DOLAR 27,1640 0.15%
EURO 28,9148 0.02%
ALTIN 1.681,340,42
BITCOIN 723154-0,11%
İstanbul
24°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Mersin Tarsus Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

Mersin Tarsus Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)

ABONE OL
18 Ağustos 2021 22:40
Mersin Tarsus Ücretli Öğretmenlik Başvuruları (2021-2022)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERSİN TARSUS Ücretli Öğretmenlik Başvuruları; Başvuru Tarihi, İstenilen Belgeler, Başvuru Formu, Online Başvuru (e-Devlet), Başvuru Yeri, Başvuru Şekli ile ilgili Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmen duyurusuna ulaşmak için Tıklayınız…

MERSİN – TARSUS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021 – 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURUSU

İlimiz Tarsus İlçesindeki Okul-Kurumlarda görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinden askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanlar ile Bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan okullardaki derslerin boş geçmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi çerçevesinde ek ders ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin 18/08/2021 tarihinden itibaren (Daha Önce yapılmış olan başvurular bakanlığımız tarafından yeni eğitim öğretim yılına ait başvuru ekranı güncellendiğinden, başvurular silinmiştir.) E-Devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmekte olup; I. Liste 31/08/2021 Tarihinde mesai saati sonunda (17:00) çekilecektir. Anılan liste çekim tarihinden sonra yapılan başvurular ihtiyaç oluşması halinde sonraki liste çekiminde değerlendirilecektir.

Görevlendirilmeler 2021-2020 KPSS Puan üstünlüğüne göre yapılacak olup; KPSS puansız yapılan başvurular sınav sonucu açıklandıktan sonra Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları-1(Öğretmen Atama) Şubesine KPSS sonuç çıktısı ile elden müracaat ederek güncelletecektir.

Görevlendirme Öncelliği;

Öncelik ; Eğitim Fakültesi Mezunları,
Öncelik ; Fen Edebiyat Fakültesi ve Lisans Mezunları (Formasyon Eğitimi Alanlar)
Öncelik ; Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları (Formasyon Eğitimi Almayanlar)
Öncelik ; Lisans Mezunu olup, yan alanı ve sertifikası olanlar ( Eğitim Yönetimi, Özel Eğitim belgesi v.b.)
Öncelik ; Lisans mezunları (4 yıl ve daha üstü)

GÖREVLENDİRİLEN EK DERS KARŞILIĞI (ÜCRETLİ) ÖĞRETMENLERDEN İSTENECEK BELGELER (GÖREVLENDİRME YAPILDIĞI BİLGİSİ TELEFON İLE İLGİLİLERE BİLDİRİLECEKTİR)

1- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Belgelerin aslı gösterilmek kaydıyla fotokopisi)

2- Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı okullardan mezun olanlar için)

3- Varsa Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans veya Pedagojik Formasyon belgesi.

4- Kimlik Fotokopisi

5- Sabıka Kaydı

6- 2020 veya 2021 KPSS Sonuç Belgesi

7- Özel Eğitim Sertifikası Belgesi (Özel Eğitimde Görevlendirilenler İçin)

 

MERSİN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU DUYURULARI (TÜM İLÇELER) için tıklayın…

*******************************

E-Devlet’ten Başvuru, Sonuçlar, Son Başvuru tarihi ve daha fazlası için “2021-2022 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor” yazımıza göz atın.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ücretli Öğretmen olmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden doğrulama yaptıktan sonra mezuniyet bilgilerini seçerek il, ilçe ve branş tercihi yapacaklardır. Yapılan başvurular anında il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

E-devlet başvurusu dışında sistem üzerinden herhangi bir girişe izin verilmeyecektir. Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizde olacaktır. Başvurusu kabul edilen ve inha, onay tarihleri girilen adayların göreve başlatma işlemleri gerçekleştirilecektir.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2018 Ocak ayı ile beraber “Milli Eğitim Bakanlığı – Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” modülü, e-Devlet’te yeni bir hizmet olarak devreye girdi. Bu hizmetle birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin Başvuruları tek bir noktadan alınmaya başlandı.

Başvurular dönem bittikten hemen sonra başlayıp sonraki dönemin sonuna kadar yapılabilecektir. Değerlendirme aşamasında ise tüm yetki ve sorumluluk il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacaktır.

E-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza ya da İnternet Bankacılığı ile işlem yapabilmektedir.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır, Resimli anlatım için tıklayın.

e-Devlet üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP