DOLAR 28,9469 0.1%
EURO 31,5434 0.1%
ALTIN 1.940,670,88
BITCOIN 11787093,54%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

EBA Canlı Sınıf Eğitimi başlıyor

EBA Canlı Sınıf Eğitimi başlıyor

ABONE OL
10 Nisan 2020 12:51
EBA Canlı Sınıf Eğitimi başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EBA canlı sınıf (ders) oluşturma nasıl olacak? EBA canlı sınıf hangi sınıflar için uygulanacak? EBA canlı ders oluşturma, düzenleme ve silme, öğretmen ve öğrenci seçimi, öğretmen ve öğrencinin canlı derse katılımı nasıl yapılır? Aradığınız tüm sorular EBA Canlı ders eğitimi videosunda.

EBA canlı ders eğitimi ile zorunlu tatildeki öğrenciler artık kendi öğretmenleriyle EBA üzerindeki sınıf ortamında ders işleyebilecek. Uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ile öğrenci arasındaki mesafeyi ortadan kaldırarak etkileşimli ders işlenmesine imkan sağlayan canlı sınıf uygulaması pilot olarak 30 Mart 2020 Pazartesi günü 8. ve 12. sınıflar için pilot olarak başlayacak.

MEB, EBA Canlı Sınıf Uygulamasını tanıttı

Uzaktan eğitim sürecinde öğretmen ile öğrenci arasındaki mesafeyi ortadan kaldırarak etkileşimli ders işlenmesine imkan sağlayan canlı sınıf uygulamasının 8. ve 12. sınıflar için pilot çalışmaları 30 Mart 2020 Pazartesi günü başlatılacak.

Canlı sınıf uygulaması, pilot çalışmaların ardından kademeli olarak Türkiye genelinde başlayacak. Canlı sınıf uygulamasına 8. sınıflarda okuyan 1 milyon 700 bin dolayında, lise son sınıflarda okuyan yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılması planlanıyor.

Müdürler, öğretmenlere ve öğrencilere bilgilendirme yapacak
Canlı sınıfların oluşturulmasında okul müdürleri yetkili olacak. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgisayarlarına canlı sınıflar için gerekli programlar yüklenecek. Okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilere, canlı sınıf dersleri ve saatleri konusunda EBA üzerinden bilgilendirme yapacak.

Öğretmenler canlı sınıf uygulamasıyla evlerinde görev alacaklar. Televizyon dersleriyle eş güdümlü olarak öğretmenler, kendi öğrencilerine EBA üzerinden ödevlendirme yapıp, soru-cevap-test etkinliklerini yönlendirip, çalışma gönderebilecekler.

Pilot uygulama kapsamında, 1000’in üstünde sınıf derslere canlı bağlanacak.

Televizyonlarda soru çözüm saatleri olacak
8. ve 12. sınıf öğrencileri için YKS ve LGS’de sorumlu oldukları konuları kapsayan programlar hazırlanıyor.

Bu süreçte TRT-EBA kanallarında özellikle 8’inci sınıf öğrencilerinin sınav hazırlık rutinlerine destek olmak için bir soru-çözüm saati hazırlandı. Çocuklar, bu saatlerde kendileri için hazırlanan örnek soruları ekrandan takip ederek çözebilecek.

EBA Canlı Ders Oluşturma, Öğrenci Ekleme ve Silme Videosu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
BitcoinFiyat.Net, Bitcoin ve Kripto Para Haberleri


HIZLI YORUM YAP