılacak branşlar için KPSS puan önceliği;

Görev alacak olanlar formdaki taahhütlere uyacaklarını bildirdiklerinden mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır. Görev almak isteyenlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Bölümünde bulunan hazır matbu dilekçe ve aşağıda belirtilen evrakları eklemek suretiyle başvuracaklardır.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

1-Dilekçe Örneği için tıklayınız!

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

3-Diploma/Geçici Mezuniyet Belgesi Fotokopisi.

4-Emeklilik kimlik kartı fotokopisi.(Emekli olan öğretmenlerden),

5-Okul Öncesi Eğitim Semineri Belgesi (Okul öncesi alanında başvuru yapanlardan),

6- Pedagojik Formasyon Belgesi,

7- KPSS Sonuç Belgesi (var ise).

8- Adli Sicil Kaydı.

NOT: BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILDIKTAN SONRA İLGİLİ EVRAKLAR İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAŞVURULACAKTIR.

 

YOZGAT ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP