DOLAR %
EURO %
ALTIN 513,371,04%
BITCOIN 3431234,04%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

17:09

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Zonguldak Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

Zonguldak Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)

ABONE OL
7 Eylül 2020 21:36
Zonguldak Merkez Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2020-2021)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ZONGULDAK MERKEZ Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

ZONGULDAK (MERKEZ) İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

Milli Eğitim Müdürlüğümüz 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında ; ilgi (a) da belirtilen kararın 9. maddesinde; öğretmen sayısının yetersiz olması halinde yüksek öğrenimli olmak koşuluyla resmi görevi bulunmayanlara; okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate kadar ek ders görevi verileceği hükme bağlanmıştır.

Bu hüküm çerçevesinde, görevlendirileceği alanların öğrenimini almış olan ya da herhangi bir alanda lisans veya önlisans mezunu olanlar ek ders ücreti karşılığında görevlendirilebileceklerdir.

Bu kapsamda, ek ders karşılığı görevlendirileceklerde, öğrenim durumu yanı sıra öğretmenlik yapabileceğine ilişkin özel veya resmi doktorlardan alınacak sağlık raporu ve Sabıka Sorgulama Belgesi istenecek, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A-5 maddesinde belirtilen hapis veya suçlardan ceza almış olanlara görev verilmeyecektir.

Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak olup 2020-2021 1.dönem ve 2.dönem için başvurular ayrı yapılacaktır.

Ek Ders Karşılığında Görevlendirme konulu resmi yazı için tıklayınız.

Göreve Başlarken İstenecek Evraklar:

a) Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış belgesinin fotokopisi,
b) Pedagojik Formasyon veya yüksek lisans belgesi (Fen Edebiyat Mezunları İçin Varsa)
c) Nüfus cüzdanın fotokopisi + 1 Adet Fotoğraf
d) Varsa kurs, seminer belgesi
e) KPSS Sonuç Belgesi (Varsa)
f) 60 Saatlik Okul Öncesi Seminer Belgesinin Fotokopisi
g) Özel Eğitim için başvuranların Özel Eğitim Farkındalık Kursu Belgesi
h) Sabıka Kaydı
ı) Sağlık raporu

ZONGULDAK ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2020-2021 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP